Deepcool Matrexx 55 Mesh - przewiewna i pojemna obudowa z podświetleniem LED
Matrexx 55 Mesh ADD-RGB 4F to efektowna obudowa typu midi tower, zdolna pomieścić rozbudowane płyty główne E-ATX i wydajne komponenty. Jednocześnie Deepcool zadbał o to, by każdy mógł sobie na nią pozwolić.
Deepcool Matrexx 55 Mesh ADD-RGB 4F to konstrukcja, która ma być jednocześnie efektywna i efektowna. Producent postawił na ażurowy przedni panel i cztery preinstalowane wentylatory o średnicy 120 mm każdy. Trzy z nich tłoczą powietrze do wnętrza obudowy, natomiast czwarty odprowadza je na zewnątrz. Z utrzymaniem temperatur w ryzach nie powinno być zatem problemu.
Producent zadbał także o możliwość personalizacji. Każdy z fabrycznych wentylatorów ma podświetlenie ARGB. Ustawienia iluminacji można zmieniać przy pomocy przycisku na obudowie lub za pośrednictwem kompatybilnej płyty głównej. A w obudowie Matrexx 55 Mesh zmieszczą się nawet rozbudowane modele E-ATX i karty graficzne o długości do 370 mm. Można również dołożyć kolejne dwa wentylatory lub postawić na chłodzenie wodne.
Deepcool przewidział miejsce na maksymalnie trzy chłodnice: frontową, górną i tylną. Mogą one mieć długość, odpowiednio 360 mm, 280 mm i 120 mm. Dla tradycjonalistów pozostało 168 mm przestrzeni na aktywne chłodzenie procesora. Zamontowane komponenty można podziwiać przez duże okno z hartowanego szkła. Na górze obudowy znalazł się magnetyczny filtr przeciwkurzowy, a na przedniej ściance zlokalizowano panel I/O z portami USB 3.0 i 2.0 oraz złączami audio.
Obudowa Deepcool Matrexx 55 Mesh ADD-RGB 4F będzie dostępna w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jej cena nie powinna przekroczyć 200 zł.
Dane techniczne:
- model: Matrexx 55 Mesh ADD-RGB 4F
- format: ATX midi tower
- wymiary: 440 x 210 x 480 mm
- materiały: stal SPCC, ABS, hartowane szkło
- waga: 6,6 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: mini-ITX, micro-ATX, ATX, E-ATX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 168 mm
- maks. długość karty graficznej: 370 mm
- maks. długość zasilacza: 170 mm
- liczba slotów rozszerzeń: 7
- liczba zatok 2,5”: 4
- liczba zatok 3,5”: 2
- miejsca na wentylatory:
- przód: 3 x 120/140 mm (zainstalowane 3 x 120 mm z podświetleniem ARGB);
- góra: 2 x 120/140 mm;
- tył: 1 x 120 mm (zainstalowany model z podświetleniem ARGB);
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- przód: do 360 mm długości
- góra: do 280 mm długości
- tył: do 120 mm długości
- panel I/O:
- 1 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wejście audio
- 1 x wyjście audio
- 1 x sterowanie podświetleniem ARGB
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.