Cogit oraz Taxilla rozpoczynają współpracę w zakresie e-fakturowania do KSeF
Cogit sp. z o.o.
ul. Postępu 21
02-676 Warszawa
rciesielski|cogit.pl| |rciesielski|cogit.pl
+48 22 496 60 00
www.cogit.pl
Od początku 2022 r. w Polsce funkcjonuje Krajowy System e-Faktur (KSeF). Rozwiązanie ma obsługiwać do nawet ponad 2 mld faktur miesięcznie. Na razie korzystanie z KSeF jest dobrowolne, ale stanie się obligatoryjne począwszy od II kwartału 2023 r. Resort finansów przygotował już interfejs programowania (API), który pozwala na integrację zewnętrznych programów księgowych z systemem.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, Cogit już teraz wprowadza do swojej oferty oprogramowanie do e-fakturowania. Jest ono wynikiem współpracy z firmą Taxilla, dostawcą platformy z innowacjami regulacyjnymi (RegTech), czyli zaawansowanymi rozwiązaniami teleinformatycznymi ułatwiającymi wykonywanie zadań nakładanych przez prawo i instytucje nadzoru.
W pełni skalowalne i bezpieczne rozwiązanie do przesyłania e-faktur do KSeF umożliwi ich zautomatyzowane przygotowywanie oraz weryfikację, bieżącą komunikację z KSeF oraz sprawdzanie statusów konkretnych dokumentów, a także pozwoli stworzyć w każdej firmie sprawnie działający system dystrybucji e-faktur do partnerów i kontrahentów.
System został przygotowany dla polskich wymagań i jest w 100% zintegrowany z krajowym systemem KSeF. Rozwiązanie jest oparte na modelu SaaS i umożliwia integrację niezależne od posiadanego systemu ERP tzn. może być wykorzystywane zarówno przez klientów wykorzystujących rozwiązania globalnych dostawców np. SAP, Oracle, Microsoft,…, jak i lokalnych producentów rozwiązań ERP.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.