Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab w walce z COVID-19
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Dassault Systèmes wykorzystuje naukową symulację przepływu cząstek podczas kichania w celu wsparcia projektów dotyczących środków ochrony indywidualnej (ang. PPE) realizowanych przez społeczność online 3DEXPERIENCE Lab OPEN COVID-19. To kolejne działania firmy w ramach wspólnych wysiłków na rzecz szybkiego zaspokojenia pilnych potrzeb podczas pandemii COVID-19. Kichanie to jedna z dróg rozprzestrzeniania się patogenów, w tym koronawirusa. Symulacje służą do zademonstrowania, co dokładnie dzieje się podczas kichnięcia – pozwala to lepiej zrozumieć skuteczność różnych środków ochrony indywidualnej oraz pomóc w ulepszeniu ich projektowania.
Dassault Systèmes wykorzystał swoje oprogramowanie SIMULIA PowerFLOW do opracowania obliczeniowej symulacji kichnięcia, aby zapewnić wgląd w fizykę przepływu cząstek podczas kichnięć. SIMULIA jest już szeroko stosowana w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym do generowania dynamicznej symulacji przepływu płynu i powietrza.
Naukowa symulacja kichnięcia za pomocą SIMULIA opiera się na opublikowanych danych, w tym prędkości gazu opuszczającego usta w funkcji czasu trwania kichnięcia, a także informacji dotyczących wielkości cząstek oraz ich dystrybucji. Rezultatem jest realistyczny model kichnięcia, pokazany na filmie, który analizuje trajektorię różnych cząstek aerozolu generowanego podczas kichania, oraz osadzanie się cząstek na kichającej osobie oraz osobach znajdujących się w pobliżu. Symulacje są wydajne obliczeniowo, pozwalając na szybkie badanie przestrzeni projektowej, która może obejmować długość, szerokość i odległość między poszczególnymi elementami.
Laboratorium 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes uruchomiło wiele inicjatyw wykorzystujących współpracę oraz kolektywną inteligencję projektantów, inżynierów, naukowców, twórców i innych osób - w tym specjalistów w dziedzinie symulacji - na platformie 3DEXPERIENCE, w celu szybkiego pozyskiwania, kwalifikacji, projektowania, inżynierii i produkcji rozwiązań, które mogą rozwiązać problemy i przynieść korzyści lokalnym szpitalom podczas pandemii.
Więcej informacji na temat wyników naukowych symulacji kichania przy wykorzystaniu różnych środków ochrony indywidualnej, przeprowadzonych przez społeczność OPEN COVID-19, znajduje się na: https://go.3ds.com/opencovid19

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.