Dassault Systèmes i Aden Group: modułowe szpitale 'pod klucz'
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) i Aden Group, jedna z największych azjatyckich spółek zajmujących się zarządzaniem obiektami (ang. facility management), poinformowały o zamiarze podjęcia współpracy przy opracowaniu szpitali zakaźnych ‘pod klucz’. Projekt o nazwie Akila Care, byłby szybki do wdrożenia i łatwy w utrzymaniu w państwach szczególnie dotkniętych epidemią COVID-19 i pilnie potrzebujących wysokiej jakości placówek medycznych. Ta nowa inicjatywa pojawiła się w kontekście doskonale przyjętej światowej premiery Wuhan hospital experience, która miała miejsce kilkanaście dni temu.
Obydwie spółki współpracują w celu przygotowania nowych procesów inżynieryjnych, budowlanych i operacyjnych dla szpitali, korzystając z platformy 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes oraz inteligentnej koncepcji szpitala, o nazwie Akila Care, pochodzącej od Aden Group. Sednem rozwiązania jest wirtualne środowisko współpracy, służące do projektowania szpitali, dokonywania symulacji tych projektów oraz budowania tego typu placówek. Szpitale będzie można wybudować i uruchomić w ciągu 100 dni, przy czym będą one funkcjonować przez wiele kolejnych lat. Rozwiązanie pozwoli zoptymalizować ich działanie i zapewnić utrzymanie techniczne przez cały cykl życia obiektu. W ramach współpracy, obydwie spółki planują powołać konsorcjum różnych podmiotów specjalizujących się w sprzęcie medycznym, inżynierii i budownictwie, aby móc zaoferować powyższe rozwiązanie państwom, które najbardziej go potrzebują.
„W kontekście globalnym, kiedy decyzyjność i szybkość działania są niezbędne w walce z COVID-19, połączenie szybkiej w montażu, modułowej architektury z platformą cyfrową może przyspieszyć budowanie najnowocześniejszych placówek medycznych i zapewnić ich pełne działanie w rekordowym czasie”, powiedzieli Francois Amman i Joachim Poylo, współzałożyciele Aden Group. „Dzięki korzystaniu z platformy 3DEXPERIENCE, mamy nadzieję opracować rozwiązanie, które umożliwi nam zmniejszenie liczby zmian inżynierskich, wdrożenie bardzo sprawnego harmonogramu prac i wywiązanie się ze zobowiązań szybko i skutecznie. Ponadto, pozwoli nam ono zapewnić długoterminowe utrzymanie techniczne szpitali oraz bezpieczeństwo w obliczu ewentualnych pandemii w przyszłości.”
Rozwiązanie zapewni wirtualne środowisko współpracy, w którym pracownicy i eksperci zewnętrzni będą mogli wykorzystywać wirtualny model szpitala, aby optymalizować planowanie przestrzeni, projektować elementy modułowe, lokalizację izolatek z podciśnieniem powietrza względem otoczenia oraz miejsca dla pozostałego sprzętu, prowadzić symulacje produkcyjne i sprzętowe, a także szkolić personel, który będzie pracował przy budowie szpitala. Po wybudowaniu szpitala, rozwiązanie będzie wykorzystywane do zarządzania aktywami cyfrowymi, poprzez połączenie placówki z najnowocześniejszym sprzętem medycznym, który będzie monitorował zdigitalizowane procedury higieniczne oraz pracę szpitalnych robotów.
„Nowatorska i sprawdzona koncepcja Akila Care, opracowana przez Aden Group, do zarządzania obiektami, wymaga modułowej, inteligentnej i zintegrowanej placówki, zaprojektowanej i wybudowanej zgodnie z zaawansowanymi regułami produkcyjnymi. Modułowość i budowanie placówki z myślą o jej konkretnym przeznaczeniu można uzyskać jedynie przy zastosowaniu holistycznego, zintegrowanego i wirtualnego bliźniaczego modelu. Platforma 3DEXPERIENCE jest katalizatorem i czynnikiem umożliwiającym przeprowadzenie tak radykalnej transformacji. Nasze porozumienie pokazuje, w jaki sposób w przyszłości będzie można budować infrastrukturę o krytycznym znaczeniu,” powiedział Bernard Charlès, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Dassault Systèmes. „Razem pokazaliśmy już, jak symulacja przedostania się wirusa do instalacji wentylacyjnej i rozprzestrzeniania się go w szpitalu Leishenshan w Wuhan może pomóc odpowiadać na pilne potrzeby ochrony zdrowia. Teraz idziemy o krok dalej, by zastosować naszą wiedzę i doświadczenie do wszystkich aspektów cyklu życia szpitala.”
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.