Big Cheese Studio zapowiada dodatek Sushi do pierwszej części Cooking Simulatora
Big Cheese Studio – notowany na GPW producent i wydawca gier wideo – kontynuuje prace nad drugą częścią kulinarnego hitu Cooking Simulator o nazwie Cooking Simulator 2: Better Together. Studio nie zapomina jednak o fanach podstawowej części gry, pracując nad wersją DLC dodatku – Cooking Simulator: Sushi. Steampage gry już wystartował.
Nowa lokacja oznacza nowe potrawy i składniki. Tym razem gracze rozpoczną nową kulinarną przygodę na jednej z japońskich uliczek. Japonia słynie z potraw bazujących na rybach, ryżu i warzywach, przede wszystkim sushi. I to właśnie bar oferujący przechodniom sushi i inne tradycyjne dania stanie się bazą do odkrywania japońskiej kuchni.
Big Cheese Studio przykłada bardzo dużo uwagi do realistycznego doświadczenia kulinarnego w przestrzeni wirtualnej, dlatego bar sushi atmosferą przypominać będzie lokalne street foody, które można spotkać w wąskich tokijskich uliczkach. W asortymencie pojawią się nowe sprzęty m.in. maszyna do gotowania ryżu oraz kilka rodzajów noży. Nowe będą także mechaniki krojenia produktów do sushi, a także jego składania. Główną motywacją gracza będzie zaspokajanie preferencji i potrzeb klientów baru oraz gromadzenie środków finansowych na zakup nowych i lepszej jakości produktów.
Nowy dodatek Sushi to ukłon w stronę graczy, którzy do tej pory bardzo aktywnie spędzają czas z pierwszą częścią Cooking Simulatora i jej rozszerzeniami. Studio sprawdziło wśród odbiorców, który kierunek kulinarny będzie najbardziej atrakcyjny i okazała się nim być Japonia.
Do tej pory Big Cheese Studio wydało pięć DLC do podstawowej wersji gry, które dały użytkownikom nowe możliwości i przeniosły ich w wyjątkowe miejsca. Wśród nich znaleźć można tryb inspirowany programami Food Network, prawdziwą włoską restaurację z piecem do pizzy, cukiernię, a nawet możliwość gotowania w podziemnym bunkrze.
Steampage gry: https://store.steampowered.com/app/2655000/Cooking_Simulator__Sushi/
Presspack: https://we.tl/t-QeGEUSyOmO
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.