BiometrIQ i IDR&D ogłaszają partnerstwo w zakresie systemów biometrycznych
Lubelska technologiczna firma - BiometrIQ, wybrała IDR&D jako preferowanego dostawcę i partnera strategicznego w zakresie weryfikacji i uwierzytelniania tożsamości. Unikalna technologia firmy IDR&D umożliwi BiometrIQ rozszerzenie portfolio usług i oferowanie kompletnych rozwiązań w zakresie potwierdzania tożsamości, które obejmują wielokrotnie nagradzaną biometrię głosową oraz najlepsze w swojej klasie wykrywanie żywotności twarzy i dokumentów.
Firmy i agencje rządowe wydają co roku biliony dolarów na zapobieganie nieuczciwym transakcjom. Tysiące firm dąży do zastąpienia starszych systemów uwierzytelniania opartych na hasłach technologiami biometrycznymi nowej generacji. Uwierzytelnianie biometryczne wykorzystuje wrodzone i unikalne cechy fizyczne i behawioralne danej osoby takie jak twarz, głos lub odcisk palca w celu zweryfikowania jej tożsamości.
Uwierzytelnianie biometryczne jest szybko wdrażane ze względu na zalety bezpieczeństwa, wysoką niezawodność i łatwość użycia w porównaniu z metodami takimi jak hasła. Ponieważ klienci cenią sobie w metodach uwierzytelniania elastyczność, ważne jest aby zapewnić im szereg alternatyw biometrycznych.
„Włączając technologie weryfikacji tożsamości i uwierzytelniania IDR&D do naszego portfolio podsystemów biometrycznych jesteśmy w stanie poszerzyć możliwości naszych rozwiązań o najlepsze w swojej klasie technologie, o najwyższej wydajności – mówi Andrzej Tymecki, Dyrektor Zarządzający w BiometrIQ.
„Nasi klienci coraz częściej preferują spotkania wirtualne w wyniku wprowadzonych w ostatnich latach ograniczeń w kontaktach związanych z COVID. Praca zdalna otwiera nowe perspektywy i korzyści, ale też wymaga nowych metod uwierzytelniania”, dodaje Paweł Michocki, CEO w BiometrIQ. Dzięki strategicznemu aliasowi z IDR&D jesteśmy w stanie dostarczać na polski rynek szeroką gamę rozwiązań biometrycznych, które są bezpieczniejsze i wygodniejsze. Nasi klienci z pewnością zyskają na tej współpracy”.
IDR&D jest dumny ze współpracy z BiometrIQ – jednej z najszybciej rozwijających się firm biometrycznych w Polsce – dzięki której dotrze do większej liczby klientów z systemami zabezpieczeń biometrycznych” – skomentował Alexey Khitrov, CEO i współzałożyciel IDR&D. „Nasze produkty do wykrywania żywotności twarzy IDLive® oraz dokumentów umożliwią ochronę przed krytycznymi wektorami ataków bez komplikowania doświadczeń użytkownika. Nasz produkt IDVoice® zawiera bogaty zestaw funkcji i zajmuje pierwsze miejsce pod względem dokładności w kilku ostatnich wyzwaniach dla algorytmów weryfikacji mówców”.
O BiometrIQ
BiometrIQ to lubelski startup technologiczny, skoncentrowany na zaawansowanych technologiach biometrycznych. Spółka prowadzi liczne projekty badawczo- rozwojowe mające na celu opracowanie nowych metod zwalczania oszukańczych ataków w głosowych systemach biometrycznych. Działalność BiometrIQ obejmuje pełny łańcuch wartości od testów i analiz po wdrożenie systemów biometrycznych. Więcej www.biometriq.pl
O IDR&D
ID R&D, firma Mitek jest wielokrotnie nagradzanym dostawcą biometrii głosu, twarzy oraz dokumentów opartych na bazie sztucznej inteligencji. Dzięki jednemu z najsilniejszych zespołów badawczo-rozwojowych w branży, ID R&D konsekwentnie dostarcza innowacyjne, najlepsze w swojej klasie możliwości biometryczne, które podnoszą poprzeczkę pod względem użyteczności i wydajności. Ich sprawdzone produkty osiągnęły doskonałe wyniki w wiodących w branży wyzwaniach, testach zewnętrznych i rzeczywistych wdrożeniach w ponad 60 krajach. Rozwiązania IDR&D są dostępne w celu łatwej integracji z kanałami mobilnymi, internetowymi, komunikacyjnymi i telefonicznymi, a także w inteligentnych głośnikach, dekoderach i innych urządzeniach IoT. Siedziba ID R&D znajduje się w Nowym Yorku w Stanach Zjednoczonych. Więcej www.irrnd.ai
Mitek (NASDAQ: MITK) jest światowym liderem w dziedzinie dostępu cyfrowego, założonym w celu łączenia świata fizycznego i cyfrowego. Zaawansowane technologie weryfikacji tożsamości Mitek i globalna platforma sprawiają, że dostęp cyfrowy jest szybszy i bezpieczniejszy niż kiedykolwiek, zapewnia firmom nowy poziom kontroli, łatwość wdrażania i obsługi.
Mitek, któremu zaufało 99% amerykańskich banków w zakresie mobilnych wpłat czekowych i 7500 największych światowych organizacji, pomaga firmom ograniczać ryzyko i spełniać wymogi regulacyjne.
Więcej www.miteksystems.com

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.