Komunikaty PR

Dni Otwarte - BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK

2020-03-05  |  14:00
Biuro prasowe

W dniach 26 -28 lutego br. w Katowicach odbyły się dni otwarte zorganizowane przez czterech międzynarodowych liderów technologicznych działających w Polsce – BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK. W wydarzeniu wzięło udział ponad stu przedstawicieli firm zainteresowanych pozyskaniem wiedzy na temat możliwości zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych w produkcji przemysłowej.

Automatyka i robotyka przemysłowa należą do grona najszybciej rozwijających się działów techniki. Wraz z rozwojem oferty liderów tej branży rosną zarówno możliwości, jak i dostęp do innowacyjnych produktów. W Polsce oferują je m.in. firmy BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK, które już po raz trzeci połączyły siły, by przybliżyć polskim firmom swoje najnowsze rozwiązania i innowacje technologiczne, a także podzielić się doświadczeniem zdobytym podczas współpracy z klientami na międzynarodowym rynku.

Wydarzenie odbyło się w siedzibie firmy Lenze w Katowicach, gdzie przez trzy dni rozmawiano o obecnej sytuacji polskiego przemysłu, najbardziej aktualnych wyzwaniach producentów, a także możliwościach jakie dzisiejsza technologia oferuje zakładom produkcyjnym. Podczas każdego dnia wydarzenia odbywały się ciekawe wykłady, inspirujące prezentacje najnowszych produktów oferowanych przez organizatorów, a także warsztaty, podczas których uczestnicy dni otwartych mogli przekonać się o tym, jak prezentowane produkty sprawują się w rzeczywistości, a także przedyskutować swoje obserwacje z praktykami.

Prezentacja przygotowana przez Ryszarda Szymika z firmy Lenze została poświęcona spójnej platformie autoryzacji Lenze – od poziomu sterowania, poprzez poziom wykonawczy, aż po elektromechanikę. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że system ten zapewnia zupełnie nowe możliwości w produkcji, odpowiadając na zapotrzebowanie dzisiejszego środowiska rynkowego w budowie maszyn, do którego należą m.in. indywidualizacja, cyfryzacja, braki w zasobach, troska o bezpieczeństwo oraz nowe modele biznesowe.

Technologia Lenze pozwala sprostać tym wyzwaniom dzięki wysokowydajnym urządzeniom systemowym do skutecznej automatyzacji. Odpowiednia wiedza, technologia i sprzęt pozwalają producentom zwiększać elastyczność w produkcji, lepiej zarządzać informacjami, tworzyć łatwiejsze oprogramowania, a także zwiększać świadomość w zakresie bezpieczeństwa pracy. Specjaliści Lenze towarzyszą swoim klientom w ich podróży do Przemysłu 4.0 i wspierają cyfrową transformację.

Szymon Gumółka z firmy BALLUFF opowiedział o rewolucji Przemysłu 4.0, która stawia przed producentami szereg nowych możliwości. Działania tej firmy opierają się na digitalizacji, która wykorzystuje dane i generuje wartości dodane (głównie zwiększa elastyczność i wydajność) dla klienta poprzez rozszerzenie możliwości rozwiązań sprzętowych. Wszystko zaczyna się od chęci zmiany na lepsze, tak aby cała firma lepiej funkcjonowała i przynosiła większe zyski.

W pierwszej kolejności należy zdobyć odpowiednią wiedzę, potem zbudować plan działania, aby w końcu przejść do stopniowego wprowadzania zmian. Oczywiście nie można zapominać o potrzebie mierzenia efektów prowadzonych działań. BALLUFF zapewnia swoim klientom niezawodną sensorykę, systemy identyfikacji optycznej oraz RFID, niezawodne i ekonomiczne rozwiązania do sieci przemysłowych wraz z IO-Link, a także urządzenia do wizualizacji procesów.

Podczas prezentacji Mateusza Amrozińskiego, reprezentującego firmę FANUC, uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni do wnętrza fabryki. Prelegent zwrócił uwagę, że współczesne zakłady produkcyjne kryją w sobie wiele obszarów, w których roboty już dziś z powodzeniem zastępują ludzi przy realizacji zadań produkcyjnych, najczęściej monotonnych, ciężkich fizycznie i niebezpiecznych dla zdrowia. Wskazał również szereg obszarów, w których mechaniczni pracownicy mogą znaleźć się w przyszłości, by jeszcze lepiej wspierać funkcjonowanie fabryk i poprawiać komfort pracy pracowników.

Sprzyja temu rozwój oferty producenta, który proponuje ponad 130 modeli robotów przemysłowych, a także produkty tworzone na miarę potrzeb fabryk przyszłości tj. system FIELD (FANUC Intelligent Edge Link & Drive), umożliwiający zbieranie i analizowanie danych z warstwy produkcyjnej w celu nieustannej optymalizacji produkcji.

Robotyzacja i związana z nią technologia nieustannie się rozwija, dzięki czemu w niedługim czasie ludzie będą dysponować coraz bardziej intuicyjnymi interfejsami, by swobodnie komunikować się z maszynami w czasie rzeczywistym. Dzięki temu pracownicy fabryk będą mogli pracować w bardziej komfortowym środowisku, lepiej wykorzystać osobiste kompetencje, a nawet zająć się ich rozwojem i czerpać większą satysfakcję z pracy.  Odpowiednio wdrożona robotyzacja odpłaca się wzrostem skali i efektywności produkcji, wyższą jakością produktu, a w efekcie bardziej satysfakcjonującym poziomem sprzedaży i poprawą przychodów przedsiębiorstwa.

Michał Chaja opowiedział o rozwiązaniach problemów automatyzacji z wykorzystaniem produktów firmy SCHUNK. Firma specjalizuje się w sprzedaży systemów chwytakowych, które są bardzo precyzyjne i wydajne. Okazuje się, że rozwiązania firmy SCHUNK świetnie współgrają z robotami przemysłowymi, dzięki czemu te mogą być jeszcze bardziej precyzyjne. Za sprawą najnowocześniejszej technologii, SCHUNK zastosował pierwszy inteligentny chwytak HRC zdolny do bezpośredniej interakcji z ludźmi.

Firma zapewnia również akcesoria do robotów, które umożliwiają precyzyjny pomiar sił, ustalenie pozycji, monitorowanie detali, minimalizowanie zużycia energii i ochronę przed pyłem, korozją i wysoką temperaturę. Akcesoriami wartymi największej uwagi są systemy antykolizyjne, systemy wymiany narzędzi, kompensatory, przepusty elektryczno-pneumatyczne, gratowanie i polerowanie. Bez produktów SCHUNK implementacja robotów do produkcji byłaby utrudniona.

Trzecia edycja dni otwartych cieszyła się dużym zainteresowaniem przedstawicieli firm produkcyjnych. Tematyka wydarzenia zainteresowała zarówno menedżerów i właścicieli firm produkujących maszyny, jak i firmy integratorskie. W spotkaniu uczestniczyło wielu pracowników działów automatyki, utrzymania ruchu oraz użytkowników maszyn i robotów przemysłowych.

Organizatorzy już dziś zapraszają na czwartą edycję dni otwartych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.