Komunikaty PR

Cztery postanowienia noworoczne 2023 dla internautów

2023-02-23  |  01:00
Biuro prasowe

Nowy rok jest doskonałą okazją do wyznaczania sobie nowych celów. Niektórzy chcą zmienić dietę, inni postanawiają, że zaczną chodzić na siłownie. Dlaczego w noworocznych postanowieniach nie uwzględnić praktyk dotyczących cyfrowego bezpieczeństwa? Specjaliści z firmy Bitdefender zachęcają, aby wraz z 2023 rokiem stosować się do czterech zasad, które pozwolą chronić swoją prywatność i finanse przed cyberprzestępcami.

 

1. Nie używaj tych samych haseł do kont osobistych i firmowych

 

Używaj silnych, unikalnych haseł, aby zabezpieczyć swoje konta internetowe przed złośliwymi przejęciami i oszustwami. Tylko takie hasła stanowią skuteczną, pierwszą linię obrony przed próbami włamań i dostępem do danych osobowych finansowych.

Ustal zasady zarządzania hasłami, korzystając z menedżera haseł oraz uwierzytelniania wieloskładnikowego. Jednym z najbardziej popularnych narzędzi jest Bitdefender Password Manager, który między innymi automatycznie generuje hasła,  zapisuje dane logowania, automatycznie uzupełnia złożone sekwencje.

 

2. Nadaj priorytet cyfrowej tożsamości, monitorując swój ślad online

 

Duża aktywność w Internecie sprawia, że zostawiasz za sobą wiele cyfrowych śladów, które przestępcy mogą wykorzystać do naruszenia bezpieczeństwa finansowego i fizycznego. Tego typu informacje stanowią podstawę rozmaitych działań cyberprzestępczych. Dlatego musisz ograniczać do niezbędnego minimum ilość danych udostępnianych online. W praktyce oznacza to likwidację starych, nieużywanych kont oraz regularne przeglądanie ustawień prywatności. Uzupełnij narzędzia do cyberochrony o usługę monitorowania tożsamości cyfrowej.

 

3. Zobowiąż się do ochrony swoich urządzeń i danych przed cyberatakami

Rok 2022 przyniósł kilka bolesnych lekcji na temat cyberbezpieczeństwa. Jak się okazuje ofiarami cyberataków są zarówno użytkownicy indywidualni, jak i koncerny. Dlatego każdy użytkownik Internetu powinien posiadać odpowiednie narzędzia zabezpieczające przed phishingiem, oprogramowaniem szpiegującym, trojanami czy ransomwarem. Bitdefender zaleca stosowanie ochronę wielowarstwową, aby chronić wszystkie urządzenia przed cyberzagrożeniami.

 

4. Bądź anonimowy w Internecie dzięki wirtualnej sieci prywatnej (VPN)

Wirtualna sieć prywatna jest niezbędnym narzędziem do ochrony tożsamości i prywatności, czyniąc cię anonimowym za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu. Sieć VPN zaszyfruje Twój ruch, kierując go przez specjalny serwer z dala od szpiegów i wścibskich oczu, w tym dostawców usług internetowych, hakerów i agencji rządowych.

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.