Dassault Systèmes na Międzynarodowych Targach Lotniczych w Farnborough
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Dassault Systèmes zademonstruje kluczową rolę platformy 3DEXPERIENCE w transformacji przemysłu lotniczego i obronnego podczas Międzynarodowych Targów Lotniczych w Farnborough, odbywających się w dniach 18-22 lipca 2022 br. w Farnborough w Anglii.
Odwiedzający stoisko C207-208 mogą dowiedzieć się, w jaki sposób platforma 3DEXPERIENCE zapewnia ujednolicone środowisko, które łączy wszystkich interesariuszy w ramach doświadczenia wirtualnego bliźniaka i umożliwia kształtowanie nowej ery zrównoważonych innowacji. To szczególnie ważne w trakcie rozwoju branży w kierunku lotnictwa niskoemisyjnego, zwiększenia zwinnej produkcji, modernizacji obronności, przyspieszenia innowacji kosmicznych i podnoszenia kwalifikacji kadr.
Obecny na targach David Ziegler, wiceprezes ds. przemysłu lotniczego i obronnego w Dassault Systèmes, omówi rozwiązania, które pomogą sprostać współczesnym wyzwaniom. Opowie o tym, jak możemy wpłynąć na zarządzanie rosnącą liczbą satelitów krążących wokół Ziemi, rozwój połączonych suwerennych systemów obronnych, wdrożenie wodoru jako paliwa lotniczego dla lotnictwa komercyjnego, odkrywanie nieba na nowo dzięki miejskiej mobilności lotniczej oraz produkcję w tempie odpowiadającym potrzebom rynku.
Wpływ platformy 3DEXPERIENCE na transformację branży będzie również widoczny za pośrednictwem wielu jej klientów, prezentujących swoje rozwiązania na wydarzeniu – od liderów branży, takich jak Airbus, Boeing czy Dassault Aviation po wschodzących innowatorów, jak Boom Supersonic i Vertical Aerospace.
Dassault Systèmes od 40 lat jest katalizatorem największych osiągnięć technologicznych w branży. Począwszy od pierwszego samolotu całkowicie zaprojektowanego i opracowanego cyfrowo, przez rozwój eVTOL, drony, po loty zasilane energią słoneczną. Obecnie oprogramowanie firmy jest wykorzystywane do tworzenia nowych sektorów przemysłu i przekształcania już istniejących. Sprzyja także odrodzeniu branży dzięki rozwiązaniom świadomym ekologicznie oraz takim, które sprostają wyzwaniom związanym ze zjawiskiem starzenia się pracowników czy dynamicznym warunkom rynkowym.
Więcej informacji na temat obecności Dassault Systèmes na Międzynarodowych Targach Lotniczych w Farnborough 2022 znajduje się pod linkiem:
https://events.3ds.com/farnborough-international-airshow-2022

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.