Branża technologiczna wspiera szpitale w walce z COVID-19
Polsko-francuska firma Blulog zobowiązała się wspomóc szpitale, przekazując nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym placówkom zestaw urządzeń do pomiaru temperatury i wilgotności. Przechowywanie leków, szczepionek i żywności w odpowiednim stanie jest obowiązkiem placówek medycznych. System ma zautomatyzować pomiary i tym samym zaoszczędzić czas pracowników.
Blulog zobowiązuje się do przekazania każdemu szpitalowi, który się do nich zgłosi, zestawu jednego koncentratora 2G i dwóch rejestratorów temperatury i wilgotności wraz z instrukcją użytkowania. Wystarczy, że przedstawiciel szpitala zgłosi taką potrzebę, kontaktując się z firmą Blulog, a w treści wiadomości poda nazwę szpitala i adres placówki.
Adres e-mail, na który polskie szpitale mają wysyłać zgłoszenia:
Daria Roszczyk-Krowicka
e-mail: daria.roszczyk@blulog.eu
tel.: +48 668 398 684
– Jako firma zorientowana na technologię, która pomaga utrzymać najwyższą jakość w różnych sektorach, w tym farmaceutycznym i medycznym, chcielibyśmy wspierać szpitale i inne instytucje Branża technologiczna wspiera szpitale w walce z COVID-19
medyczne w ich walce z koronawirusem. Oszczędzajmy czas lekarzy i pielęgniarek, automatyzując niektóre procedury, zwłaszcza teraz, gdy liczy się każda minuta – wyjaśnia Daria Roszczyk-Krowicka z firmy Blulog.
Rejestratory firmy Blulog są kompaktowym rozwiązaniem służącym między innymi do przechowywania żywności oraz leków. Poprawia to bezpieczeństwo, oszczędza czas, usprawnia operacje logistyczne oraz pozwala utrzymać najwyższą jakość. Dzięki wodoodpornej obudowie rejestrator można wygodnie ustawić jak najbliżej żywności, zbierając dane dotyczące najistotniejszych parametrów, takich jak temperatura czy wilgotność.
Pomoc o zasięgu globalnym
Przedsiębiorstwa współpracujące z firmą Blulog – dystrybutorzy z USA, Włoch i Francji – również skontaktowały się ze szpitalami, oferując swoje wsparcie. Obecnie czas w walce z pandemią ma ogromne znaczenie. Wszelka pomoc usprawniająca procesy jest bardzo cenna.
Dzięki rejestratorom pracownicy medyczni nie muszą się dodatkowo martwić o stan przechowywanych leków, szczepionek czy żywności. Zestaw monitoruje temperaturę i wysyła e-mailowe powiadomienia o wszelkich nieprawidłowościach w czasie rzeczywistym. Umożliwia to szybkie reagowanie.
Wcześniejsze akcje wspierające instytucje
Firma Blulog już wcześniej, poza długofalową współpracą z największymi organizacjami pozarządowymi, wsparła amerykańską organizację charytatywną – Dom Ronalda McDonalda w Kentucky. Obecnie instytucja korzysta z bezprzewodowego systemu monitorowania temperatury w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury żywności przechowywanej w lodówkach i zamrażarkach.
Dom Ronalda McDonalda pomaga rodzicom dzieci, które są leczone w placówkach poza miejscem stałego zamieszkania. Organizacja umożliwia rodzicom pozostanie w bliskiej odległości, zapewniając pobyt w miejscowości, gdzie przebiega kuracja lecznicza.
Przedstawiciele firmy Blulog mają nadzieję, że zaoferowana pomoc, dzięki zautomatyzowaniu procesu pomiary temperatury, mocno weprze pracowników placówek medycznych w tym trudnym czasie.
Aby uzyskać więcej informacji na temat systemów monitorowania polsko-francuskiej firmy Blulog, odwiedź blulog.eu/pl.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.