Do Sygnis S.A. dołącza Policy Advisor, Aleksander Arabadźić

Marek Lorent-Kamiński
Sygnis SA
Żwirki i Wigury 101
02-089 Warszawa
kontakt|sygnis.pl| |kontakt|sygnis.pl
22 668 47 57
https://sygnis.pl/
Aleksander Arabadźić to absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista ds. międzynarodowych w zakresie komunikacji i Public Affairs. Posiada tytuł Executive MBA w zakresie biznesu oraz zarządzania bezpieczeństwem realizowanym przez Uczelnię Nauk Społecznych w Łodzi posiadającą międzynarodową akredytację nadaną przez szwajcarską Z Way to excellence Business School AG.
- Zerwane łańcuchy dostaw, epidemia i wojna w Europie, a przede wszystkim nieuchronnie zbliżająca się recesja gospodarcza bez litości wyciągają na wierzch niedoskonałości i zaniedbania europejskiej gospodarki. To branża deeptechowa i innowacyjne firmy takie, jak Sygnis S.A będą lokomotywą, którą przywróci nam konkurencyjność - komentuje Aleksander Arabadźić, Policy Advisor Sygnis S.A.
Zawodowo zajmuje się̨ głównie relacjami biznesu z nauką, współpracy z samorządem terytorialnym w zakresie polityk europejskich oraz bezpieczeństwem energetycznym. W Sygnis S.A. pełni funkcję Policy Advisor w zakresie współpracy międzynarodowej, bezpieczeństwa oraz relacji Polska-Ukraina. Sekretarz ds. międzynarodowych inicjatywy „Energia-Bezpieczeństwo-Ekonomia” projektu realizowanego we współpracy z Forum Ekonomicznym. W czasie wolnym promuje idee Smart City, gospodarki obiegu zamkniętego oraz zrównoważonego transportu.
- Trudne czasy tworzą silne i odporne firmy. A silne firmy potrzebują najlepszych ludzi. W dobie dynamicznego rozwoju Spółki i skomplikowanej sytuacji geopolitycznej podjęliśmy decyzję o poszerzeniu naszej drużyny o doświadczonego specjalistę w zakresie Policy. Sygnis S.A. kontynuuje i zwiększa rozwój marki w branży zbrojeniowej, bezpieczeństwa oraz jeszcze intensywniej zaznacza swoje wsparcie dla walczącej Ukrainy – mówi Andrzej Burgs, CEO i Prezes Zarządu Sygnis S.A.
Wcześniej, w ramach swoich obowiązków służbowych, Aleksander Arabadźić doradzał oraz monitorował na zlecenie najlepszych uczelni w Warszawie najnowszych, proponowanych oraz przyjętych rozwiązań prawnych Unii Europejskiej w zakresie polityki regionalnej oraz polityki zewnętrznej; edukacji i bezpieczeństwa cywilnego. Koordynował również współprace uczelni w zakresie możliwości składania wniosków w ramach programów europejskich (Horyzont 2020, COSME, ERASMUS). Pomagał w organizacji wizyt zagranicznych oraz podejmowanie delegacji zagranicznych w Warszawie na zlecenie Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej w Senacie RP oraz Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ze względu na wykształcenie i pochodzenie posiada doświadczenie związane z handlem i współpracą międzynarodową z krajami byłej Jugosławii ze wskazaniem na Chorwację.
***
O Spółce:
Sygnis S.A. to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami, rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii. Trzonem firmy są interdyscyplinarne zespoły specjalistów i naukowców, a także silny dział sprzedaży dystrybuujący rozwiązania partnerów biznesowych spółki. Sygnis SA jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2021 roku.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.