Cyfryzacja rynku nieruchomości usprawnia działalność deweloperów
Nowoczesne zarządzanie procesami w głównej mierze opiera się dziś na danych. Im bardziej złożony proces, tym ważniejsza staje się ich właściwa agregacja oraz analiza. Mechanizm ten dotyczy również branży deweloperskiej, której w usprawnieniu działalności z pomocą przychodzi digitalizacja. Dzięki oprogramowaniu takiemu jak BauApp deweloperzy zyskują wsparcie nie tylko w optymalizacji procesów, ale też w budowaniu przewag konkurencyjnych, koniecznych w tak trudnej sytuacji rynkowej.
Obok nowoczesnego podejścia do biznesu, wpływ na przyspieszenie cyfryzacji w tej branży ma z pewnością trudna sytuacja rynkowa, która poniekąd zmusza deweloperów do weryfikacji dotychczasowych działań i szukania nowych sposobów na podwyższenie efektywności, optymalizację kosztów i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa.
Największą wartością dla deweloperów, jeśli chodzi o cyfryzację jest możliwość gromadzenia i agregowania danych ze wszystkich etapów inwestycji – od planów architektonicznych i dokumentacji, przez proces budowy, w tym współpracę z podwykonawcami, kontrolę jakości, zarządzanie usterkami, aż po etap odbiorów lokatorskich czy fazę gwarancyjną. Zgromadzenie wszystkich danych w jednym miejscu pozwala firmom na skuteczniejszą i szybszą ich analizę oraz podejmowanie lepszych decyzji.
Centralizacja takich danych ma też kluczowe znaczenie z uwagi na liczbę osób i podmiotów zaangażowanych w proces planowania i realizacji inwestycji oraz zarządzania nią. Oznacza bowiem, że każda z tych osób otrzymuje w czasie rzeczywistym dostęp do spójnych i na bieżąco aktualizowanych danych, co istotnie wspomaga proces decyzyjny, jak i pozwala unikać ewentualnych błędów. Dotyczy to zwłaszcza raportów na poziomie wyższego kierownictwa, aspektów prawnych, planowania prac i harmonogramów budowy czy rejestracji zdarzeń.
Innowacyjne, a jednocześnie niezwykle proste w obsłudze oprogramowanie oferowane przez BauApp pozwala zatem optymalizować procesy na budowie, skracając ich czas i prowadząc do oszczędności.
- W naszej pracy koncentrujemy się na tym, by rzeczywiście wspomagać naszych klientów w optymalizacji procesów i budowaniu przewag konkurencyjnych, tak koniecznych w obecnej, trudnej sytuacji rynkowej. Dlatego z uwagą śledzimy sygnały płynące od deweloperów i generalnych wykonawców, obserwujemy rynki – tendencje i nowości technologiczne, które się na nich pojawiają, ale także prawo budowlane, by w ten sposób jak najlepiej spełniać oczekiwania klientów i wspierać ich sukcesy - mówi Adam Dalnoki, CEO firmy BauApp.
Jak wynika z opinii klientów BauApp, rozwiązania cyfrowe są kluczem do osiągnięcia wysokiej jakości i efektywności kosztowej w tym samym czasie, na każdym etapie budowy. Nie sposób jednak pominąć także kwestii zespołów i pracowników zaangażowanych w powstawanie nowych inwestycji. Przyspieszenie procesów decyzyjnych, łatwość weryfikacji danych i możliwość oglądu całego procesu przyczynia się również do sprawniejszego zarządzania pracą, a to z kolei przekłada się na poziom satysfakcji z wykonywanej pracy. Nie od dziś wiadomo, że sprawnie zarządzany i dobrze poinformowany pracownik jest bardziej zmotywowany i wykonuje swoje zadania szybciej i efektywniej.
***
BauApp jest twórcą aplikacji do digitalizacji procesów w inwestycjach budowlanych. Produkty BauApp zostały zaprojektowane i są̨ tworzone specjalnie z myślą̨ o firmach budowlanych z Europy Środkowo-Wschodniej. Rozwiązania BauApp pozwalają w nowoczesny i wydajny sposób zarządzać pracą na budowie. Moduły odpowiadające m.in. za zarządzanie dokumentami, przygotowywanie list zadań dla podwykonawców czy kontrolę jakości umożliwiają zaoszczędzenie przeciętnie nawet miliona złotych w trakcie realizacji większego projektu. Stosowanie aplikacji BauApp w trakcie procesu usterkowego pozwala skrócić czas likwidacji każdej usterki o półtorej godziny. BauApp oferuje unikalne i najlepiej dopasowane rozwiązania dostępne na rynku, które tworzone są w oparciu o lata doświadczeń i co najważniejsze przy bliskiej współpracy z przedstawicielami branży budowlanej.
W 2021 r. rozwiązania BauApp zostały uznane za najlepszą technologię dla nieruchomości, zwyciężając konkurs PropTech Festival zorganizowany w ramach Property Forum. Od 2021 r. BauApp jest także członkiem PropTech HUB. BauApp jest twórcą raportów PropTech 2022 - „Innowacyjne technologie w polskim przemyśle budowlanym” oraz PropTech 2020 - „Innowacje w budownictwie”.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.