Brother Polska wspiera walkę z koronawirusem
Brother Polska jak co roku, chce wesprzeć lokalne społeczeństwo. W związku z pandemią firma zdecydowała się wesprzeć lekarzy i personel medyczny w walce z wirusem COVID-19 i przekazać niezbędny sprzęt ochronny do instytucji opieki zdrowotnej.
W ubiegłych latach firma Brother Polska prowadziła akcję sadzenia drzew w Polsce. W 2019 r. producent urządzeń drukujących i technologii komunikacyjnych ufundował 1000 drzewek, które zasadzono na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych w Obwodzie Ochronnym Czerwona Woda.
W tym roku jednak firma stwierdziła, że pomoc jest bardziej potrzebna lokalnym lekarzom. Dlatego w ramach wsparcia przekazała 1000 maseczek chirurgicznych mocowanych na gumkach do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.
– Zgodnie z dewizą „at your side” firma bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązanie do wspierania wszystkich działań, których celem jest dobro społeczeństwa. Jesteśmy szczególnie dumni, że udało nam się wesprzeć szpital na początku pandemii w Polsce, gdy pozyskanie maseczek ochronnych było wyzwaniem. Mamy nadzieję, że nasz gest przyczynił się do szybkiego powrotu do zdrowia pacjentów, a także zapewnił bezpieczeństwo lekarzom, którzy działają na rzecz powstrzymania epidemii – mówi Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska.
Działania proekologiczne nadal pozostają jednym z kluczowych celów strategii Brother. – Współczesne firmy powinny wziąć odpowiedzialność za ratowanie środowiska naturalnego. Brother realizuje tę ideę już od 20 lat – przypomina Katarzyna Idzkiewicz – Aktywnie prowadzimy działania w ramach programu Brother Earth, który wspiera rozwiązywanie problemów środowiska zarówno globalnie, jak i lokalnie – dodaje.
W ramach inicjatywy Brother Earth internauci mogą wspierać firmę w działaniach na rzecz ochrony środowiska i samodzielnie wybrać którą akcję Brother powinien wesprzeć. Wystarczy wejść na stronę http://www.brotherearth.com/en/top.html i wybrać jeden z dwunastu celów, na które Brother przekaże środki. Do wyboru są projekty takie jak ochrona lasów deszczowych w Peru, sadzenie drzew w Kanadzie, ponowne zalesianie namorzyn w Tajlandii czy ochrona ekosystemu wodnego w Australii.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.