Komunikaty PR

Bitdefender przekazuje bezpłatne rozwiązania dla organizacji zdrowotnych

2020-03-23  |  01:00
Biuro prasowe

W związku z panującą pandemią COVID-19 Bitdefender, wiodący producent rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem poinformował, że przekazuje bezpłatne rozwiązania bezpieczeństwa klasy korporacyjnej dla wszystkich organizacji opieki zdrowotnej na całym świecie. Wszystko po to, by przyczynić się do globalnego wsparcia tych instytucji, które zajmują się walką z koronawirusem. Marken, polski przedstawiciel firmy Bitdefender dodatkowo uruchomił pakiet wsparcia dla przedsiębiorstw, które mogą zakupić wybrane aplikacje dla swoich pracowników za mniej niż 10 % wartości.

 

Z racji panującej pandemii COVID-19 wiele osób zwraca mniejszą uwagę na to, jakie strony internetowe odwiedza. Niestety, Bitdefender zaobserwował zwiększoną aktywność hakerów, którzy próbują to wykorzystać. W raportów wynika, że w marcu liczba incydentów złośliwych związanych z COVID-19 już wzrosła o 475% z porównaniu z lutym, a do konca miesiąca wzrośnie ponad 5 krotnie. Przykładem postawy hakerów może być włamanie kilka dni temu do sieci jednego z największych szpitali w Czechach m.in. robiącego testy na koronawirusa i  narażenie go na problemy logistyczne oraz finansowe. Dlatego też globalny producent zajmujący się zabezpieczeniem naszych danych oferuje za darmo swoje rozwiązania dla wszystkich organizacji opieki zdrowotnej. Chodzi zarówno o duże szpitale, jak i małe gabinety lekarskie, dentystyczne oraz optyczne. Każda taka placówka może otrzymać bezpłatne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo danych przez dwanaście miesięcy. Dzięki temu komputery będą mniej podatne na cyberataki hakerów.

 

Instytucje zainteresowane otrzymaniem darmowych rozwiązań powinny kontaktować się z firmą Marken poprzez uruchomioną podstronę https://bitdefender.pl/pomagamy-sluzbie-zdrowia-walczyc-z-koronawirusem/

lub telefonicznie pod numerem 58 667 49 49. 

Praca w domu może nieść ze sobą ryzyko utraty danych

Praca w domu ma zapobiegać roznoszeniu się koronawirusa COVID-19. Wiele osób będzie w tym czasie korzystać z własnych komputerów oraz domowych sieci Wi-Fi. Niestety wiąże się to przy okazji z ryzykiem wycieku poufnych danych firmowych. O ile komputery firmowe są zazwyczaj dobrze zabezpieczone odpowiednim oprogramowaniem, a sieci Wi-Fi korzystają z VPN-ów, o tyle często PC-ty czy notebooki, z których korzystamy w domu chroni jedynie firewall wbudowany w Windows’a. Stąd też pliki firmowe, które podczas pracy zdalnej będą przesyłane pomiędzy pracownikami są narażone na wyciek. Kolejnym problemem jest w większości przypadków brak możliwości wykorzystywania wirtualnej sieci - VPN, która zmniejsza ryzyko przejęcia danych przez cyberprzestępców. Praca zdalna może sprawić, że dojdzie do niewłaściwego wdrożenia zasad dostępu, autoryzacji, czy uwierzytelniania. Dlatego też przede wszystkim zespoły IT pracujące w firmach powinny zająć się monitoringiem pracy, chodzi o próby uzyskania dostępu do infrastruktury, czy zagrożenia z Internetu.

 

Marken oferuje rozwiązanie Bitdefender przedsiębiorcom w cenie obniżonej o ponad 90%

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom, które mogą dotknąć wiele przedsiębiorstw, Marken polski przedstawiciel firmy Bitdefender uruchomił program wsparcia dla firm, dzięki któremu przedsiębiorstwa mogą zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Aby nie obciążać budżetów firmowych firma Marken w porozumieniu z Bitdefender oferuje wybrany produkt za niecałe 10% jego wartości. Bitdefender GravityZone Business Security, licencja roczna 5-cio stanowiskowa dostępna jest za 49 zł netto. Aplikacja chroni komputery przed zagrożeniami takimi jak phishing, ransomware, wszystkie exploity i tym podobne. To ważne, ponieważ nikt nie chciałby mieć w firmie problemów związanych z wyciekiem danych. O efektach ransomware takiego jak WannaCry, gdzie musieliśmy zapłacić okup aby odblokować firmowe pliki raczej nikomu nie trzeba przypominać.

 

Home office również może być bezpieczny

Wykorzystując rozwiązanie oferowane przez Bitdefender każde przedsiębiorstwo może być pewne, że dane przesyłane pomiędzy pracownikami są dobrze zabezpieczone. Warto skorzystać z tego programu, bowiem będzie on dostępny tylko do końca marca bieżącego roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.