Komunikaty PR

Commvault odnotowuje globalny wzrost sprzedaży i zwiększa liczbę klientów

2022-06-13  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)

ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl

Commvault kontynuuje świadczenie wysokiej jakości usług — firma poinformowała o wprowadzeniu nowego rozwiązania zabezpieczającego ThreatWise oraz usługi Metallic Recovery Reserve Cloud Storage Service

Commvault, lider globalnego rynku inteligentnych usług związanych z danymi w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS (oprogramowanie jako usługa), poinformował o znakomitych wynikach globalnych osiągniętych przez Metallic – dział SaaS firmy – od momentu rozpoczęcia jego działalności zaledwie dwa lata temu. Commvault uruchomił również program dostępu do ThreatWise, nowej oferty stworzonej po przejęciu firmy TrapX, a także nadał nową nazwę dobrze znanej usłudze Metallic Cloud Storage Service, by skuteczniej informować klientów o jej korzyściach.

 

Metallic rozwija nowe funkcjonalności

W ciągu zaledwie dwóch lat Metallic odnotował niesamowity wzrost oraz osiągnął wiele sukcesów:

  • błyskawiczny rozwój oferty – ponad trzykrotne zwiększenie liczby rozwiązań Metallic od momentu rozpoczęcia działalności,
  • wzrost przychodów stałych ze sprzedaży z 1 mln do 50 mln USD w ciągu sześciu kwartałów,
  • nawiązanie wyjątkowych relacji partnerskich w zakresie chmury obliczeniowej, w tym z firmą Microsoft, oraz uruchomienie nowego programu dla dostawców usług zarządzanych we współpracy z SoftwareOne, globalnym partnerem Commvault w zakresie projektowania,
  • zwiększenie liczby klientów usług Metallic do ponad 2 000 oraz zapewnienie dostępności produktów i usług w ponad 30 krajach na świecie.

Obecny rozwój i sukces Metallic są dowodem na to, że firma trafiła w gusta klientów: oferuje bezpieczeństwo i elastyczność, których przedsiębiorstwa każdej wielkości potrzebują, by sprostać ciągłym zmianom i wzrostowi ryzyka. Dzięki Metallic – oraz szerokiemu wachlarzowi inteligentnych usług związanych z danymi świadczonych w formie SaaS, oprogramowania lub urządzeń – Commvault pomaga klientom dynamicznie się rozwijać, zwiększać elastyczność oraz stawiać bezpieczeństwo na pierwszym miejscu w procesie modernizacji ich przedsiębiorstw.

 

Cele cyberprzestępców w kontekście nowoczesnej ochrony danych

Celem zaledwie 17% ataków ransomware jest żądanie pieniędzy w zamian za klucz deszyfrujący, podczas gdy pozostałe 83% wiąże się z jakąś formą wycieku, wyłudzenia, kradzieży lub uszkodzenia danych. Innymi słowy większość ataków ma głębszy cel aniżeli jedynie uniemożliwienie dostępu do danych. Zamiast tego cyberprzestępcy wykorzystują dane biznesowe i osobowe na nowe, szkodliwe sposoby. Firmy muszą więc na nowo zdefiniować swoją strategię ochrony danych, by skupić się na zabezpieczeniu danych przed nowymi zagrożeniami, a nie tylko na ich usuwaniu.

Po przejęciu w lutym TrapX przez Commvault, firma uruchamia program wczesnego dostępu do ThreatWise, systemu ostrzegania, który pomaga firmom w wykrywaniu cyberataków oraz umożliwia szybkie podejmowanie działań z wykorzystaniem kompleksowych narzędzi do odzyskiwania danych. ThreatWise pozwala wykrywać ukryte aktywności hackerów i szkodliwego oprogramowania w różnych środowiskach, w celu ich szybkiej detekcji i neutralizacji, ponieważ prawdziwa ochrona danych nie polega wyłącznie na odzyskiwaniu danych.

 

W przypadku ataku z użyciem oprogramowania ransomware skorzystaj z rezerw

Odizolowana pamięć masowa w chmurze jest niezbędnym elementem każdej strategii ochrony danych, ponieważ firmy borykają się z rosnącą popularnością i coraz większym wyrafinowaniem oprogramowania ransomware. W związku z tym Commvault niespełna dwa lata temu wprowadził usługę Metallic Cloud Storage Service (MCSS). Od tego czasu przedsiębiorstwa na całym świecie wdrożyły to rozwiązanie jako część swojej strategii bezpieczeństwa danych, jednocześnie czerpiąc korzyści z realizacji projektów związanych z przejściem do chmury oraz dążeniem do zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów.

MCSS ma teraz nową nazwę – Metallic Recovery Reserve – która ma jeszcze lepiej podkreślać wartość rozwiązania dla klientów Commvault. Dane firmy stanowią jej strategiczne rezerwy – i to właśnie z tych rezerw należy korzystać, by przyspieszyć proces odzyskiwania danych i umożliwić szybkie przywrócenie działalności firmy po cyberataku. Metallic Recovery Reserve ułatwia zabezpieczenie danych i kontrolowanie kosztów. Ponieważ rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z oprogramowaniem Commvault, administratorzy mogą wykorzystywać Metallic Recovery Reserve jako miejsce docelowe dla kopii zapasowych, tak jak każde inne miejsce docelowe – pamięci masowe czy taśmy. Dzięki temu nie ma potrzeby przeprowadzania obszernych szkoleń, ponieważ wszystkie te czynności są wykonywane przez oprogramowanie Commvault. Commvault zapisuje bezpośrednio do pamięci masowej w chmurze i odczytuje z niej dane w celu przywrócenia, bez konieczności wykonywania przetwarzania w chmurze. Wszystkim tym zarządza się za pomocą rozwiązania Commvault Command Center, które udostępnia pojedynczy interfejs użytkownika do zarządzania wszystkimi danymi przedsiębiorstwa.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie EZVIZ z tytułem najbardziej innowacyjnej firmy technologicznej Biuro prasowe
2022-08-18 | 11:00

EZVIZ z tytułem najbardziej innowacyjnej firmy technologicznej

EZVIZ zdobywa tytuł najbardziej innowacyjnej firmy technologicznej w konkursie Stevie International Business Awards 2022 Otrzymując najwyższe wyróżnienie, firma wyróżnia się
IT i technologie IRIScan Desk 6 - nietypowy przenośny skaner nadal dostępny w bezkonkurencyjnej c
2022-08-17 | 13:00

IRIScan Desk 6 - nietypowy przenośny skaner nadal dostępny w bezkonkurencyjnej c

IRIScan Desk 6 to oryginalny, podręczny skaner oferujący możliwość skanowania stron oraz nagrywania wideo i dźwięku. Urządzenie nie tylko oferuje świetną jakość rejestrowanych
IT i technologie MasterMatch.Online – platforma networkingowa wymiany wiedzy w biznesie
2022-08-17 | 09:00

MasterMatch.Online – platforma networkingowa wymiany wiedzy w biznesie

Już 1 września startuje MasterMatch.Online - pierwsza w Polsce platforma Premium dla przedsiębiorców, kadry decyzyjnej oraz profesjonalnych usługodawców B2B, która

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2022

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Transport

Transport wodny staje się coraz bardziej ekologiczny. To nie tylko kwestia napędów i zielonych paliw

Gdyńska Stocznia CRIST, która za swój pierwszy w Unii Europejskiej hybrydowy prom Elektra zdobyła w 2018 roku nagrodę Ship of the Year, niedawno zwodowała drugi tego typu statek. Spodziewa się więcej zamówień na niskoemisyjne jednostki, ponieważ regulacje związane z ograniczeniem emisyjności transportu morskiego zmuszają operatorów żeglugi do inwestowania w takie rozwiązania. Na rynku od lat sprawdza się gaz LNG, ale inną niskoemisyjną alternatywą jest też metanol. Rośnie także zainteresowanie wodorem. Ekologiczne rozwiązania na statkach dotyczą jednak nie tylko napędów.

Ochrona środowiska

Polisy obejmują nie tylko skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych. Można się ubezpieczyć także m.in. od braku słońca czy wiatru

Coraz częstsze w ostatnich latach huragany, susze, upały czy gwałtowne burze destabilizują działalność biznesową i powodują dotkliwe straty finansowe. Firmy są zmuszone uwzględniać ryzyka klimatyczne w swoich strategiach, co sprawia, że częściej sięgają po ubezpieczania z tego obszaru. Wybór takich polis na rynku jest coraz większy. Pojawiają się wśród nich także nietypowe ubezpieczenia pogodowe, niekoniecznie związane z ekstremalnymi zjawiskami. Przykładem jest polisa od złej pogody dla biur podróży, od ciepłej zimy dla elektrociepłowni albo od zbyt małej liczby godzin słonecznych dla farm fotowoltaicznych.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.