Komunikaty PR

Comp ma bezpieczeństwo w swoim DNA

2023-04-25  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt

Justyna Zielińska
Comp S.A.

Jutrzenki 116
02-230 Warszawa
justyna.zielinska|comp.com.pl| |justyna.zielinska|comp.com.pl
+48 224 650 700
www.comp.com.pl

W historii Grupy Kapitałowej COMP aspekt bezpieczeństwa dostarczanych produktów czy świadczonych usług zawsze stanowił jej istotną cześć. Początki bezpieczeństwa w IT można znaleźć zarówno w produktach własnych spółek Grupy jak i w ofercie urządzeń i oprogramowania światowych liderów technologicznych w zakresie sieci oraz bezpieczeństwa IT samej spółki Comp.

Umiejętność korzystania z tego co było najlepsze i innowacyjne w światowych technologiach cyber z jednoczesną zdolnością praktycznej implementacji wiedzy i doświadczenia we własnych produktach wynika właśnie z natury Comp i zaszytego głęboko bezpieczeństwa w jej DNA – mówi Albert Borowski, ekspert cyberbezpieczeństwa i doradca Zarządu w Comp S.A.

Praktycznym wymiarem compowego DNA jest pozycja jednego z liderów w polskiej kryptografii z liniami szyfratorów trzeciej generacji oraz systemami PKI i podpisu cyfrowego. Pierwsza generacja szyfratorów do komunikacji specjalnej dla jednostek państwowych czy obronnych liczy już blisko 20 lat, a systemy PKI konkurują dziś z rozwiązaniami takich gigantów jak Microsoft.  Producentem tych rozwiązań jest spółka Enigma SOI należąca do Grupy COMP.

Dobrym przykładem przywiązania do bezpieczeństwa i nienaruszalności danych są również kasy fiskalne tak powszechne na rynku detalicznym. Prawie w co drugiej kasie bądź systemie fiskalnym działającym na rynku polskim znajduje się compowe oprogramowanie, które gwarantuje każdemu rzetelność danych i bezpieczeństwo zarówno cyfrowe jak i fizyczne. Takich kas na polskim rynku jest kilka milionów co dla ich producentów nowosądeckiego NOVITUS-a i zabrzańskiego ELZAB-u stanowi dodatkowe wyróżnienie i zobowiązanie na przyszłość. Co więcej, bezpieczeństwo tych rozwiązań zyskało na znaczeniu ze względu na wprowadzenie on-line’owości. Teraz nie tylko samo urządzenie, ale również jego połączenie z systemami Ministerstwa Finansów i transfer danych muszą być bezpieczne. Jeśli dołożymy do tego połączone z ww. urządzaniami systemy płatności on-line to mamy niemalże pełną gamę wymagań jakie realizują te wygodne narzędzia wspierając pracę milionów detalistów w całej Polsce.

Nie bez znaczenia jest fakt ponad 30-letniego doświadczenia Comp we współpracy ze światowymi dostawcami bezpieczeństwa sieciowego, zabezpieczenia aplikacji biznesowych i systemów ochrony użytkowników. W początkach lat 90. większy akcent przykładano do posiadania urządzeń i systemów IT niż do ich bezpieczeństwa, jednak wraz z pojawianiem się coraz częstszych zagrożeń i ataków hakerskich systemy ochrony przed cyberzagrożeniami zyskiwały coraz większą popularność. Dla Comp – w tamtym czasie – oznaczało to konieczność „edukacji” organizacji, a dopiero później skutecznej sprzedaży i wdrożenia.

Możemy przytoczyć wiele typów technologii, dla których byliśmy jednymi z pierwszych liderów i promotorów na rynku polskim – zaczynając od firewalli, anty-APT, systemów ochrony e-mail i web, DLP aż po technologie SIEM, SOAR, EDR czy CASB na styku z systemami w chmurze. Możliwość współpracy z technologicznymi liderami rankingów Gartnera oraz praktyczna weryfikacja możliwości technologii we wdrożeniach u naszych Klientów jeszcze bardziej wyostrza nasze DNA w cyberbezpieczeństwie. Daje nam to wiele satysfakcji i zobowiązuje na przyszłość, aby ten nasz charakter zachować – podsumowuje Albert Borowski.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Comp S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.