Dahua poszerza swoje portfolio o monitory z serii P301A
Dahua Technology jest szeroko znana jako producent rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, nadzoru wideo i przetwarzania obrazu. Marka rozwija nowe kategorie produktów i obecnie w jej ofercie znaleźć można również monitory. Do sklepów trafiły trzy nowe modele QHD z serii P301.
Dahua dodała do swojego portfolio następujące monitory: LM24-P301A, LM27-P301A oraz LM32-P301A. Jak można domyślić się po ich oznaczeniach, różnią się one przede wszystkim przekątną. Cechują się kolejno 24-, 27- i 32-calową matrycą IPS o rozdzielczości QHD 2560 x 1440 pikseli i częstotliwości odświeżania obrazu 75 Hz. Mowa tutaj o biurowych produktach o szerokich zastosowaniach, które mają wyróżniać się również rozsądną ceną.
Jak deklaruje producent, istotną cechą wszystkich trzech monitorów z serii P301 są szerokie kąty widzenia 178° w pionie i w poziomie. Można liczyć również na bardzo wysokie pokrycie barw najpopularniejszych palet (sRGB, NTSC, DCI-P3 czy Adobe RGB), co powinni docenić zwłaszcza graficy. Warto wyróżnić także wysoką jakość paneli. Za sprawą podświetlenia E-LED luminacja ma wynosić nawet do 350 nitów przy stosunkowo niskim zużyciu energii.
Monitory firmy Dahua powinny przypaść też gustu osobom, które wymagają dostępności różnego rodzaju portów. Na pokładzie nie zabrakło popularnych gniazd DisplayPort czy HDMI, a także USB-C umożliwiającego ładowanie podłączonego laptopa z mocą do 65 W. Do pozostałych zalet produktów należy zaliczyć funkcję PIP/PBP pozwalającą na wyświetlanie obrazu z dwóch urządzeń wyjściowych czy ergonomiczną konstrukcję umożliwiającą łatwe dopasowanie nachylenia ekranu.
Monitory Dahua P301A są już dostępne w polskich sklepach w następujących cenach:
- Dahua LM24-P301A - od ok. 700 zł
- Dahua LM27-P301A - od ok. 900 zł
- Dahua LM32-P301A - od ok. 1120 zł
Dane techniczne wszystkich monitorów Dahua P301A dostępne są tutaj.
Dahua
Dahua Technology to wiodący dostawca rozwiązań i usług AIoT, który ma w swojej ofercie również dyski SSD, a także pamięci RAM czy karty microSD. Firma zatrudnia ponad 70 000 pracowników, z czego ponad 50% to technicy R&D. Realizując swoją misję „umożliwienia społeczeństwu bezpieczniejszego i inteligentniejszego życia”, Dahua Technology zobowiązuje się przestrzegać swojej podstawowej wartości, jaką jest koncentracja na kliencie.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.