Connections Live 2022: eksperci o zarządzaniu danymi w dobie ransomware
SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)
ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl
W jaki sposób zminimalizować koszty zarządzania danymi? Czy można je skutecznie chronić przed coraz powszechniejszymi atakami hakerów? Jak najefektywniej modernizować istniejące środowiska danych? Między innymi na te pytania odpowiedzą specjaliści i klienci branży Backup & Recovery podczas Commvault Connections Live, konferencji online, której transmisja z Warszawy odbędzie się już 10 marca 2022. Właśnie ruszyła rejestracja na wydarzenie.
Zarejestrowani uczestnicy będą mogli śledzić prowadzone na żywo, inspirujące panele dyskusyjne, wykłady i prezentacje. Wystąpią nie tylko eksperci organizatora konferencji – firmy Commvault, ale i reprezentanci jej partnera, czy klientów korzystających z ich usług. Przewidziano też wykład Gościa Specjalnego, założyciela znanego portalu Niebezpiecznik.pl. Jak w szczegółach prezentuje się agenda spotkania?
Wydarzenie otworzy Rafał Słowiński, CEE & Nordics Area Vice President Commvault, który przedstawi wizję i kierunki rozwoju tej firmy – lidera globalnego rynku inteligentnych usług związanych z danymi. Będzie to okazja, by dowiedzieć się, jakie wyróżniki rozwiązań oferowanych przez Commvault zadecydowały o ich renomie i rynkowym sukcesie. Rafał Słowiński poprowadzi również rozmowę z Michałem Stadryniakiem, European Head of Digital Transformation w firmie International Personal Finance, oraz Robertem Tomaką, Deputy CIO w firmie Diagnostyka. Dlaczego obie korporacje – międzynarodowa grupa finansowa, w skład której wchodzi m.in. Provident Polska, oraz największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych – zdecydowały się właśnie na platformę Commvault? Jak wykorzystują ją w praktyce? Tego będzie można dowiedzieć się z panelu dyskusyjnego przedstawiającego rozwiązania Commvault i związane z nimi doświadczenia z perspektywy ich użytkowników.
Następnie odbędzie się wystąpienie Przemysława Fąfary, Senior Sales Engineer w Commvault, który wskaże pięć najważniejszych wniosków płynących z rzeczywistych ataków ransomware. Prezentując wybrane przypadki takich zajść, opowie, jak odtwarzano dane po atakach i jaką lekcję należy wyciągnąć z każdej z opisanych sytuacji.
W programie wydarzenia zaplanowano też wspólną prezentację firm Commvault (reprezentowanej przez Przemysława Mazurkiewicza, EMEA CEE & Nordics Sales Engineering Director) i Microsoft. Eksperci zaprezentują, jak wzmocnić strategię chmury hybrydowej dzięki rozwiązaniu ochrony danych Metallic, oferowanemu jako usługa. W miarę jak organizacje wdrażają swoje strategie chmury hybrydowej, adopcja modelu SaaS staje się jednym z ich priorytetów. Podczas tej sesji będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób Metallic™ zapewnia najwyższej klasy ochronę danych dla maszyn wirtualnych, serwerów plików, baz danych i aplikacji SaaS – takich jak Office 365 czy Salesforce. Prelegenci opowiedzą też, w jaki sposób połączenie Metallic i zintegrowanego urządzenia (appliance) Commvault HyperScale X upraszcza lokalną ochronę danych i umożliwia jej łatwe rozszerzenie na chmurę.
Kolejna sesja udzieli odpowiedzi na pytanie, jak zapewnić efektywność kosztową dzięki dobrze zorganizowanej ochronie danych. Anna Rydel, Senior Sales Engineer w Commvault, przedstawi widzom nowoczesne praktyki backupu i odtwarzania, umożliwiające optymalizację zakresu ochrony danych, zmniejszenie kosztów ich przetwarzania i przechowywania w chmurze, a także zminimalizowanie czasu i nakładu pracy związanej z IT.
Wydarzenie sfinalizuje wykład Gościa Specjalnego, Piotra Koniecznego, zatytułowany Wszystko można zhakować. Czyli jak podglądać kogoś przez telewizor i podsłuchiwać przez lodówkę? Prelegent jest ekspertem ds. cyberbepieczeństwa, który od 16 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci przed atakami, a także wielokrotnym zdobywcą nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT. Może też poszczycić się zdobyciem prestiżowej nagrody Digital Shapers 2018 magazynów Forbes i Business Insider. Na co dzień pracuje jako wykładowca studiów podyplomowych z cyberbezpieczeństwa na Akademii Marynarki Wojennej i AGH. Jest też założycielem Niebezpiecznik.pl, kilkudziesięcioosobowej firmy doradczej, która nie tylko konsultuje projekty pod kątem bezpieczeństwa IT, ale także prowadzi największy w Polsce serwis poświęcony tematyce szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa i prywatności.
Więcej informacji, szczegółowa agenda Commvault Connections Live i formularz rejestracji na wydarzenie znajdują na stronie pod podanym poniżej odsyłaczem.
By być na bieżąco, dołącz do dyskusji online, używając oficjalnego hashtagu wydarzenia #ConnectionsLive i obserwując Commvault na Twitterze bądź LinkedIn.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.