Dahua poszerza swoje portfolio o monitory z serii P301A
Dahua Technology jest szeroko znana jako producent rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, nadzoru wideo i przetwarzania obrazu. Marka rozwija nowe kategorie produktów i obecnie w jej ofercie znaleźć można również monitory. Do sklepów trafiły trzy nowe modele QHD z serii P301.
Dahua dodała do swojego portfolio następujące monitory: LM24-P301A, LM27-P301A oraz LM32-P301A. Jak można domyślić się po ich oznaczeniach, różnią się one przede wszystkim przekątną. Cechują się kolejno 24-, 27- i 32-calową matrycą IPS o rozdzielczości QHD 2560 x 1440 pikseli i częstotliwości odświeżania obrazu 75 Hz. Mowa tutaj o biurowych produktach o szerokich zastosowaniach, które mają wyróżniać się również rozsądną ceną.
Jak deklaruje producent, istotną cechą wszystkich trzech monitorów z serii P301 są szerokie kąty widzenia 178° w pionie i w poziomie. Można liczyć również na bardzo wysokie pokrycie barw najpopularniejszych palet (sRGB, NTSC, DCI-P3 czy Adobe RGB), co powinni docenić zwłaszcza graficy. Warto wyróżnić także wysoką jakość paneli. Za sprawą podświetlenia E-LED luminacja ma wynosić nawet do 350 nitów przy stosunkowo niskim zużyciu energii.
Monitory firmy Dahua powinny przypaść też gustu osobom, które wymagają dostępności różnego rodzaju portów. Na pokładzie nie zabrakło popularnych gniazd DisplayPort czy HDMI, a także USB-C umożliwiającego ładowanie podłączonego laptopa z mocą do 65 W. Do pozostałych zalet produktów należy zaliczyć funkcję PIP/PBP pozwalającą na wyświetlanie obrazu z dwóch urządzeń wyjściowych czy ergonomiczną konstrukcję umożliwiającą łatwe dopasowanie nachylenia ekranu.
Monitory Dahua P301A są już dostępne w polskich sklepach w następujących cenach:
- Dahua LM24-P301A - od ok. 700 zł
- Dahua LM27-P301A - od ok. 900 zł
- Dahua LM32-P301A - od ok. 1120 zł
Dane techniczne wszystkich monitorów Dahua P301A dostępne są tutaj.
Dahua
Dahua Technology to wiodący dostawca rozwiązań i usług AIoT, który ma w swojej ofercie również dyski SSD, a także pamięci RAM czy karty microSD. Firma zatrudnia ponad 70 000 pracowników, z czego ponad 50% to technicy R&D. Realizując swoją misję „umożliwienia społeczeństwu bezpieczniejszego i inteligentniejszego życia”, Dahua Technology zobowiązuje się przestrzegać swojej podstawowej wartości, jaką jest koncentracja na kliencie.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.