Komunikaty PR

Cypherdog E-mail Encryption. Nowe narzędzie do szyfrowania maili wchodzi na ryne

2022-10-07  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Kozłowska
Publicon

plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
p.kozlowska|publicon.pl| |p.kozlowska|publicon.pl
600 968 951
https://publicon.pl

We wrześniu miała miejsce premiera nowego rozwiązania firmy Cypherdog Security Inc. Aplikacja Cypherdog E-mail Encryption umożliwia bezpieczną wymianę maili i załączników oraz weryfikację tożsamości nadawcy. Produkt dostępny będzie w wersji jednostanowiskowej (dla profesjonalistów i mniejszych organizacji) oraz dla średnich i dużych firm z możliwością zarządzania użytkownikami. Narzędzie powstało m.in. po to, by zapewniać ochronę przed wyciekami danych, szpiegostwem gospodarczym oraz zapewnić zgodność z regulacjami takimi jak GDPR, DORA czy NIS2.

 

– W czasach, gdy prawie wszystkie dane i ważne informacje przechowujemy w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwo w tym obszarze jest bardzo ważne. E-mail jest najpopularniejszą formą komunikacji i, jak inne usługi cyfrowe, jest podatny na cyberataki. Nasze narzędzie to kompleksowe rozwiązanie zapobiegające nieuprawnionemu dostępowi do zawartości treści maila i wyciekowi poufnych informacji. Co najważniejsze, może być stosowane w komunikacji między firmą a jej kontrahentami, nie ograniczając wyłącznie zabezpieczeń do użytkowników poczty wewnętrznej organizacji – mówi Sebastian Krakowski, CEO Cypherdog. 

 

Program Cypherdog E-mail Encryption jednym kliknięciem szyfruje i rozszyfrowuje e-maile oraz załączniki i zapewnia odbiorcom weryfikację tożsamości nadawcy. Każdy użytkownik ma swój klucz prywatny, który umożliwia odszyfrowanie zabezpieczonych treści. Korzystać z tego klucza może tylko użytkownik rozwiązania i nie ma dostępu do niego ani Cypherdog, ani dostawca usługi poczty elektronicznej.

 

Narzędzie dostępne jest w wersji free (pozwalającej na odszyfrowanie wiadomości e-mail i załączników) wersji jednostanowiskowej (Single User) lub wielostanowiskowej (Business). Wersja firmowa oferuje m.in. panel administracyjny do zarządzania użytkownikami oraz przechowywanie kluczy prywatnych użytkowników na wewnętrznym serwerze. 

 

Cypherdog E-mail Encryption działa w systemach operacyjnych Windows, Linux i Mac OS i przeglądarkach Microsoft Edge, Google Chrome oraz Mozilla Firefox (wkrótce). Można z niego korzystać za pomocą wtyczek do natywnego klienta poczty – Microsoft Outlook i Mozilla Thunderbird (wkrótce). Rozwiązanie wspiera m.in. Microsoft 365 oraz Google Suite. 

 

Firma Cypherdog Security Inc. to globalny startup działający w obszarze cyberbezpieczeństwa. Firma została założona w 2019 roku i działa w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Pierwszy produkt Cypherdog (File Exchange & Server) miał premierę w 2021 roku. Firma ma wielu zaufanych partnerów i dystrybutorów w Amerykach, Europie, Azji i Australii.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cooler Master: oficjalne otwarcie nowej siedziby w Tajpej Biuro prasowe
2022-11-30 | 17:00

Cooler Master: oficjalne otwarcie nowej siedziby w Tajpej

Cooler Master uczci otwarcie nowej siedziby podczas obchodów “Decades of Shaping the Future”. Wydarzenie odbędzie się w środę 30 listopada 2022 r. i wezmą w nim udział
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2022-11-30 | 15:30

Medallia wyróżniona przez Inspiring Workplaces w ramach TOP 25 Work Tech Vendor

Firma Medallia, globalny lider w dziedzinie doświadczeń klientów i pracowników, została wybrana jako jeden z 25 najlepszych dostawców technologii w ramach konkursu Inspiring Workplaces Work Tech Awards 2022. Lista Top
IT i technologie Monitory interaktywne Newline już dziś z USB-C
2022-11-30 | 14:30

Monitory interaktywne Newline już dziś z USB-C

Zgodnie z obowiązującą dyrektywą Parlamentu Europejskiego od 2024 roku USB-C będzie jedynym portem ładowania stosowanym w przenośnych urządzeniach na terenie Unii Europejskiej. Do nowych

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Edukacja

Przedsiębiorcy stawiają na rozwój kompetencji. Mimo niepewnej sytuacji rynkowej inwestycje w pracowników są wśród ich priorytetów

– W dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości kompetencje i szeroko pojęta wiedza są dla firm aktywem równie ważnym jak posiadane przez nie środki finansowe – mówi Sławomir Biedermann z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jak wskazują badania PARP, firmy nie rezygnują z inwestycji w kapitał ludzki nawet mimo trudnej sytuacji rynkowej. Chętnie jednak korzystają z bezpłatnych kursów i szkoleń, najlepiej w formie online. Akademia PARP oferuje na swojej platformie e-learningowej 60 takich kursów, które cieszą się rosnącą popularnością. Co tydzień przybywa około tysiąca nowych kursantów.

Bankowość

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych prawdopodobnie przestanie być jawny. TSUE ma zastrzeżenia do unijnego wymogu

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych, który działa od trzech lat, umożliwia powszechny dostęp do danych dotyczących m.in. właścicieli firm i powiązań pomiędzy różnymi podmiotami. Wystarczy w tym celu NIP i numer PESEL. Możliwe jednak, że niedługo będzie się to musiało zmienić. – Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał bowiem, że pełna jawność tego rejestru zbytnio ingeruje w prywatność i ochronę danych osobowych. Z czasem możemy spodziewać się zmian w dostępie do CRBR – mówi Łukasz Świątek z Kancelarii act BSWW legal & tax.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.