Brother Polska wspiera walkę z koronawirusem
Brother Polska jak co roku, chce wesprzeć lokalne społeczeństwo. W związku z pandemią firma zdecydowała się wesprzeć lekarzy i personel medyczny w walce z wirusem COVID-19 i przekazać niezbędny sprzęt ochronny do instytucji opieki zdrowotnej.
W ubiegłych latach firma Brother Polska prowadziła akcję sadzenia drzew w Polsce. W 2019 r. producent urządzeń drukujących i technologii komunikacyjnych ufundował 1000 drzewek, które zasadzono na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych w Obwodzie Ochronnym Czerwona Woda.
W tym roku jednak firma stwierdziła, że pomoc jest bardziej potrzebna lokalnym lekarzom. Dlatego w ramach wsparcia przekazała 1000 maseczek chirurgicznych mocowanych na gumkach do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.
– Zgodnie z dewizą „at your side” firma bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązanie do wspierania wszystkich działań, których celem jest dobro społeczeństwa. Jesteśmy szczególnie dumni, że udało nam się wesprzeć szpital na początku pandemii w Polsce, gdy pozyskanie maseczek ochronnych było wyzwaniem. Mamy nadzieję, że nasz gest przyczynił się do szybkiego powrotu do zdrowia pacjentów, a także zapewnił bezpieczeństwo lekarzom, którzy działają na rzecz powstrzymania epidemii – mówi Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska.
Działania proekologiczne nadal pozostają jednym z kluczowych celów strategii Brother. – Współczesne firmy powinny wziąć odpowiedzialność za ratowanie środowiska naturalnego. Brother realizuje tę ideę już od 20 lat – przypomina Katarzyna Idzkiewicz – Aktywnie prowadzimy działania w ramach programu Brother Earth, który wspiera rozwiązywanie problemów środowiska zarówno globalnie, jak i lokalnie – dodaje.
W ramach inicjatywy Brother Earth internauci mogą wspierać firmę w działaniach na rzecz ochrony środowiska i samodzielnie wybrać którą akcję Brother powinien wesprzeć. Wystarczy wejść na stronę http://www.brotherearth.com/en/top.html i wybrać jeden z dwunastu celów, na które Brother przekaże środki. Do wyboru są projekty takie jak ochrona lasów deszczowych w Peru, sadzenie drzew w Kanadzie, ponowne zalesianie namorzyn w Tajlandii czy ochrona ekosystemu wodnego w Australii.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.