Deepcool Matrexx 55 Mesh - przewiewna i pojemna obudowa z podświetleniem LED
Matrexx 55 Mesh ADD-RGB 4F to efektowna obudowa typu midi tower, zdolna pomieścić rozbudowane płyty główne E-ATX i wydajne komponenty. Jednocześnie Deepcool zadbał o to, by każdy mógł sobie na nią pozwolić.
Deepcool Matrexx 55 Mesh ADD-RGB 4F to konstrukcja, która ma być jednocześnie efektywna i efektowna. Producent postawił na ażurowy przedni panel i cztery preinstalowane wentylatory o średnicy 120 mm każdy. Trzy z nich tłoczą powietrze do wnętrza obudowy, natomiast czwarty odprowadza je na zewnątrz. Z utrzymaniem temperatur w ryzach nie powinno być zatem problemu.
Producent zadbał także o możliwość personalizacji. Każdy z fabrycznych wentylatorów ma podświetlenie ARGB. Ustawienia iluminacji można zmieniać przy pomocy przycisku na obudowie lub za pośrednictwem kompatybilnej płyty głównej. A w obudowie Matrexx 55 Mesh zmieszczą się nawet rozbudowane modele E-ATX i karty graficzne o długości do 370 mm. Można również dołożyć kolejne dwa wentylatory lub postawić na chłodzenie wodne.
Deepcool przewidział miejsce na maksymalnie trzy chłodnice: frontową, górną i tylną. Mogą one mieć długość, odpowiednio 360 mm, 280 mm i 120 mm. Dla tradycjonalistów pozostało 168 mm przestrzeni na aktywne chłodzenie procesora. Zamontowane komponenty można podziwiać przez duże okno z hartowanego szkła. Na górze obudowy znalazł się magnetyczny filtr przeciwkurzowy, a na przedniej ściance zlokalizowano panel I/O z portami USB 3.0 i 2.0 oraz złączami audio.
Obudowa Deepcool Matrexx 55 Mesh ADD-RGB 4F będzie dostępna w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jej cena nie powinna przekroczyć 200 zł.
Dane techniczne:
- model: Matrexx 55 Mesh ADD-RGB 4F
- format: ATX midi tower
- wymiary: 440 x 210 x 480 mm
- materiały: stal SPCC, ABS, hartowane szkło
- waga: 6,6 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: mini-ITX, micro-ATX, ATX, E-ATX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 168 mm
- maks. długość karty graficznej: 370 mm
- maks. długość zasilacza: 170 mm
- liczba slotów rozszerzeń: 7
- liczba zatok 2,5”: 4
- liczba zatok 3,5”: 2
- miejsca na wentylatory:
- przód: 3 x 120/140 mm (zainstalowane 3 x 120 mm z podświetleniem ARGB);
- góra: 2 x 120/140 mm;
- tył: 1 x 120 mm (zainstalowany model z podświetleniem ARGB);
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- przód: do 360 mm długości
- góra: do 280 mm długości
- tył: do 120 mm długości
- panel I/O:
- 1 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wejście audio
- 1 x wyjście audio
- 1 x sterowanie podświetleniem ARGB
Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie
Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.