Bitdefender przekazuje bezpłatne rozwiązania dla organizacji zdrowotnych
W związku z panującą pandemią COVID-19 Bitdefender, wiodący producent rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem poinformował, że przekazuje bezpłatne rozwiązania bezpieczeństwa klasy korporacyjnej dla wszystkich organizacji opieki zdrowotnej na całym świecie. Wszystko po to, by przyczynić się do globalnego wsparcia tych instytucji, które zajmują się walką z koronawirusem. Marken, polski przedstawiciel firmy Bitdefender dodatkowo uruchomił pakiet wsparcia dla przedsiębiorstw, które mogą zakupić wybrane aplikacje dla swoich pracowników za mniej niż 10 % wartości.
Z racji panującej pandemii COVID-19 wiele osób zwraca mniejszą uwagę na to, jakie strony internetowe odwiedza. Niestety, Bitdefender zaobserwował zwiększoną aktywność hakerów, którzy próbują to wykorzystać. W raportów wynika, że w marcu liczba incydentów złośliwych związanych z COVID-19 już wzrosła o 475% z porównaniu z lutym, a do konca miesiąca wzrośnie ponad 5 krotnie. Przykładem postawy hakerów może być włamanie kilka dni temu do sieci jednego z największych szpitali w Czechach m.in. robiącego testy na koronawirusa i narażenie go na problemy logistyczne oraz finansowe. Dlatego też globalny producent zajmujący się zabezpieczeniem naszych danych oferuje za darmo swoje rozwiązania dla wszystkich organizacji opieki zdrowotnej. Chodzi zarówno o duże szpitale, jak i małe gabinety lekarskie, dentystyczne oraz optyczne. Każda taka placówka może otrzymać bezpłatne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo danych przez dwanaście miesięcy. Dzięki temu komputery będą mniej podatne na cyberataki hakerów.
Instytucje zainteresowane otrzymaniem darmowych rozwiązań powinny kontaktować się z firmą Marken poprzez uruchomioną podstronę https://bitdefender.pl/pomagamy-sluzbie-zdrowia-walczyc-z-koronawirusem/
lub telefonicznie pod numerem 58 667 49 49.
Praca w domu może nieść ze sobą ryzyko utraty danych
Praca w domu ma zapobiegać roznoszeniu się koronawirusa COVID-19. Wiele osób będzie w tym czasie korzystać z własnych komputerów oraz domowych sieci Wi-Fi. Niestety wiąże się to przy okazji z ryzykiem wycieku poufnych danych firmowych. O ile komputery firmowe są zazwyczaj dobrze zabezpieczone odpowiednim oprogramowaniem, a sieci Wi-Fi korzystają z VPN-ów, o tyle często PC-ty czy notebooki, z których korzystamy w domu chroni jedynie firewall wbudowany w Windows’a. Stąd też pliki firmowe, które podczas pracy zdalnej będą przesyłane pomiędzy pracownikami są narażone na wyciek. Kolejnym problemem jest w większości przypadków brak możliwości wykorzystywania wirtualnej sieci - VPN, która zmniejsza ryzyko przejęcia danych przez cyberprzestępców. Praca zdalna może sprawić, że dojdzie do niewłaściwego wdrożenia zasad dostępu, autoryzacji, czy uwierzytelniania. Dlatego też przede wszystkim zespoły IT pracujące w firmach powinny zająć się monitoringiem pracy, chodzi o próby uzyskania dostępu do infrastruktury, czy zagrożenia z Internetu.
Marken oferuje rozwiązanie Bitdefender przedsiębiorcom w cenie obniżonej o ponad 90%
Wychodząc naprzeciw zagrożeniom, które mogą dotknąć wiele przedsiębiorstw, Marken polski przedstawiciel firmy Bitdefender uruchomił program wsparcia dla firm, dzięki któremu przedsiębiorstwa mogą zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Aby nie obciążać budżetów firmowych firma Marken w porozumieniu z Bitdefender oferuje wybrany produkt za niecałe 10% jego wartości. Bitdefender GravityZone Business Security, licencja roczna 5-cio stanowiskowa dostępna jest za 49 zł netto. Aplikacja chroni komputery przed zagrożeniami takimi jak phishing, ransomware, wszystkie exploity i tym podobne. To ważne, ponieważ nikt nie chciałby mieć w firmie problemów związanych z wyciekiem danych. O efektach ransomware takiego jak WannaCry, gdzie musieliśmy zapłacić okup aby odblokować firmowe pliki raczej nikomu nie trzeba przypominać.
Home office również może być bezpieczny
Wykorzystując rozwiązanie oferowane przez Bitdefender każde przedsiębiorstwo może być pewne, że dane przesyłane pomiędzy pracownikami są dobrze zabezpieczone. Warto skorzystać z tego programu, bowiem będzie on dostępny tylko do końca marca bieżącego roku.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.