Branża technologiczna wspiera szpitale w walce z COVID-19
Polsko-francuska firma Blulog zobowiązała się wspomóc szpitale, przekazując nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym placówkom zestaw urządzeń do pomiaru temperatury i wilgotności. Przechowywanie leków, szczepionek i żywności w odpowiednim stanie jest obowiązkiem placówek medycznych. System ma zautomatyzować pomiary i tym samym zaoszczędzić czas pracowników.
Blulog zobowiązuje się do przekazania każdemu szpitalowi, który się do nich zgłosi, zestawu jednego koncentratora 2G i dwóch rejestratorów temperatury i wilgotności wraz z instrukcją użytkowania. Wystarczy, że przedstawiciel szpitala zgłosi taką potrzebę, kontaktując się z firmą Blulog, a w treści wiadomości poda nazwę szpitala i adres placówki.
Adres e-mail, na który polskie szpitale mają wysyłać zgłoszenia:
Daria Roszczyk-Krowicka
e-mail: daria.roszczyk@blulog.eu
tel.: +48 668 398 684
– Jako firma zorientowana na technologię, która pomaga utrzymać najwyższą jakość w różnych sektorach, w tym farmaceutycznym i medycznym, chcielibyśmy wspierać szpitale i inne instytucje Branża technologiczna wspiera szpitale w walce z COVID-19
medyczne w ich walce z koronawirusem. Oszczędzajmy czas lekarzy i pielęgniarek, automatyzując niektóre procedury, zwłaszcza teraz, gdy liczy się każda minuta – wyjaśnia Daria Roszczyk-Krowicka z firmy Blulog.
Rejestratory firmy Blulog są kompaktowym rozwiązaniem służącym między innymi do przechowywania żywności oraz leków. Poprawia to bezpieczeństwo, oszczędza czas, usprawnia operacje logistyczne oraz pozwala utrzymać najwyższą jakość. Dzięki wodoodpornej obudowie rejestrator można wygodnie ustawić jak najbliżej żywności, zbierając dane dotyczące najistotniejszych parametrów, takich jak temperatura czy wilgotność.
Pomoc o zasięgu globalnym
Przedsiębiorstwa współpracujące z firmą Blulog – dystrybutorzy z USA, Włoch i Francji – również skontaktowały się ze szpitalami, oferując swoje wsparcie. Obecnie czas w walce z pandemią ma ogromne znaczenie. Wszelka pomoc usprawniająca procesy jest bardzo cenna.
Dzięki rejestratorom pracownicy medyczni nie muszą się dodatkowo martwić o stan przechowywanych leków, szczepionek czy żywności. Zestaw monitoruje temperaturę i wysyła e-mailowe powiadomienia o wszelkich nieprawidłowościach w czasie rzeczywistym. Umożliwia to szybkie reagowanie.
Wcześniejsze akcje wspierające instytucje
Firma Blulog już wcześniej, poza długofalową współpracą z największymi organizacjami pozarządowymi, wsparła amerykańską organizację charytatywną – Dom Ronalda McDonalda w Kentucky. Obecnie instytucja korzysta z bezprzewodowego systemu monitorowania temperatury w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury żywności przechowywanej w lodówkach i zamrażarkach.
Dom Ronalda McDonalda pomaga rodzicom dzieci, które są leczone w placówkach poza miejscem stałego zamieszkania. Organizacja umożliwia rodzicom pozostanie w bliskiej odległości, zapewniając pobyt w miejscowości, gdzie przebiega kuracja lecznicza.
Przedstawiciele firmy Blulog mają nadzieję, że zaoferowana pomoc, dzięki zautomatyzowaniu procesu pomiary temperatury, mocno weprze pracowników placówek medycznych w tym trudnym czasie.
Aby uzyskać więcej informacji na temat systemów monitorowania polsko-francuskiej firmy Blulog, odwiedź blulog.eu/pl.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.