Axis współpracuje z Milestone by jeszcze lepiej identyfikować pojazdy
Axis Communications współpracuje z firmą Milestone — światowym liderem w obszarze systemów zarządzania materiałem wizyjnym (VMS). Wspólnie oferują jeszcze skuteczniejszy sposób wyszukiwania, pobierania, identyfikowania i udostępniania materiału wizyjnego dotyczącego pojazdów.
Korzystając z wtyczki AXIS Optimizer for Milestone XProtect® przeznaczonej do prac wyjaśniających, można już sprawnie wyszukiwać materiał wizyjny w systemie Milestone XProtect. Za pomocą tego bezserwerowego, opartego na kamerach rozwiązania, operatorzy systemów VMS mogą zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy, np. analizując dane z miejskich ulic. Kamery Axis z wbudowanymi narzędziami do analiz LPR (Licence Plate Recognition) przekazują szeroką gamę metadanych — takich jak typ pojazdu, jego marka, kolor itp. — które następnie są przechowywane w bazie danych systemu VMS. Zgromadzenie wszystkich typów danych w jednej bazie wyszukiwania umożliwia szybkie, łatwe i efektywne prowadzenie prac wyjaśniających.
Mnogość kryteriów wyszukiwania
Wiele kamer Axis umożliwia wykorzystanie w nich aplikacji ACAP (AXIS Camera Application Platform). Jest to otwarta platforma aplikacji umożliwiająca partnerom programistycznym opracowywanie aplikacji, które mogą być pobierane i instalowane w kamerach sieciowych oraz wideoenkoderach Axis. Pierwsza wersja wtyczki AXIS Optimizer do prac wyjaśniających koncentruje się na aplikacjach ACAP z zakresu rozpoznawania tablic rejestracyjnych (LPR). Umożliwia ona wyszukiwanie w systemie Milestone XProtect metadanych pojazdów pochodzących z oferowanej przez Axis aplikacji AXIS License Plate Verifier oraz z aplikacji ACAP LPR, udostępnianych przez Vaxtor i FF Group. Połączenie tych danych sprawia, że użytkownik systemu XProtect może przeszukiwać materiał wizyjny na podstawie wielu kryteriów:
• Typu pojazdu, jego marki, modelu, koloru i prędkości;
• Numerów tablic rejestracyjnych i kraju pochodzenia;
• Daty i godziny zarejestrowania materiału wizyjnego.
Praktyczne zastosowania tego rozwiązania obejmują:
• Egzekwowanie przepisów dotyczących prędkości, pasów ruchu i sygnalizacji świetlnej;
• Zarządzanie ruchem na drogach;
• Pobór opłat drogowych;
• Wyjaśnianie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym ;
• Dbanie o bezpieczeństwo parkingów.
Szybkie i dokładne wyniki
Rozwiązanie umożliwia gromadzenie ważnych danych o ruchu drogowym i zarządzanie wszystkimi związanymi z nimi aspektami — od automatycznego wykrywania tablic rejestracyjnych, po uzyskiwanie wyników potrzebnych podczas prac wyjaśniających. Operacje detekcji, rozpoznawania i klasyfikacji pojazdów oraz tablic są wykonywane w kamerze, z której następnie dane trafiają do systemu VMS.
Przetwarzanie metadanych i zarządzanie nimi przy użyciu kamer IP zasilanych przez Ethernet (technologia PoE) obniża koszty w porównaniu z przetwarzaniem ich na serwerze. Ponadto każda aplikacja w ramach platformy ACAP i kamera są zoptymalizowane pod kątem zapewnienia wysokiej jakości materiału wizyjnego i analiz, dzięki takim funkcjom jak zoom optyczny, automatyczne ustawianie ostrości, OptimizedIR, elektroniczna stabilizacja obrazu, czy sterowanie czasem otwarcia migawki. W zależności od używanej aplikacji w ramach platformy ACAP można uzyskać współczynnik detekcji przekraczający nawet 97% oraz współczynnik rozpoznania sięgający 95%.
Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.axis.com/products/axis-optimizer-for-milestone-xprotect/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.