Cogit oraz Taxilla rozpoczynają współpracę w zakresie e-fakturowania do KSeF
Cogit sp. z o.o.
ul. Postępu 21
02-676 Warszawa
rciesielski|cogit.pl| |rciesielski|cogit.pl
+48 22 496 60 00
www.cogit.pl
Od początku 2022 r. w Polsce funkcjonuje Krajowy System e-Faktur (KSeF). Rozwiązanie ma obsługiwać do nawet ponad 2 mld faktur miesięcznie. Na razie korzystanie z KSeF jest dobrowolne, ale stanie się obligatoryjne począwszy od II kwartału 2023 r. Resort finansów przygotował już interfejs programowania (API), który pozwala na integrację zewnętrznych programów księgowych z systemem.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, Cogit już teraz wprowadza do swojej oferty oprogramowanie do e-fakturowania. Jest ono wynikiem współpracy z firmą Taxilla, dostawcą platformy z innowacjami regulacyjnymi (RegTech), czyli zaawansowanymi rozwiązaniami teleinformatycznymi ułatwiającymi wykonywanie zadań nakładanych przez prawo i instytucje nadzoru.
W pełni skalowalne i bezpieczne rozwiązanie do przesyłania e-faktur do KSeF umożliwi ich zautomatyzowane przygotowywanie oraz weryfikację, bieżącą komunikację z KSeF oraz sprawdzanie statusów konkretnych dokumentów, a także pozwoli stworzyć w każdej firmie sprawnie działający system dystrybucji e-faktur do partnerów i kontrahentów.
System został przygotowany dla polskich wymagań i jest w 100% zintegrowany z krajowym systemem KSeF. Rozwiązanie jest oparte na modelu SaaS i umożliwia integrację niezależne od posiadanego systemu ERP tzn. może być wykorzystywane zarówno przez klientów wykorzystujących rozwiązania globalnych dostawców np. SAP, Oracle, Microsoft,…, jak i lokalnych producentów rozwiązań ERP.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.