Komunikaty PR

Data Center – co to takiego?

2022-07-18  |  01:00
Biuro prasowe

Osobom, które na co dzień nie zajmują się informatyką, termin Data Center poza dosłownym tłumaczeniem niewiele powie. Co to jest? Jakie ma zastosowanie? Na te i inne pytania w poniższym materiale odpowiada przedstawiciel Centrum Informatyki "ZETO" S.A.


Data Center najbardziej obrazowo można opisać jako gigantyczne serwerownie, które znajdują się w kilku budynkach, gdzie w tym samym czasie pracuje wiele serwerów. W przypadku dużych firm niezbędne jest wykorzystanie najnowszego i niezawodnego sprzętu komputerowego oraz systemów związanych z bezpieczeństwem IT. Data Center wykorzystuje się głównie do przechowywania danych, ale nie tylko.


– Serwerownia to jedno z najważniejszych miejsc całego systemu informatycznego. Jako firma działająca w branży IT, zajmujemy się budową oraz dostosowaniem istniejących już serwerowni do światowych standardów. Projektując i budując serwerownie, robimy to na najwyższym poziomie. Służymy fachową radą – mówi Przemysław Misiewicz, wiceprezes Zarządu Centrum Informatyki "ZETO" S.A.


Właściciele małych i średnich firm mogą wynajmować miejsce na serwerze. Jest to rozwiązanie, które daje możliwość uzyskania dostępu do określonych zasobów sprzętowych oraz przestrzeni na dane cyfrowe. Duże firmy wybierają inną usługę. To kolokacja serwerów. Wynajmują miejsce w Data Center i umieszczają w nim własny sprzęt, za którego opiekę jest odpowiedzialny usługodawca.


Kolokacja 


– Oferujemy usługi umieszczenia sprzętu klienta w bezpiecznej serwerowni, gwarantując między innymi: system sygnalizacji alarmowej włamania i napadu, system gaszenia gazowego, monitoring czynników środowiskowych, detekcję dymu, zalania, monitoring CCTV i system wykrywania ruchu, ochronę fizyczną 24 godziny na dobę – wylicza Przemysław Misiewicz.


Co ważne dostęp do serwerowni ma tylko wykwalifikowany personel, identyfikacja odbywa się za pomocą karty ID. Pomieszczenia, w których ZETO oferuje usługę kolokacji, nie mają okien, są wyposażone w drzwi z wymaganą klasą odporności oraz podłogę techniczną. Dodatkowe wyposażenie to: dwie niezależne linie zasilające, dwa redundantne zasilacze UPS, agregat prądotwórczy, redundantna klimatyzacja oraz trzy niezależne klimatyzatory.


 – Każdemu klientowi gwarantujemy wsparcie i pomoc naszych wykwalifikowanych specjalistów oraz tak zwaną usługę „zdalnych rąk” – dodaje Przemysław Misiewicz.


 W razie czego zadziała centrum zapasowe


W oparciu o bezpieczną serwerownię ZETO oferuje usługę świadczenia ośrodka zapasowego. Ta oferta skierowana jest do firm i instytucji, których charakter pracy wymaga posiadania ośrodka przetwarzania danych na wypadek awarii. Usługa obejmuje udostępnienie sprzętu, łącz telekomunikacyjnych oraz usługi replikacji w celu zachowania aktualności danych w ośrodku zapasowym i w razie potrzeby natychmiastowego podjęcia przetwarzania.


Serwery w dzierżawie


Oferta outsourcingu serwerów obejmuje dzierżawę serwerów fizycznych lub wirtualnych. Dzięki temu można elastycznie dopasować wymagany zakres pojemności i wydajności serwerów do potrzeb klienta. Zaletą tego rozwiązania jest zwiększona dostępność systemów oraz bezpieczeństwo sprzętu i danych. Dodatkowo ZETO proponuje usługi archiwizacji danych i administracji systemami.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie PowerWalker VFI 1000 LICR IoT — zaawansowany zasilacz UPS o niewielkich gabaryta
2024-07-22 | 11:00

PowerWalker VFI 1000 LICR IoT — zaawansowany zasilacz UPS o niewielkich gabaryta

Marka PowerWalker ma w swojej ofercie wiele sprawdzonych zasilaczy awaryjnych. Najnowszy jej produkt skierowany jest dla tych, którzy wymagają nie tylko niezawodności, ale również

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.