Komunikaty PR

Chroń siebie i najbliższych przed niebezpiecznymi produktami. Aplikacja Monite w

2020-04-28  |  11:20
Biuro prasowe

Każdego roku na półki sklepowe trafiają wadliwe produkty, które mogą stanowić zagrożenie dla konsumentów. Z myślą o unikaniu tego niebezpieczeństwa powstała aplikacja Monite, monitorująca na bieżąco wszystkie komunikaty dotyczące artykułów groźnych dla zdrowia. Narzędzie stworzone przez polską firmę działa już na 15 europejskich rynkach, a od 24 kwietnia br. dostępna jest jego odświeżona wersja z nowymi funkcjonalnościami.

Co roku do sprzedaży trafiają tysiące niebezpiecznych produktów, niestety śledzenie informacji o nich pochłania dużo czasu, ponieważ wymaga regularnego monitorowania wielu źródeł. W świadomym podejmowaniu decyzji zakupowych pomaga aplikacja Monite. To opracowane przez polską firmę narzędzie wyświetla użytkownikowi komunikaty zebrane z ok. 50 rzetelnych i oficjalnych źródeł m.in. Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego czy instytucji unijnych. Każda pojawiająca się w aplikacji informacja jest opatrzona źródłem, wskazuje również kraj producenta i kategorię.

Jako konsumenci coraz bardziej świadomie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa. O szkodliwych i niebezpiecznych produktach zwykle dowiadujemy się z mediów lub od samych producentów. Docierają do nas wybrane informacje, a mało kto wie, że groźne dla naszego zdrowia produkty znajdują się na półkach sklepowych. Aplikacja, którą stworzyliśmy zbiera wszystkie komunikaty w jednym miejscu i na bieżąco powiadamia użytkownika o potencjalnych zagrożeniach. Umożliwia również dzielenie się tymi informacjami ze znajomymi. W ten sposób pomaga w podejmowaniu świadomych i bezpiecznych wyborów - mówi Bartłomiej Płodzik, współtwórca aplikacji Monite. Dodaje: Użytkownik za pomocą aplikacji uzyskuje możliwość monitoringu produktów niebezpiecznych, ma także nieograniczony dostęp do alertów z jednego kraju, otrzymuje powiadomienia push na telefon, może również skorzystać z wyszukiwarki i skanera kodów kreskowych, dzięki czemu może w prosty sposób potwierdzić bezpieczeństwo wybranego towaru.

Tylko w poprzednim miesiącu (marcu 2020 r.) aplikacja zebrała 232 alerty w 10 krajach o niebezpiecznych produktach, bazując na oficjalnych źródłach rządowych oraz informacjach od producentów i sklepów. Najwięcej z nich dotyczyło motoryzacji, farmaceutyków, żywności i zabawek, a więc produktów, które możemy znaleźć w większości gospodarstw domowych. Kolejne 44 alerty pochodziły ze źródeł unijnych w 10 europejskich krajach.

Nowa wersja aplikacji monitoruje informacje o zagrożeniach z 15 krajów i jest dostępna również w wersji premium z rozbudowanymi funkcjami, zapewniającymi pełną kontrolę nad monitorowaniem produktów.

Wersja premium pozwala użytkownikom otrzymywać spersonalizowane alerty, wyszukiwać ostrzeżenia i skanować kody kreskowe produktów bez limitu, a także dostawać powiadomienia z dowolnej liczby krajów i monitorować zagrożenia z nawet 15 krajów jednocześnie. Umożliwia również śledzenie alertów po wybranych słowach kluczowych, dodawanie interesujących nas powiadomień do obserwowanych. Użytkownik, na podstawie własnych potrzeb, decyduje jakie produkty i sklepy brać pod lupę. - wyjaśnia Bartłomiej Płodzik.

Monite działa na urządzeniach z systemem Android oraz iOS, a poza Polską jest dostępna też w: Niemczech, Francji, Czechach, Danii, Hiszpanii, Słowenii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Finlandii, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz na Węgrzech. Pomaga monitorować informacje o produktach nawet, gdy jesteśmy w podróży lub przy zamawianiu zakupów online.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.