Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design.
W portfolio tego producenta znajdziemy już inną obudowę z oznaczeniem T4 Plus, jednak teraz do sklepów trafiła jej nowa wersja. Ponownie jest to model przeznaczony dla mniej wymagających klientów, którzy poza jakością oczekują również ekonomicznej ceny. Na jej pokładzie znajduje się gustowne podświetlenie Spectrum RGB, które nadaje całości luksusowego wyglądu. Warto wyróżnić również boczny panel ze szkła hartowanego, który zapewni szybki wgląd do wnętrza obudowy. Co ważne, w razie konieczności można go łatwo zdemontować bez użycia dodatkowych narzędzi.
Zalman T4 Plus ma do zaoferowania coś więcej niż tylko efektowny wygląd. Ważnymi zaletami produktu są boczne otwory wentylacyjne, dwa magnetyczne filtry przeciwkurzowe oraz preinstalowany wentylator ARGB o średnicy 120 umieszczony na tyle obudowy. Można być zatem spokojnym o przepływ powietrza i optymalne temperatury komponentów. Warto wspomnieć także o przejrzystym, łatwo dostępnym panelu I/O zawierającym nie tylko przyciski zasilania, ale również dwa złącza audio oraz trzy porty USB (w tym dwa w standardzie USB 3.0)
Nowa obudowa T4 Plus wykonana jest w formacie mATX Mini-Tower, a zatem jest przystosowana do obsługi płyt głównych mATX lub Mini-ITX. Model ten umożliwia montaż chłodzenia CPU o wysokości 157 mm i karty graficznej o długości 320 mm. Ponadto użytkownik zmieści w niej w sumie do 8 rotorów i 3 dysków SSD (2,5 cala). Obudowa ma wymiary 385 x 208 x 425 mm i waży 3,9 kg.
Obudowa Zalman T4 Plus powinna trafić do sprzedaży w styczniu 2025.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.