Commvault i NetApp rozszerzają ochronę dla środowisk chmury hybrydowej
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Firma Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do ochrony danych i zarządzania informacją, ogłosiła uruchomienie, wspólnie z NetApp, rozwiązania NetApp Scale-out Data Protection (SDP). Umożliwia ono rozszerzoną obsługę szybkiego odzyskiwania krytycznych danych w hybrydowych systemach pamięci masowej NetApp. Rozwiązanie zapewnia funkcje zarządzania migawkami, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii. NetApp SDP korzysta z portfolio NetApp, jest zasilany przez oprogramowanie Commvault Complete ™ Backup and Recovery.
Dzisiejsze firmy są oparte na danych. Utrata dostępu do tego krytycznego zasobu, spowodowana awarią lub np. oprogramowaniem ransomware, może być katastrofalna w skutkach. Technologie oparte na chmurze sprawiły, że dane stały się bardziej dostępne, jednak utrata krytycznego systemu nadal wiąże się z ryzykiem finansowym i utratą reputacji. Firmy muszą mieć możliwość szybkiego i niezawodnego odzyskiwania cennych danych biznesowych.
Dzięki rozwiązaniu NetApp SDP, Commvault i NetApp łączą oprogramowanie Commvault z NetApp HCI, All-Flash-FAS i StorageGRID. Umożliwia to dostarczenie kompletnego pakietu usług, z szybkim i skutecznym wdrożeniem, łatwym skalowaniem i przechowywaniem obiektów on-prem. Dzięki szerokiemu wsparciu Commvault dla chmurowych kopii migawkowych oraz pełnego zestawu aplikacji oraz API i VM, Commvault i NetApp uprościły ochronę hybrydowych środowisk chmurowych, zapewniając niezwykle szybkie i niezawodne RPO/RTO. Wszystko to zapewnia bezpieczne, długoterminowe przechowywanie danych w zintegrowanej warstwie chmurowej .
“Gdy dochodzi do przestojów, dostęp i odzyskiwanie krytycznych danych, szczególnie w środowisku chmurowym, ma krytyczny wpływ na zdolność firmy do prowadzenia działalności biznesowej i wywiązywania się umów SLA” powiedział Ranga Rajagopalan, wiceprezes ds. Zarządzania produktem w Commvault. „Jesteśmy dumni z bycia partnerem NetApp. Dzięki tej współpracy dostarczamy rozwiązania spełniające dzisiejsze oczekiwania rynkowe w zakresie wydajności, prostoty, skalowalności i kosztów, integrujące zarówno wdrożenia on-prem, jak i chmurę publiczną.”
„Dzięki długoletniemu partnerstwu Commvault i NetApp możemy oferować klientom niezawodność i prostotę zaprojektowanego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, wykorzystującego siłę bogatego portfolio NetApp”- powiedział Brett Roscoe, wiceprezes ds. Zarządzania produktem w NetApp. „Wprowadzenie SDP zapewnia naszym wspólnym klientom proste, gotowe rozwiązanie, które wykorzystuje NetApp HCI w celu zwiększenia skalowalności i niezawodności oprogramowania Commvault w zakresie ochrony najważniejszych danych w środowiskach chmury hybrydowej.”
Commvault i NetApp, przez ponad 20 lat partnerstwa, wsparli w zakresie ochrony danych o krytycznym znaczeniu ponad 1200 klientów, dbając o ich dane zarówno w siedzibie, jak i w chmurze. Korzystając z integracji Commvault Complete ™ Backup and Recovery z gamą rozwiązań pamięci masowej NetApp, klienci mogą migrować, upraszczać i konwertować swoje krytyczne dane i obciążenia na preferowanego dostawcę chmury, maksymalizując tym samym swoje inwestycje.
NetApp’s Scale-out Data Protection jest dostępna w NetApp oraz u autoryzowanych partnerów NetApp.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.