Komunikaty PR

Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix

2024-12-04  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro@mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Equinix, globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, mianowała Bruce'a Owena, eksperta z ponad czternastoletnim stażem w firmie, na stanowisko prezesa regionu EMEA obejmującego Europę, Bliski Wschód i Afrykę. 

Owen będzie odpowiedzialny za zarządzanie, strategię i rozwój Equinix. Priorytetowym cel nowego prezesa to zaspokojenie potrzeb klientów i partnerów technologicznych. Technologie cyfrowe oraz centra danych i wspierające je rozwiązania, są kluczowe dla sukcesu i rozwoju współczesnych gospodarek. W związku z tym Owen będzie realizował plan regionalny dostosowany do wyzwań i możliwości rynku EMEA, zgodny z wizją klientów Equinix. 

Owen zastąpi dotychczasowego prezesa EMEA Eugene'a Bergena, który po 4 latach sprawowania tej funkcji przechodzi na emeryturę. Nowy prezes będzie pracował w Londynie, a jego bezpośrednim przełożonym zostanie dyrektor biznesowy Jon Lin. 

– Bruce to doskonały lider. Od 2010 roku dba o wzrost, innowacje i kulturę organizacyjną Equinix, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Stanach Zjednoczonych. Jego wkład w firmę obejmuje m. in. kierowanie korporacyjnym planowaniem i analizą finansową, założenie zespołu Global Community & Belonging oraz utworzenie Fundacji Equinix. Bruce doskonale sprawdził się jako dyrektor zarządzający w Wielkiej Brytanii. W trakcie swojej kadencji przyspieszył rozwój regionalny, zbudował silne partnerstwa z administracją rządową i lokalnymi społecznościami, a także wzmocnił naszą obecność w tym regionie. Jestem przekonany, że jako prezes EMEA Bruce wraz z innymi pracownikami, będzie dalej kształtował przyszłość naszej branży i wesprze firmę w osiąganiu coraz ambitniejszych celów – skomentował nominację Jon Lin, dyrektor biznesowy w Equinix

Bruce Owen, prezes EMEA, Equinix:  

 Jestem dumny, że mogę objąć funkcję prezesa EMEA. Ten region ma kluczowe znaczenie dla naszej firmy, ponieważ zarówno globalni, jak i lokalni klienci platformy Equinix przechodzą dynamiczny proces cyfryzacji i rozwoju. Aby przyspieszyć transformację cyfrową naszych klientów, zespół EMEA zapewni najwyższy poziom dostarczanych usług. W świecie technologii i centrów danych innowacje nie są już opcjonalne, lecz niezbędne. W zespole regionu EMEA jesteśmy otwarci na zmiany, rozwijamy nasze zespoły i budujemy partnerstwa, które napędzają wzrost i kształtują przyszłość. 

Bruce Owen dołączył do Equinix w 2010 roku jako członek zespołu ds. Rozwoju Korporacyjnego i Finansów w regionie EMEA. W 2013 roku przeniósł się do Kalifornii, gdzie obejmował szereg globalnych stanowisk kierowniczych, w tym zarządzanie zespołem ds. Korporacyjnego Planowania Finansowego i Analiz, pełnienie funkcji szefa Sztabu Dyrektora Generalnego oraz wiceprezesa ds. operacji biznesowych i infrastruktury. Owen założył także zespół Global Community & Belonging, który zainicjował działalność Fundacji Equinix. W 2023 roku został mianowany dyrektorem zarządzającym na Wielką Brytanię, największy rynek Equinix w regionie EMEA, który obejmuje 14 oddziałów od Londynu do Manchesteru, generujących ponad 25% przychodów regionu. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie Biuro prasowe
2024-12-04 | 16:00

Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie

Sony na targach ISE w 2025 r. podkreśli jak ważny dla firmy jest zrównoważony rozwój i zaprezentuje rozwiązania dla branży retail, sektora korporacyjnego, edukacyjnego, oraz
IT i technologie Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
2024-12-04 | 15:50

Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA

Pierwszy w Niemczech ekran Crystal LED VERONA do wirtualnych produkcji jest już w Monachium. CreatiF Center, centrum innowacji i transferu Wyższej Szkoły Telewizji i Filmu w Monachium (HFF),
IT i technologie Trina Storage i TÜV NORD: biała księga o bezpieczeństwie magazynów energii
2024-12-04 | 10:40

Trina Storage i TÜV NORD: biała księga o bezpieczeństwie magazynów energii

Raport podkreśla znaczenie wytycznych dla oceny i łagodzenia ryzyka, bezpieczeństwa akumulatorów oraz kontroli jakości Trina Storage, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.