Comp ma bezpieczeństwo w swoim DNA

Justyna Zielińska
Comp S.A.
Jutrzenki 116
02-230 Warszawa
justyna.zielinska|comp.com.pl| |justyna.zielinska|comp.com.pl
+48 224 650 700
www.comp.com.pl
W historii Grupy Kapitałowej COMP aspekt bezpieczeństwa dostarczanych produktów czy świadczonych usług zawsze stanowił jej istotną cześć. Początki bezpieczeństwa w IT można znaleźć zarówno w produktach własnych spółek Grupy jak i w ofercie urządzeń i oprogramowania światowych liderów technologicznych w zakresie sieci oraz bezpieczeństwa IT samej spółki Comp.
Umiejętność korzystania z tego co było najlepsze i innowacyjne w światowych technologiach cyber z jednoczesną zdolnością praktycznej implementacji wiedzy i doświadczenia we własnych produktach wynika właśnie z natury Comp i zaszytego głęboko bezpieczeństwa w jej DNA – mówi Albert Borowski, ekspert cyberbezpieczeństwa i doradca Zarządu w Comp S.A.
Praktycznym wymiarem compowego DNA jest pozycja jednego z liderów w polskiej kryptografii z liniami szyfratorów trzeciej generacji oraz systemami PKI i podpisu cyfrowego. Pierwsza generacja szyfratorów do komunikacji specjalnej dla jednostek państwowych czy obronnych liczy już blisko 20 lat, a systemy PKI konkurują dziś z rozwiązaniami takich gigantów jak Microsoft. Producentem tych rozwiązań jest spółka Enigma SOI należąca do Grupy COMP.
Dobrym przykładem przywiązania do bezpieczeństwa i nienaruszalności danych są również kasy fiskalne tak powszechne na rynku detalicznym. Prawie w co drugiej kasie bądź systemie fiskalnym działającym na rynku polskim znajduje się compowe oprogramowanie, które gwarantuje każdemu rzetelność danych i bezpieczeństwo zarówno cyfrowe jak i fizyczne. Takich kas na polskim rynku jest kilka milionów co dla ich producentów nowosądeckiego NOVITUS-a i zabrzańskiego ELZAB-u stanowi dodatkowe wyróżnienie i zobowiązanie na przyszłość. Co więcej, bezpieczeństwo tych rozwiązań zyskało na znaczeniu ze względu na wprowadzenie on-line’owości. Teraz nie tylko samo urządzenie, ale również jego połączenie z systemami Ministerstwa Finansów i transfer danych muszą być bezpieczne. Jeśli dołożymy do tego połączone z ww. urządzaniami systemy płatności on-line to mamy niemalże pełną gamę wymagań jakie realizują te wygodne narzędzia wspierając pracę milionów detalistów w całej Polsce.
Nie bez znaczenia jest fakt ponad 30-letniego doświadczenia Comp we współpracy ze światowymi dostawcami bezpieczeństwa sieciowego, zabezpieczenia aplikacji biznesowych i systemów ochrony użytkowników. W początkach lat 90. większy akcent przykładano do posiadania urządzeń i systemów IT niż do ich bezpieczeństwa, jednak wraz z pojawianiem się coraz częstszych zagrożeń i ataków hakerskich systemy ochrony przed cyberzagrożeniami zyskiwały coraz większą popularność. Dla Comp – w tamtym czasie – oznaczało to konieczność „edukacji” organizacji, a dopiero później skutecznej sprzedaży i wdrożenia.
Możemy przytoczyć wiele typów technologii, dla których byliśmy jednymi z pierwszych liderów i promotorów na rynku polskim – zaczynając od firewalli, anty-APT, systemów ochrony e-mail i web, DLP aż po technologie SIEM, SOAR, EDR czy CASB na styku z systemami w chmurze. Możliwość współpracy z technologicznymi liderami rankingów Gartnera oraz praktyczna weryfikacja możliwości technologii we wdrożeniach u naszych Klientów jeszcze bardziej wyostrza nasze DNA w cyberbezpieczeństwie. Daje nam to wiele satysfakcji i zobowiązuje na przyszłość, aby ten nasz charakter zachować – podsumowuje Albert Borowski.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.