Bitdefender niezawodny w teście Advanced Threat Protection
Testy Advanced Threat Protection firmy AV-TEST oceniają oprogramowanie zabezpieczające w laboratorium przy użyciu bardzo realistycznych i dynamicznych scenariuszy ataków. Jednakże są one czasochłonne i wymagają dużego zaangażowania ze strony laboratorium badawczego, stąd przeprowadzono pięć ataków przy użyciu oprogramowania ransomware oraz pięć wykorzystujących tzw. data stealers. Rozwiązania dla użytkowników korporacyjnych okazały się bardzo skuteczne w odpieraniu wszystkich ataków, podczas gdy dwa produkty dla użytkowników indywidualnych miały poważne problemy z wykryciem złośliwego oprogramowania.
W trakcie testów laboratorium zbadało każdy etap ataku. Cały proces rozpoczyna się od przychodzącej wiadomości e-mail, wykrycia napastnika i oceny rodzajów uruchamianych skryptów lub narzędzi pomocniczych. Następnie każda kolejna próba ataku musi być zablokowana. Jeśli program ochronny wykryje i zablokuje napastnika, atak uważa się za zidentyfikowany i rozwiązany. W takim przypadku testowane oprogramowanie otrzymuje pełną liczbę 45 punktów. Taki wynik uzyskały między innymi dwa produkty Bitdefender Endpoint Security, Bitdefender Endpoint Security (Ultra). Oba systemy łączą sprawdzone, warstwowe podejście bezpieczeństwa Bitdefender z narzędziami i technologiami nowej generacji. Programy zapewniają wysoką wydajność i ochronę wszystkich punktów końcowych w środowisku przedsiębiorstwa: komputerów stacjonarnych, laptopów, telefonów komórkowych, serwerów fizycznych i wirtualnych.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.