Dane Salesforce od teraz zlokalizowane w UE - pełna zgodność z wymogami prawnymi
Salesforce, światowy lider w dziedzinie CRM, uruchomił Hyperforce EU Operating Zone – umożliwiając tym samym globalnym klientom przechowywanie i przetwarzanie danych w Unii Europejskiej. Dzięki temu, przechowując dane w Hyperforce, spełnione zostają wszystkie wymagania narzucone regulacjami UE.
Bazując na Hyperforce, zaufanej platformie chmurowej Salesforce, Hyperforce EU Operating Zone łączy wiodące w branży produkty Salesforce z całodobową obsługą klienta i wsparciem technicznym świadczonym przez personel pracujący na terenie UE.
Hyperforce EU oferuje usługi w zakresie bezpieczeństwa i przechowywania danych, w tym zasadę „zero zaufania” oraz klucze szyfrujące, a także daje klientom większą kontrolę nad ich danymi – dostęp do nich w wybranym przez nich czasie, miejscu i w wybrany sposób.
„Nasza strategia skupia się na pomaganiu klientom w realizacji ich celów biznesowych przy jednoczesnym uwzględnieniu ryzyka związanego z regulacjami prawnymi” – powiedział Ed Britan, Head of Global Privacy, Salesforce. „Strefa operacyjna Hyperforce EU zapewnia zwiększony poziom rezydencji danych, co oznacza, że nasi klienci mają pełną kontrolę nad nimi. Wysoki poziom cyberzabezpieczeń jest wymagany, aby przechowywać swoje dane na terenie UE”.
Salesforce nieustannie rozszerza usługę Hyperforce, która umożliwia klientom Salesforce bezpieczne wdrażanie aplikacji i usług Salesforce z dowolnego miejsca przy jednoczesnym wykorzystaniu skali i zwinności chmury publicznej. Hyperforce działa obecnie w 12 krajach, a do końca 2023 roku zostanie uruchomiony w czterech kolejnych lokalizacjach.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.