Komunikaty PR

CI Games informuje o postępach prac przy kluczowych projektach

2020-03-24  |  11:30
Biuro prasowe

Marek Tymiński, prezes CI Games 
 
Prace nad Lords of the Fallen 2 ruszają do przodu. Szefem projektu oraz Szefem Kreacji zostali doświadczeni, międzynarodowi developerzy. Wypracowaliśmy już unowocześnioną wizję gry, w oparciu o to co zostało już przy grze zrobione wcześniej. Prowadzimy obecnie rekrutację w trzech lokalizacjach jednocześnie, w tym w Warszawie, gdzie są lub niedługo będą nasze studia. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na rozwijanie i budowanie własnego zespołu, oddając  podwykonawcom jedynie komponenty gry. Właśnie rozpoczynamy współpracę z pierwszymi partnerami. Lords of the Fallen 2  powstanie w podobny model produkcji jak Sniper GW Contracts. Tytuł przygotowywany jest głównie z myślą o nowej generacji konsol jak również platformie PC. 
 
Uczymy się na błędach. Po dużej redukcji zespołu w2018 roku, przyszedł czas na odbudowę struktur wyciągając wnioski z przeszłości. Posiadamy już jasną strategię rozwoju naszego zespołu, których zadaniem jest tworzenie gier w grupie CI Games. Obecnie team liczy prawie 40 osób oraz dodatkowo 9 osób w zespole QA. Przez kolejne lata będziemy dynamicznie go rozwijać. Tempo tego rozwoju zależne jest także od efektywności naszych rekrutacji o czym będziemy stopniowo informować. Przed potencjalnymi kandydatami stawiamy wysokie wymagania.  
 
Prace nad Sniper Ghost Warrior Contracts 2 idą pełną parą. Za wcześnie na podanie daty premiery gry, ale nie wykluczam, że nastąpi ona jeszcze w tym roku. Zespół tworzący serię składa się z doświadczonych osób, dlatego prace nad kolejną częścią są znacznie bardziej przewidywalne, łatwiej je zaplanować i reagować na bieżąco, jeśli coś nie idzie zgodnie z planem. Przygotowujemy dużą nową cechę gry, która powinna zachęcić   do zakupu nowej części zarówno fanów serii jak i nowych graczy. Wprowadzimy również wiele innych udoskonaleń w stosunku do poprzedniej części. Będzie to zupełnie nowa historia w innym, nowym rejonie świata. Gra trafi na konsole i PC, a jej budżet produkcyjny będzie niższy od poprzedniego Przy regularnym wydawaniu gier w serii będziemy mogli również częściowo ograniczyć wydatki na marketing. 
 
Jestem zadowolony ze sprzedaży Sniper Ghost Warrior Contracts. Uważam, że data premiery była właściwa. Dzięki niej tytuł był dostępny na półkach sklepów na całym świecie przez okres świąteczny. Jego odsprzedaż w kanałach dystrybucji fizycznej jest na tyle zadowalająca, że dziś na wielu dużych rynkach, jak np. USA czy Niemcy, gra wciąż sprzedawana jest w cenie premierowej. To bardzo ważne w aspekcie kolejnej gry w serii, nasi partnerzy bardzo chętnie zajmą się jej dystrybucją na poszczególnych międzynarodowych rynkach. Jestem również zadowolony ze sprzedaży gry na platformach cyfrowych, szczególnie w sklepie Steam. Patrząc na platformy dystrybucji cyfrowej gra otrzymała od graczy bardzo dobre oceny. To wszystko pozwala spokojnie planować przyszłość serii. 
 
Najbliższą premierą Grupy CI Games S.A., która planowana jest w ciągu najbliższych miesięcy, będzie pierwszy tytuł z brandu United Label pod tytułem Röki. To bardzo dobrze zapowiadająca się gra narracyjna, która trafiła na listy najbardziej oczekiwanych gier indie w 2020 roku. Gra ukaże się równocześnie na platformę PC oraz Nintendo Switch. Druga gra z portfolio United Label – Eldest Souls – również jest na bardzo zaawansowanym etapie produkcyjnym i – sądząc chociażby po poziomie wishlist – zainteresowanie nią jest coraz większe. Oba tytuły były również wymienione przez platformę Nintendo w globalnej komunikacji jako jedne z kluczowych gier indie. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.