Colt zwiększa zasięg światłowodów w Polsce do ponad 3000 budynków
Colt Technology Services zwiększa zasięg polskiej metropolitalnej sieci komputerowej (MAN) w 6 miastach w całej Polsce: Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu. W ramach tej ekspansji Colt umożliwił bezpośrednie połączenie światłowodowe z ponad 3000 budynkami posiadającymi dostęp do własnej infrastruktury sieciowej i 4 nowymi centrami danych w Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu.
Globalne zapotrzebowanie na przepustowość sieci wciąż rośnie, a coraz więcej przedsiębiorstw polega na infrastrukturze hostowanej w chmurze. Zróżnicowana łączność jest dla organizacji bardzo ważna. Polska ekspansja pozwala na spełnienie globalnych i lokalnych wymagań przedsiębiorstw w zakresie łączności. Jest kontynuacją działań Colt obejmujących wspieranie cyfrowej transformacji zarówno krajowych jak i międzynarodowych firm, jako że Polska znajduje się w okresie wzrostu gospodarczego.
– Łączność ma kluczowe znaczenie dla przyszłości każdej gospodarki. Colt może odegrać ważną rolę w zwiększaniu konkurencyjności, produktywności i spełnianiu przyszłych wymagań jakim będą musiały sprostać polskie przedsiębiorstwa – powiedziała Keri Gilder, dyrektor generalny Colt Technology Services.
– W ciągu ostatniego roku popyt na nasze usługi sieciowe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej znacznie wzrósł. Zmieniający się krajobraz biznesowy wymaga od nas większej elastyczności, skrócenia czasu wprowadzania produktów na rynek i szybszego niż kiedykolwiek wprowadzania innowacji dla klientów. Polska jest dla Colta bardzo ważna i chcemy mieć pewność, że Colt IQ Network jest w stanie sprostać rosnącym wymaganiom łączności dla rynkowych graczy korzystających z chmury otwierających regionalne huby, jednocześnie zaspokajając potrzeby przedsiębiorstw, łączących się z biur w Warszawie lub Poznaniu aż po Nowy Jork czy Frankfurt – dodała.
Globalne środowisko biznesowe stale się rozwija, a organizacje dostosowują swoje struktury biznesowe, do nowych rynków i pojawiających się możliwości. W 2018 roku Colt Technology Services rozszerzył swoją sieć Colt IQ Network w Europie Środkowo-Wschodniej, łącząc główne huby w regionie, takie jak Warszawa i Sofia, z ponad 7000 km nowej infrastruktury światłowodowej.
Colt kontynuuje inwestycje w swoją sieć Colt IQ Network, nieustannie rozszerzając swoją globalną ofertę, która obejmuje ponad 29 000 budynków z dostępem do infrastruktury sieciowej i ponad 900 centrów danych. Najnowsza ekspansja jest zgodna z nadrzędną strategią Colta dotyczącą zapewniania wysokich przepustowości. Oznacza to globalne, elastyczne i bezpieczne rozwiązania sieciowe i głosowe na żądanie, o dużej przepustowości. Dzięki temu cały region będzie miał większą zdolność do łączenia się z resztą świata.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.