Coraz bliżej do Evertiq Expo w Warszawie! Targi startują już 24.10.
Już jutro, od godz. 9.00 do 16.00, Stadion Narodowy w Warszawie zamieni się w arenę spotkań globalnych producentów, projektantów oraz dystrybutorów elektroniki. Międzynarodowe targi połączone z konferencją poprzedzi uroczysta kolacja networkingowa z udziałem wystawców reprezentujących kluczowe sektory elektroniki, która odbędzie się jeszcze dzisiaj.
Organizator Evertiq Expo od dekady prezentuje w Polsce najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania z sektora elektroniki, rynku EMS, PCB, automatyki, robotyki oraz fotoniki. Po zakończonej sukcesem czerwcowej edycji targów w Krakowie nadszedł czas na celebrowanie największego święta branży elektronicznej w Polsce, której serce po raz kolejny zabije w Warszawie.
- Z radością obserwujemy, jak duże zainteresowanie budzi 9. edycja targów Evertiq Expo. W wydarzeniu zapowiedzieli udział czołowi przedstawiciele branży elektronicznej, którzy spotkają się w centralnym miejscu Europy, aby wymieniać się doświadczeniami, dyskutować o najnowszych trendach, wzmacniać relacje biznesowe oraz nawiązywać nowe kontakty handlowe. W najbliższy czwartek Warszawa stanie się stolicą międzynarodowej myśli technologicznej i nowatorskich rozwiązań z obszaru elektroniki, w której dynamicznym rozwoju tkwi potencjał zmieniania świat na lepszy. Serdecznie zapraszam wszystkich odwiedzających do bezpłatnego udziału w tym niezwykłym wydarzeniu! - mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.
Corocznej ekspozycji prezentującej najnowsze rozwiązania technologiczne towarzyszyć będzie konferencja z udziałem ekspertów. Zainaguruje ją wystąpienie Rafała Maślanki, Project Managera z firmy FITECH, który opowie o mechanicznych, elektrycznych i softwarowych rozwiązaniach stosowanych przy budowie zrobotyzowanych stanowisk. Następnie głos zabierze Tadeusz Asyngier, Starszy Inżynier Aplikacyjny z firmy Tektronix-Tespol, który podzieli się praktycznymi wskazówkami związanymi z wykorzystaniem aparatury pomiarowej w procesie projektowania urządzeń elektronicznych.
O zaletach płynących z wdrożenia innowacyjnej technologii laserowej oraz jej coraz korzystniejszej relacji jakości do ceny opowie Marek Zduńczyk, Doradca techniczno-handlowy w LPKF/SE Spezial Electronic. Jarosław Klofczyński z Semiconductor Obsolescence Management zdradzi natomiast, jak zarządzać wycofywanymi z użycia komponentami elektronicznymi oraz wyjaśni, jak ich skracający się cykl życia wpływa na półprzewodniki.
Innowacyjne podejście do ochrony komponentów elektronicznych z wykorzystaniem termpoprzewodzących granulatów zaprezentuje Marcin Mierzejewski, Thermal Specialist w DACPOL/KERAFOL – Keramische Folien. A w świat kosmicznych wyzwań elektroniki rakietowej, realizowanych w ekstremalnych warunkach, presji czasu i licznych przeciwnościach losu wprowadzą uczestników Piotr Sławęcki i Wojciech Żebrowski z zespołu Elektroniki Rakiet AGH Space Systems.
Druga część międzynarodowego święta elektroniki w Warszawie upłynie pod znakiem automatycznej poprawności montażu przewlekanego THT z użyciem automatycznej inspekcji optycznej (AOI), o której opowie Karol Sowa, ekspert w zakresie procesów w Sowa Electronics. Następnie Dieter G. Weiss, założyciel in4ma i Data4PCB Market Research wraz z ekspertką z in4ma Market Research – dr Mareike Haass, wyjaśnią, z czego wynikają rożnice pomiędzy działalnością firm z sektora EMS w zachodniej i wschodniej części Europy oraz wskażą perspektywy ich rozwoju.
Przypadająca na październik, czyli Miesiąc Świadomości Raka Piersi, 9. edycja Evertiq Expo w Warszawie minie pod znakiem zwiększania świadomości w obszarze profilaktyki nowotworów. Organizator targów zaangażował się we wsparcie działań fundacji Cancerfonden i postawił sobie za cel popularyzowanie nowych idei w obszarze leczenia raka piersi. W gronie prelegentów nie mogło więc zabraknąć przedstawicieli polskiej firmy SDS Optic, którzy przybliżą kulisy procesu tworzenia i rozwoju innowacyjnych urządzeń diagnostyki molekuralnej w czasie rzeczywistym. W trakcie wydarzenia Karol Maryniowski i Marcin Zybert opowiedzą m.in. jak technologie fotoniczne i optoelektroniczne pomagają wykrywać biomarkery raka piersi HER2+.
Zwieńczeniem największego święta branży elektronicznej w Polsce będzie inspirujący panel dyskusyjny, który poprowadzi Ewelina Bednarz z portalu Evertiq. Jej goście – Dorota Łozowska z WM Eltar, Sławomir Tkacz, z Elhurt EMS, Janusz Wasylew z firmy Technosystem i Marcin Żelechowski z przedsiębiorstwa TRUMPF Huettinger odpowiedzą na pytania dotyczące przyszłości sektora EMS w Europie Środkowo-Wschodniej. Zastanowią się też nad tym, czy Polska stanie się regionalną potęgą w tym obszarze i jakie działania może obecnie podejmować rodzimy biznes, aby odnosić globalne sukcesy w sektorze EMS.
Udział w targach w roli uczestnika jest bezpłatny. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy zarejestrować się pod linkiem: https://evertiq.pl/expo/waw2024_visit.
Patronat nad wydarzeniem objęli: magazyn Przedsiębiorcy@eu, Klub Integracji Europejskiej, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, portal Mikrokontroler, a także czasopisma i portale: elektrotechnikAUTOMATYK oraz MM Magazyn Przemysłowy.
O Evertiq EXPO:
Evertiq AB jest organizatorem znanych na całym świecie eventów dla branży elektronicznej – Evertiq Expo. Pierwsza edycja targów odbyła się 2011 r. pod nazwą TEC (The Evertiq Conference) w szwedzkim mieście Lund. Od tego czasu kilka razy w roku w różnych częściach Europy nieprzerwanie odbywają się targi skupiające czołowych projektantów, producentów, dystrybutorów i pasjonatów branży elektronicznej. W tym roku święto branży elektronicznej jest organizowane w Polsce (w Krakowie i Warszawie), Niemczech (Berlin), Szwecji (Malmo, Goteborg), Francji (Sofphia Antipolis) i Finlandii (Tampere).
AI zabierze ludziom pracę? Niekoniecznie
Xerox wybiera RISE with SAP i przekształca architekturę korporacyjną
González Byass ogranicza zużycie plastiku dzięki rozwiązaniom SAP
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Polska pracuje nad propozycjami dotyczącymi konkurencyjności UE. To element przygotowań do prezydencji
1 stycznia Polska obejmie swoją drugą w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Nie opublikowano jeszcze szczegółowego kalendarza ani priorytetów polskiego przewodnictwa, ale według wiceministra rozwoju i technologii Ignacego Niemczyckiego powinno się ono koncentrować na likwidacji barier dla usług, deregulacji oraz dekarbonizacji przeprowadzonej w taki sposób, by zachować konkurencyjność europejskiego przemysłu.
Infrastruktura
Ruch na lotniskach regionalnych niezagrożony. Centralne lotnisko ma być nie konkurencją, ale uzupełnieniem oferty lotniczej
Nowe lotnisko centralne, którego budowa ma ruszyć w 2026 roku, nie wpłynie negatywnie na lotniska regionalne – zapowiada wiceminister infrastruktury Maciej Lasek, powołując się na prognozy IATA. Jak podkreśla, odpowiadają one za dwa różne rodzaje ruchu lotniczego, dlatego mowa bardziej o wzajemnym uzupełnianiu się, a nie rywalizacji.
Ochrona środowiska
Technologia wirtualnych bliźniaków rewolucjonizuje produkcję w firmach. Pomaga im też ograniczać ślad węglowy produktów
Dzięki technologii wirtualnych bliźniaków procesy produkcyjne stają się bardziej wydajne. Według Fortune Business Insights globalny rynek takich rozwiązań do 2032 roku będzie się rozwijać w blisko 40-proc. tempie, do wartości blisko 260 mld dol. Jednak wirtualne bliźniaki mogą też odegrać kluczową rolę w przyspieszeniu realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Wykorzystanie tej technologii pozwala bowiem projektować produkty i systemy tak, żeby miały jak najniższy ślad węglowy i koszt ekologiczny, w zgodzie z unijną polityką klimatyczną i założeniami GOZ.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.