Brother rozbudowuje portfolio drukarek etykiet o 2 modele z serii TD
Firma Brother dodała do swojej oferty dwie profesjonalne biurkowe drukarki etykiet z serii TD. Modele TD-4420DNFC i TD-4550DNWBFC pracują w technologii termicznej i umożliwiają wydruk czterocalowych oznaczeń na etykietach bez podkładu. Te urządzenia sprawdzą się w wielu branżach od handlu detalicznego, logistykę po opiekę zdrowotną.
Nowe modele drukarek oznaczeń w portfolio Brother zapewniają wysoką prędkość druku –203 mm/s i rozdzielczość 203 dpi w przypadku TD-4420DNFC, a TD-4550DNWBFC pozwala na wydruk do 152 mm/s oraz zapewnia rozdzielczość 300 dpi. Nowe urządzenia umożliwiają bezpośredni druk termiczny na etykietach bez podkładu. Dodatkowo urządzenia są wyposażone w obcinak z czujnikiem pobrania etykiety. Model TD-4550DNWB ma wbudowany wyświetlacz LCD, interfejs Bluetooth (v4.2) oraz pozwala na połączenie się przy użyciu łączności bezprzewodowej.
Te biurkowe drukarki oznaczeń obsługują wiele rodzajów nośników, zapewniają podłączenie za pomocą USB oraz portu szeregowego. Urządzenia mogą zostać zintegrowane z aplikacjami dla systemów iOS i Android. Oba urządzenia sprawdzą się w firmach, w których liczy się szybkość druku oraz bezkompromisowość w kwestii jakości drukowania oznaczeń termicznych.
Więcej szczegółów i kompletna specyfikacja techniczna produktów z serii TD dostępne są na stronie www.brother.pl.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.