Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Equinix, globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, mianowała Bruce'a Owena, eksperta z ponad czternastoletnim stażem w firmie, na stanowisko prezesa regionu EMEA obejmującego Europę, Bliski Wschód i Afrykę.
Owen będzie odpowiedzialny za zarządzanie, strategię i rozwój Equinix. Priorytetowym cel nowego prezesa to zaspokojenie potrzeb klientów i partnerów technologicznych. Technologie cyfrowe oraz centra danych i wspierające je rozwiązania, są kluczowe dla sukcesu i rozwoju współczesnych gospodarek. W związku z tym Owen będzie realizował plan regionalny dostosowany do wyzwań i możliwości rynku EMEA, zgodny z wizją klientów Equinix.
Owen zastąpi dotychczasowego prezesa EMEA Eugene'a Bergena, który po 4 latach sprawowania tej funkcji przechodzi na emeryturę. Nowy prezes będzie pracował w Londynie, a jego bezpośrednim przełożonym zostanie dyrektor biznesowy Jon Lin.
– Bruce to doskonały lider. Od 2010 roku dba o wzrost, innowacje i kulturę organizacyjną Equinix, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Stanach Zjednoczonych. Jego wkład w firmę obejmuje m. in. kierowanie korporacyjnym planowaniem i analizą finansową, założenie zespołu Global Community & Belonging oraz utworzenie Fundacji Equinix. Bruce doskonale sprawdził się jako dyrektor zarządzający w Wielkiej Brytanii. W trakcie swojej kadencji przyspieszył rozwój regionalny, zbudował silne partnerstwa z administracją rządową i lokalnymi społecznościami, a także wzmocnił naszą obecność w tym regionie. Jestem przekonany, że jako prezes EMEA Bruce wraz z innymi pracownikami, będzie dalej kształtował przyszłość naszej branży i wesprze firmę w osiąganiu coraz ambitniejszych celów – skomentował nominację Jon Lin, dyrektor biznesowy w Equinix.
Bruce Owen, prezes EMEA, Equinix:
– Jestem dumny, że mogę objąć funkcję prezesa EMEA. Ten region ma kluczowe znaczenie dla naszej firmy, ponieważ zarówno globalni, jak i lokalni klienci platformy Equinix przechodzą dynamiczny proces cyfryzacji i rozwoju. Aby przyspieszyć transformację cyfrową naszych klientów, zespół EMEA zapewni najwyższy poziom dostarczanych usług. W świecie technologii i centrów danych innowacje nie są już opcjonalne, lecz niezbędne. W zespole regionu EMEA jesteśmy otwarci na zmiany, rozwijamy nasze zespoły i budujemy partnerstwa, które napędzają wzrost i kształtują przyszłość.
Bruce Owen dołączył do Equinix w 2010 roku jako członek zespołu ds. Rozwoju Korporacyjnego i Finansów w regionie EMEA. W 2013 roku przeniósł się do Kalifornii, gdzie obejmował szereg globalnych stanowisk kierowniczych, w tym zarządzanie zespołem ds. Korporacyjnego Planowania Finansowego i Analiz, pełnienie funkcji szefa Sztabu Dyrektora Generalnego oraz wiceprezesa ds. operacji biznesowych i infrastruktury. Owen założył także zespół Global Community & Belonging, który zainicjował działalność Fundacji Equinix. W 2023 roku został mianowany dyrektorem zarządzającym na Wielką Brytanię, największy rynek Equinix w regionie EMEA, który obejmuje 14 oddziałów od Londynu do Manchesteru, generujących ponad 25% przychodów regionu.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.