Komunikaty PR

Dassault Systèmes wprowadza rozwiązanie do oceny cyklu życia produktu

2022-02-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

Firma Dassault Systèmes ogłosiła wprowadzenie "Sustainable Innovation Intelligence", rozwiązania do oceny cyklu życia produktu, które umożliwia firmom zminimalizowanie negatywnego wpływu produktów, materiałów i procesów na środowisko oraz przyczynia się do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym. Dostępne w ramach platformy 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes chmurowe rozwiązanie obejmuje cały łańcuch wartości i w unikalny sposób integruje bazę ecoinvent zawierającą dane o ponad 18 000 procesach przemysłowych i rolniczych, w ramach wirtualnego projektowania, rozwoju produktu, inżynierii produkcji, operacji i logistyki.

"Wspólne budowanie stabilnej gospodarki wymaga przekształcenia procesu zrównoważonej innowacyjności, od wydobycia surowców po ich wykorzystanie, ponowne użycie i recykling" - powiedziała Florence Verzelen, wiceprezes wykonawczy ds. przemysłu, marketingu i zrównoważonego rozwoju w Dassault Systèmes. "W obszarach produkcji, infrastruktury i architektury miejskiej oraz w naukach przyrodniczych, doświadczenia data science, które łączą możliwości LCA z technologią wirtualnych bliźniaków, oferują firmom nowe sposoby tworzenia innowacji poprzez ocenę, jak ich decyzje wpływają na zasoby naturalne, ekosystemy i zdrowie.  Poprzez naszą platformę 3DEXPERIENCE chcemy pomóc firmom przyczynić się do realizacji Dekady działań Organizacji Narodów Zjednoczonych i jednocześnie skutecznie prosperować."

Wiele firm pracuje nad ograniczeniem emisji zgodnie z wiedzą naukową na temat klimatu i dąży do stworzenia bardziej cyrkularnych modeli biznesowych do roku 2030 poprzez przeprojektowanie linii produktów i systemów produkcyjnych. Jednak większość rozwiązań biznesowych dostępnych obecnie na rynku nadal koncentruje się na pomiarze śladu pozostawionego przez gospodarkę do tej pory. Aby wprowadzić przełomowe, zrównoważone innowacje, firmy muszą włączyć zasady ekoprojektu do głównego nurtu myślenia o swoich przyszłych produktach i procesach, zanim jeszcze dojdzie do jakiegokolwiek oddziaływania na środowisko w świecie rzeczywistym. Wirtualne światy dają taką możliwość.

Łącząc dane LCA z technologią wirtualnych bliźniaków, "Sustainable Innovation Intelligence" umożliwi specjalistom LCA, projektantom przemysłowym, inżynierom produktu i produkcji tworzenie cykli życia o obiegu zamkniętym. Będzie to możliwe dzięki  wczesnemu określaniu wymagań w zakresie zrównoważonego rozwoju i ich wspólnej realizacji na wszystkich etapach projektowania, rozwoju produktu i inżynierii produkcji. Rozwiązanie integruje dostawy materiałów, projektowanie, produkcję, logistykę, sprzedaż, marketing i zarządzanie wycofaniem z eksploatacji, zapewniając wgląd w czasie rzeczywistym, co pozwala zespołom na identyfikację problemów lub wprowadzanie ulepszeń praktycznie przed podjęciem działań, a także zapewnia możliwość śledzenia zmian i niezawodność.

"Sustainable Innovation Intelligence" opiera się na bazie danych inwentaryzacji cyklu życia produktu opracowanej przez ecoinvent, stowarzyszenie non-profit, którego zbiory danych mierzą i dostarczają informacji na temat zasobów naturalnych pobieranych ze środowiska, zanieczyszczeń uwalnianych do wody i gleby, emisji uwalnianych do powietrza, produktów wymaganych w innych procesach oraz produktów ubocznych, a także odpadów wytwarzanych w różnych sektorach na poziomie globalnym i regionalnym.

"Nasze partnerstwo z Dassault Systèmes jest pierwszą współpracą z firmą software’ową, w której  nasza baza danych jest wykorzystywana już na wczesnym etapie procesów inżynierii produktu i produkcji do oceny zrównoważonego rozwoju" - powiedziała Emilia Moreno Ruiz, Interim Director, ecoinvent Association. "LCA dostarcza metryki potrzebne do oceny wpływu na środowisko w całym cyklu życia produktu.  Zintegrowanie ich z technologią wirtualnych bliźniaków otwiera nowe możliwości, pozwalające na zajęcie się ich znaczeniem już na wczesnym etapie."

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: East Side Consulting GmbH
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców

W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.

Handel

Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł

Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.