Komunikaty PR

Cyfryzacja rynku nieruchomości usprawnia działalność deweloperów

2022-11-21  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Nowoczesne zarządzanie procesami w głównej mierze opiera się dziś na danych. Im bardziej złożony proces, tym ważniejsza staje się ich właściwa agregacja oraz analiza. Mechanizm ten dotyczy również branży deweloperskiej, której w usprawnieniu działalności z pomocą przychodzi digitalizacja. Dzięki oprogramowaniu takiemu jak BauApp deweloperzy zyskują wsparcie nie tylko w optymalizacji procesów, ale też w budowaniu przewag konkurencyjnych, koniecznych w tak trudnej sytuacji rynkowej.

Obok nowoczesnego podejścia do biznesu, wpływ na przyspieszenie cyfryzacji w tej branży ma z pewnością trudna sytuacja rynkowa, która poniekąd zmusza deweloperów do weryfikacji dotychczasowych działań i szukania nowych sposobów na podwyższenie efektywności, optymalizację kosztów i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa.

Największą wartością dla deweloperów, jeśli chodzi o cyfryzację jest możliwość gromadzenia i agregowania danych ze wszystkich etapów inwestycji – od planów architektonicznych i dokumentacji, przez proces budowy, w tym współpracę z podwykonawcami, kontrolę jakości, zarządzanie usterkami, aż po etap odbiorów lokatorskich czy fazę gwarancyjną. Zgromadzenie wszystkich danych w jednym miejscu pozwala firmom na skuteczniejszą i szybszą ich analizę oraz podejmowanie lepszych decyzji.

Centralizacja takich danych ma też kluczowe znaczenie z uwagi na liczbę osób i podmiotów zaangażowanych w proces planowania i realizacji inwestycji oraz zarządzania nią. Oznacza bowiem, że każda z tych osób otrzymuje w czasie rzeczywistym dostęp do spójnych i na bieżąco aktualizowanych danych, co istotnie wspomaga proces decyzyjny, jak i pozwala unikać ewentualnych błędów. Dotyczy to zwłaszcza raportów na poziomie wyższego kierownictwa, aspektów prawnych, planowania prac i harmonogramów budowy czy rejestracji zdarzeń.

Innowacyjne, a jednocześnie niezwykle proste w obsłudze oprogramowanie oferowane przez BauApp pozwala zatem optymalizować procesy na budowie, skracając ich czas i prowadząc do oszczędności.

- W naszej pracy koncentrujemy się na tym, by rzeczywiście wspomagać naszych klientów w optymalizacji procesów i budowaniu przewag konkurencyjnych, tak koniecznych w obecnej, trudnej sytuacji rynkowej. Dlatego z uwagą śledzimy sygnały płynące od deweloperów i generalnych wykonawców, obserwujemy rynki – tendencje i nowości technologiczne, które się na nich pojawiają, ale także prawo budowlane, by w ten sposób jak najlepiej spełniać oczekiwania klientów i wspierać ich sukcesy - mówi Adam Dalnoki, CEO firmy BauApp.

Jak wynika z opinii klientów BauApp, rozwiązania cyfrowe są kluczem do osiągnięcia wysokiej jakości i efektywności kosztowej w tym samym czasie, na każdym etapie budowy. Nie sposób jednak pominąć także kwestii zespołów i pracowników zaangażowanych w powstawanie nowych inwestycji. Przyspieszenie procesów decyzyjnych, łatwość weryfikacji danych i możliwość oglądu całego procesu przyczynia się również do sprawniejszego zarządzania pracą, a to z kolei przekłada się na poziom satysfakcji z wykonywanej pracy. Nie od dziś wiadomo, że sprawnie zarządzany i dobrze poinformowany pracownik jest bardziej zmotywowany i wykonuje swoje zadania szybciej i efektywniej.

***

BauApp jest twórcą aplikacji do digitalizacji procesów w inwestycjach budowlanych. Produkty BauApp zostały zaprojektowane i są̨ tworzone specjalnie z myślą̨ o firmach budowlanych z Europy Środkowo-Wschodniej. Rozwiązania BauApp pozwalają w nowoczesny i wydajny sposób zarządzać pracą na budowie. Moduły odpowiadające m.in. za zarządzanie dokumentami, przygotowywanie list zadań dla podwykonawców czy kontrolę jakości umożliwiają zaoszczędzenie przeciętnie nawet miliona złotych w trakcie realizacji większego projektu. Stosowanie aplikacji BauApp w trakcie procesu usterkowego pozwala skrócić czas likwidacji każdej usterki o półtorej godziny. BauApp oferuje unikalne i najlepiej dopasowane rozwiązania dostępne na rynku, które tworzone są w oparciu o lata doświadczeń i co najważniejsze przy bliskiej współpracy z przedstawicielami branży budowlanej.

W 2021 r. rozwiązania BauApp zostały uznane za najlepszą technologię dla nieruchomości, zwyciężając konkurs PropTech Festival zorganizowany w ramach Property Forum. Od 2021 r. BauApp jest także członkiem PropTech HUB. BauApp jest twórcą raportów PropTech 2022 - „Innowacyjne technologie w polskim przemyśle budowlanym” oraz PropTech 2020 - „Innowacje w budownictwie”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.