Codeaddict inwestuje w nowe technologie i planuje wzrosty
Codeaddict, notowana na NewConnect spółka technologiczna, poszerza działalność o obszary, które są komplementarne względem dotychczasowych aktywności i wpisują się w koncepcje ekosystemu dóbr cyfrowych. Spółka angażuje się technologicznie i kapitałowo w nowe projekty: MyForce, Shvalnia Sp. z o. o. (shvalnia.com) oraz narzędzie dla emitentów NFT. Wzrost skali biznesu przełoży się także na dwukrotne zwiększenie zespołu programistycznego (do 24 osób) do końca roku.
Podstawą a zarazem gwarancją płynności i bezpieczeństwa spółki są projekty realizowane dla klientów zewnętrznych w modelu „software house” (w związku z sytuacją na rynku IT, spółka odnotowuje wzmożone zapotrzebowanie na usługi tego typu). Codeaddict jest również współtwórcą oraz głównym partnerem technologicznym i udziałowcem platformy crowdfundingowej Raisemana korzystającej z technologii blockchain.
- Poszerzenie spektrum działalności Codeaddict pozwoli na stworzenie spójnego ekosystemu dystrybucji, finansowania i oferowania rozwiązań czy też produktów cyfrowych jak i hardware’owych. Nowe projekty, które zamierzamy dewelopować lub aktualnie dewelopujemy są komplementarne do dotychczas rozwijanych obszarów działalności, natomiast nasze kompetencje technologiczne pozwalają na rozwój projektów takich jak MyForce, w którym łączymy software i hardware. Moce produkcyjne dla tej inicjatywy zabezpiecza nasz nowy nabytek czyli Shvalnia, która już teraz jest rentowna i pozyskuje klientów w środowisku IT oraz marketingowym. Jednocześnie chcemy, aby Shvalnia realizowała zlecenia dla firm pozyskujących kapitał na Raisemana oraz innych platformach crowdfundingowych, zarówno w Polsce jak i zagranicą. – komentuje Sebastian Goliński, CEO Codeaddict. Dodaje, że stworzenie tego ekosystemu pozwoli zdywersyfikować źródła przychodów i istotnie poprawić wyniki finansowe Codeaddict.
My Force to odzież typu wear-tech kierowana do odbiorców z branży gamingowej, esportowej oraz muzycznej. Produkt dzięki zestawowi silników wibracyjnych pozwala rozszerzyć zakres doznań podczas wirtualnej rozgrywki, jak również konsumpcji innych mediów. To pozwoli jeszcze mocniej niż dotychczas zanurzyć się w świecie rozszerzonej rzeczywistości (AR). W tym kwartale Codeaddict zaprezentuje sposób działania My Force wraz z przedstawieniem planu crowdfunding’u na platformie Raisemana (gdzie będzie można objąć część udziału w przychodach) oraz globalnej przedsprzedaży w serwisie Kickstarter. Codeaddict zamierza objąć 25% udziałów w spółce zarządzającej tym projektem.
Codeaddict zaangażował się również w Shvalnia sp. z o.o. (shvalnia.com), której misją jest zapewnienie markom dostępu do odpowiedzialnych społecznie artykułów promocyjnych. Odzież powstająca w Shvalnia wykonywana jest od podstaw, z lokalnych, certyfikowanych materiałów. Zamawiający mają pewność, że dostaną wysokiej jakości produkt, bez konieczności samodzielnego poszukiwania tkanin bezpiecznych dla zdrowia. Klientami firmy są również agencje marketingowe i firmy IT, zarówno z Polski jak i zagranicy. Codeaddict objął 40% udziałów w Shvalnia sp. z o.o.
W ramach działalności segmentu software house, Codeaddict zamierza rozwijać narzędzie dla emitentów NFT (lub tokenów pochodnych) umożliwiające tokenizację dóbr unikalnych. Jego założenia i partnerzy zostaną zaprezentowani w drugim kwartale 2022 r., a start komercjalizacji narzędzia planowany jest do końca 2022 r.
- Pracujemy nad nowymi projektami symultanicznie rozwijając dotychczasowe. Planujemy między innymi dalszy rozwój platformy crowdfundingowej Raisemana, za pomocą której twórcy dóbr cyfrowych mogą pozyskać finansowanie. W ciągu kilku tygodni zaprezentujemy nowe projekty, które wejdą we współpracę z platformą. Pozyskuje również kolejne zlecenia w ramach naszej działalności usługowej w segmencie software house. Dlatego w tym roku zamierzamy dwukrotnie (do 24 osób) powiększyć zespół programistyczny – podsumowuje Goliński.
O spółce:
Codeaddict koncentruje się na segmencie rynku technologii oraz usług deweloperskich i konsultingowych w zakresie projektowania, implementacji i wdrażania na rynki docelowe oprogramowania, w tym głownie aplikacji mobilnych oraz webowych. Codeaddict jest współtwórcą oraz głównym Partnerem platformy Raisemana.
Spółka od 2017 r. jest notowana na NewConnect.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.