CONNECT.IT POWERED BY ENDAVA w Łodzi i Gdańsku
12 spotkań, 12 miast, 4 kraje, 2 miesiące, 1 kontynent. Endava dąży do połączenia społeczności IT w krajach Europy Środkowej - kluczowego obszaru działania spółki – i do stworzenia platform interakcji i wymiany doświadczeń dla profesjonalistów. Koncepcja wydarzeń Connect.IT zakłada przybliżenie spółki lokalnym społecznościom IT poprzez spotkania z prelegentami z bogatym doświadczeniem w zakresie rozwoju oprogramowania, testowania lub zarządzania aplikacjami.
Mierzenie usprawnień jest kluczowe w każdym obszarze technologii. To zagadnienie zostanie omówione podczas spotkania Connect.IT w Łodzi – wydarzenie pokaże jak ważne jest stworzenie dobrze przemyślanego systemu mierzenia wyników, od poziomu makro, czyli śledzenia zmian w złożonych bazach kodów źródłowych, po najdrobniejsze szczegóły dotyczące tego, jak definiujemy sprawność algorytmu śledzenia obiektów.
Calin Cristianudowodni, że przeprogramowanie modeli śledzenia obiektów jest dobrym pomysłem i pokaże, jak to zrobić. Następnie Dan Danciu, przybliży proste przyzwyczajenia, które musimy przyswoić, aby ułatwić sobie życie, kiedy napisany przez nas kod będzie musiał ulec zmianie oraz opowie, jak dokonać pomiaru jakości kodu, aby pokazać poprawę sytuacji.
Persystencja danych zostanie wiodącym tematem spotkania Connect.IT w Gdańsku. Prawie bezkodowa persystencja z wykorzystaniem Spring Data będzie tematem prezentacji Laurentia Spilca, natomiast Calin Constantinov przybliży superszybkie rekomendacje dzięki Neo4j.
Po zakończeniu prezentacji, wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na sesje networkingowe, podczas której będą mieli okazję lepiej się poznać, zadać pytania prelegentom oraz bliżej poznać środowisko pracy w spółce Endava.
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji na dedykowanej platformie eventowej.
"Dla nas inwestycje w naszych pracowników, ale także w społeczności lokalne, zawsze były priorytetem i tym, co definiuje nas w branży. Dlatego wspieramy entuzjastów innowacji i technologii w naszym regionie poprzez organizację wydarzeń, podczas których specjaliści z dużym doświadczeniem w dziedzinie technologii będą dzielić się swoją wiedzą z uczestnika. Po długim okresie spotkań online, seria Connect.IT wraca do lokalnych społeczności IT, dzięki czemu wszyscy entuzjaści technologii będą mieli okazję do interakcji i uczenia się bezpośrednio od ekspertów", mówi Monica Daliu, Regional Head of People Development and Recruitment, Central Europe, Endava.
Spotkania Connect IT odbywają się począwszy od 12 maja w Polsce (Łódź - 26 maja oraz Gdańsk - 14 czerwca), Rumunii (Craiova, Brasov, Sibiu i Târgu Mureș), Mołdawii (Balti), Bułgarii (Ruse, Plovdiv i Varna). Szczegółowe informacje publikowane są w mediach społecznościowych.
"Te dwa wydarzenia w Łodzi i Gdańsku są naszym sposobem na wsparcie lokalnych społeczności IT i dzielenie się przydatnymi informacjami oraz cennym doświadczeniem. Będą one również świetną okazją do poznania Endavy, jej profesjonalistów i kultury, z której jesteśmy bardzo dumni. Będzie nam niezmiernie miło spotkać się z każdym uczestnikiem podczas tych wspaniałych wydarzeń", dodał Paweł Jankowski, Delivery Unit Manager, Endava Łódź.
O Connect IT
Spotkania z serii Connect IT powered by Endava organizowane są dla członków lokalnych społeczności IT z myślą o stworzeniu silnej sieci profesjonalistów z różnych dziedzin. Dodatkowo - poprzez Connect IT - Endava pragnie stworzyć platformę wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk. Spotkania Connect IT odbędą się również w miejscach, w których spółka uruchomiła niedawno oddziały: Polsce, Rumunii, Mołdawii i Bułgarii.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.