Komunikaty PR

Branża technologiczna wspiera szpitale w walce z COVID-19

2020-03-20  |  12:40
Biuro prasowe
Do pobrania Blulog ( 0.2 MB )

Polsko-francuska firma Blulog zobowiązała się wspomóc szpitale, przekazując nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym placówkom zestaw urządzeń do pomiaru temperatury i wilgotności. Przechowywanie leków, szczepionek i żywności w odpowiednim stanie jest obowiązkiem placówek medycznych. System ma zautomatyzować pomiary i tym samym zaoszczędzić czas pracowników.

Blulog zobowiązuje się do przekazania każdemu szpitalowi, który się do nich zgłosi, zestawu jednego koncentratora 2G i dwóch rejestratorów temperatury i wilgotności wraz z instrukcją użytkowania. Wystarczy, że przedstawiciel szpitala zgłosi taką potrzebę, kontaktując się z firmą Blulog, a w treści wiadomości poda nazwę szpitala i adres placówki.

Adres e-mail, na który polskie szpitale mają wysyłać zgłoszenia:

Daria Roszczyk-Krowicka

e-mail: daria.roszczyk@blulog.eu

tel.: +48 668 398 684

Jako firma zorientowana na technologię, która pomaga utrzymać najwyższą jakość w różnych sektorach, w tym farmaceutycznym i medycznym, chcielibyśmy wspierać szpitale i inne instytucje Branża technologiczna wspiera szpitale w walce z COVID-19

medyczne w ich walce z koronawirusem. Oszczędzajmy czas lekarzy i pielęgniarek, automatyzując niektóre procedury, zwłaszcza teraz, gdy liczy się każda minuta – wyjaśnia Daria Roszczyk-Krowicka z firmy Blulog.

Rejestratory firmy Blulog są kompaktowym rozwiązaniem służącym między innymi do przechowywania żywności oraz leków. Poprawia to bezpieczeństwo, oszczędza czas, usprawnia operacje logistyczne oraz pozwala utrzymać najwyższą jakość. Dzięki wodoodpornej obudowie rejestrator można wygodnie ustawić jak najbliżej żywności, zbierając dane dotyczące najistotniejszych parametrów, takich jak temperatura czy wilgotność.

Pomoc o zasięgu globalnym

Przedsiębiorstwa współpracujące z firmą Blulog – dystrybutorzy z USA, Włoch i Francji – również skontaktowały się ze szpitalami, oferując swoje wsparcie. Obecnie czas w walce z pandemią ma ogromne znaczenie. Wszelka pomoc usprawniająca procesy jest bardzo cenna.

Dzięki rejestratorom pracownicy medyczni nie muszą się dodatkowo martwić o stan przechowywanych leków, szczepionek czy żywności. Zestaw monitoruje temperaturę i wysyła e-mailowe powiadomienia o wszelkich nieprawidłowościach w czasie rzeczywistym. Umożliwia to szybkie reagowanie.

Wcześniejsze akcje wspierające instytucje

Firma Blulog już wcześniej, poza długofalową współpracą z największymi organizacjami pozarządowymi, wsparła amerykańską organizację charytatywną – Dom Ronalda McDonalda w Kentucky. Obecnie instytucja korzysta z bezprzewodowego systemu monitorowania temperatury w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury żywności przechowywanej w lodówkach i zamrażarkach.

Dom Ronalda McDonalda pomaga rodzicom dzieci, które są leczone w placówkach poza miejscem stałego zamieszkania. Organizacja umożliwia rodzicom pozostanie w bliskiej odległości, zapewniając pobyt w miejscowości, gdzie przebiega kuracja lecznicza.

Przedstawiciele firmy Blulog mają nadzieję, że zaoferowana pomoc, dzięki zautomatyzowaniu procesu pomiary temperatury, mocno weprze pracowników placówek medycznych w tym trudnym czasie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat systemów monitorowania polsko-francuskiej firmy Blulog, odwiedź blulog.eu/pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.