Bakery Simulator już 3 maja z oficjalną premierą na platformie Steam
Już niedługo gracze będą mogli rozpocząć przygodę związaną z prowadzeniem własnej piekarni. 3 maja na platformie Steam zadebiutuje gra Bakery Simulator. Za produkcję tytułu odpowiada Live Motion Games, natomiast wydawcami są Gaming Factory oraz Ultimate Games. Gra dostępna będzie w wersji na PC, a sugerowana cena została ustalona na 15,99 USD.
- Dla wielu graczy pieczenie kojarzyć się może z czarną magią. Łatwo jest kupić i wszamać świeżą kajzerkę, co innego jest ją upiec. Deweloperzy gry zgodnie z mottem "piec każdy może" stworzyli symulator, gdzie nauczymy się nie tylko zmajstrować świeży chlebuś czy bułeczkę, ale także zarządzać całą piekarnią - zaznacza Kamil Koryszewski, Project Manager Gaming Factory. - Bakery Simulator to gra typu "usiądź i się zrelaksuj". Pozycja ta powinna zainteresować tak młodszych graczy (nauka pieczenia), jak i tych o większym stażu (prawdziwe przepisy, zarządzanie). Tutaj bezpiecznie nauczymy się ciekawych przepisów, które będzie można wypróbować w realnym życiu. Nieudany wypiek nie skończy się alarmem, zakalcem czy puszczeniem kuchni z dymem. Kilka godzin w Bakery Simulator to szansa obudzenia wewnętrznego piekarza, który tylko czeka, aby wypełnić brzuchy małych, jak i dużych łasuchów idealnie chrupiącym chlebusiem – podsumowuje Kamil Koryszewski.
Bakery Simulator jest symulatorem z perspektywy pierwszej osoby, który pozwoli graczowi poznać tajniki zawodu piekarza. Wiąże się to z nauką wypieku kilkudziesięciu rodzajów chleba oraz korzystania z realistycznych maszyn piekarniczych. Zadaniem gracza jest prowadzenie własnej piekarni, realizacja zamówień oraz terminowe dostarczanie pieczywa do klientów. Gra oferuje szereg dodatkowych rozwiązań, takich jak personalizacja swojej piekarni oraz tworzenie różnego rodzaju wypieków.
- Od początku zależało nam na tym by gra pozwoliła użytkownikom na sporą dawkę realizmu i tym samym w prosty sposób ukazywała proces powstawania produktów piekarskich. Zadaniem gracza będzie nie tylko przyswojenie przepisów, dobór odpowiedniego sprzętu, ale również rozwój całego biznesu opartego o wypieki - mówi Paweł Lipiec, Head of PR & Marketing w Live Motion Games.
Bakery Simulator obecnie zadebiutuje w wersji na PC. W późniejszym terminie, na podstawie danych sprzedażowych gry, zostanie podjęta decyzja o wydaniu jej także w wersjach konsolowych.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.