Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab w walce z COVID-19
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Dassault Systèmes wykorzystuje naukową symulację przepływu cząstek podczas kichania w celu wsparcia projektów dotyczących środków ochrony indywidualnej (ang. PPE) realizowanych przez społeczność online 3DEXPERIENCE Lab OPEN COVID-19. To kolejne działania firmy w ramach wspólnych wysiłków na rzecz szybkiego zaspokojenia pilnych potrzeb podczas pandemii COVID-19. Kichanie to jedna z dróg rozprzestrzeniania się patogenów, w tym koronawirusa. Symulacje służą do zademonstrowania, co dokładnie dzieje się podczas kichnięcia – pozwala to lepiej zrozumieć skuteczność różnych środków ochrony indywidualnej oraz pomóc w ulepszeniu ich projektowania.
Dassault Systèmes wykorzystał swoje oprogramowanie SIMULIA PowerFLOW do opracowania obliczeniowej symulacji kichnięcia, aby zapewnić wgląd w fizykę przepływu cząstek podczas kichnięć. SIMULIA jest już szeroko stosowana w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym do generowania dynamicznej symulacji przepływu płynu i powietrza.
Naukowa symulacja kichnięcia za pomocą SIMULIA opiera się na opublikowanych danych, w tym prędkości gazu opuszczającego usta w funkcji czasu trwania kichnięcia, a także informacji dotyczących wielkości cząstek oraz ich dystrybucji. Rezultatem jest realistyczny model kichnięcia, pokazany na filmie, który analizuje trajektorię różnych cząstek aerozolu generowanego podczas kichania, oraz osadzanie się cząstek na kichającej osobie oraz osobach znajdujących się w pobliżu. Symulacje są wydajne obliczeniowo, pozwalając na szybkie badanie przestrzeni projektowej, która może obejmować długość, szerokość i odległość między poszczególnymi elementami.
Laboratorium 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes uruchomiło wiele inicjatyw wykorzystujących współpracę oraz kolektywną inteligencję projektantów, inżynierów, naukowców, twórców i innych osób - w tym specjalistów w dziedzinie symulacji - na platformie 3DEXPERIENCE, w celu szybkiego pozyskiwania, kwalifikacji, projektowania, inżynierii i produkcji rozwiązań, które mogą rozwiązać problemy i przynieść korzyści lokalnym szpitalom podczas pandemii.
Więcej informacji na temat wyników naukowych symulacji kichania przy wykorzystaniu różnych środków ochrony indywidualnej, przeprowadzonych przez społeczność OPEN COVID-19, znajduje się na: https://go.3ds.com/opencovid19
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.