Komunikaty PR

Dlaczego Wi-Fi 6E naprawdę daje Ci więcej?

2022-12-13  |  11:30
Biuro prasowe

Nowy standard Wi-Fi 6E to coś więcej, niż kolejny numer na skali łączności bezprzewodowej. U wielu klientów i w wielu wdrożeniach może sprawić naprawdę dużą różnicę, mówi Patrick Hirscher, EMEA Wireless Market Development Manager w firmie Zyxel.

W dokumentalnym filmie Roba Reinera „This is Spinal Tap” jest scena, w której gitarzysta tytułowego zespołu, Nigel Tufnel, tłumaczy reżyserowi, że jego wzmacniacze grają głośniej, ponieważ ich skala kończy się na 11, a nie na 10.

Reżyser próbuje uświadomić Nigelowi, że 11 to tylko liczba, która nie sprawia, że wzmacniacz jest głośniejszy od tych, które można podkręcić tylko do 10. Ale Nigel, jak to Nigel, nie chce o tym słyszeć. Uważa, że jego wzmacniacz jest głośniejszy od wszystkich innych, bo ma jedną podziałkę więcej. „Te dochodzą do 11”, powtarza, ucinając konwersację.

Scena ta jest przezabawna z wielu powodów. Niesie również przekaz dla maniaków technologii i gadżetów, którzy uwielbiają wszystko, co działa szybciej lub gra głośniej. Nie dajmy się zwieść reklamom ani etykietom — liczy się rzeczywista wydajność urządzenia.

 

Gdzie przyda się Wi-Fi 6E?

Możesz liczyć na to, że Wi-Fi 6E zapewni Ci większą wydajność i dodatkowe możliwości. Ta najnowsza wersja standardu łączności bezprzewodowej, która wykorzystuje dodatkowe pasmo 6 Hz, oferuje wyższą przepustowość, niż pasma 5 GHz i 2,4 GHz dostępne w standardzie Wi-Fi 6.

Przydaje się to w wielu różnych scenariuszach. Jeśli na przykład przygotowujesz wirtualny pokój zebrań, możesz wykorzystać najnowszą technologię wideokonferencyjną 8K, aby zapewnić wyższy komfort pracy zespołom wchodzącym w zdalne interakcje z innymi grupami i osobami. Wi-Fi 6E z pewnością zrobi tu dużą różnicę.

Nowy standard będzie również pomocny, jeśli używasz technologii VR/AR do praktycznych szkoleń lub symulacji oraz zdalnego wsparcia. Urządzenia VR/AR są coraz szerzej stosowane w edukacji, opiece zdrowotnej, inżynierii i innych dziedzinach. Zwiększona przepustowość Wi-Fi 6E umożliwi swobodne przemieszczanie urządzeń VR/AR dzięki nieprzerwanej łączności, która ma kluczowe znaczenie dla efektywności tych rozwiązań.

Wi-Fi 6E zwiększa również wydajność każdej sieci bezprzewodowej, a zwłaszcza większych sieci w obszarach o dużym zagęszczeniu użytkowników, na przykład w centrach konferencyjnych, na stadionach i kampusach uniwersyteckich. Takie lokalizacje wymagają dodatkowej przepustowości. Wszyscy na co dzień korzystamy z aplikacji do współpracy i wideokonferencji, ze streamingu wideo oraz oprogramowania i usług chmurowych. W rezultacie zapotrzebowanie na przepustowość w sieciach bezprzewodowych nieustannie rośnie.

 

Istotne korzyści

Wi-Fi 6E z pewnością przynosi duże korzyści, a Zyxel obecnie ma w ofercie trzy punkty bezprzewodowe, które obsługują nową technologię. NWA 220AX-6E i WAX 620D-6E są wyposażone w technologię Zyxel BandFlex, która pozwala używać pasma 6 GHz zamiast 5 GHz, a przez to zyskać zwiększoną przepustowość przy wyższych częstotliwościach.

Kluczową różnicą między tymi dwoma modelami jest to, że NWA 220AX-6E oferuje funkcję NebulaFlex, co oznacza, że urządzeniem można zarządzać autonomicznie albo za pomocą chmurowej platformy Nebula. WAX 620D-6E jest wyposażony w funkcję NebulaFlex Pro i można zarządzać nim na trzy sposoby — autonomicznie, z wykorzystaniem dedykowanego kontrolera firmy Zyxel, takiego jak brama zabezpieczająca, oraz w chmurze Nebula.

Nasz flagowy model WAX 640S-6E będzie obsługiwał wszystkie trzy pasma jednocześnie, zapewniając najwyższą elastyczność i jeszcze większe możliwości przesyłania wideo wysokiej rozdzielczości, korzystania z urządzeń AR/VR oraz wspierania większej liczby użytkowników. Ponadto technologia inteligentnej anteny w tym punkcie dostępowym zapobiega zakłóceniom sygnału, dzięki czemu użytkownicy zawsze mogą cieszyć się niezawodnymi połączeniami.

 

Krok dalej

Choć mogłoby się wydawać, że technologia Wi-Fi 6E jest tylko nieznacznym rozwinięciem Wi-Fi 6 („11” zamiast „10”), to zapewnia ona zauważalne korzyści. Warto stosować ją w nowych wdrożeniach, ponieważ jest wydajniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem. W istniejących sieciach, które obejmują duże obszary — na przykład w przestrzeniach publicznych i na kampusach — zainstalowanie punktów dostępowych Wi-Fi 6E w kluczowych miejscach sprawi prawdziwą różnicę, pomagając zmaksymalizować zasięg i poprawić wrażenia użytkowników.

Przy okazji, jeśli jeszcze nie widziałeś „This Is Spinal Tap”, gorąco polecam ten film. „Te dochodzą do 11” to tylko jedna z wielu zabawnych scen. Kiedy jednak przyjdzie Ci wybierać między Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6E, możesz być pewien, że różnica między nimi jest rzeczywista i że seria punktów dostępowych Wi-Fi 6E firmy Zyxel zapewni Ci najlepsze, co ma do zaoferowania pasmo 6 GHz.

Szczegółowe informacje o nowych punktach dostępowych Zyxel Wi-Fi 6E możesz uzyskać u lokalnego partnera albo w najbliższym biurze firmy Zyxel.

 

 

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Konsument

Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników

Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.