Dotykowy monitor na biurko - Newline FLEX
Znając swoje potrzeby możemy wybierać z bogatej oferty monitorów nabiurkowych. Są propozycje dla graczy, dla fotografów, dla architektów, a nawet urządzenia polecane do zdalnej pracy.
Coraz częściej widujemy biurka wyposażone w monitor, a nawet dwa. Podłączone do komputera dają dużą przestrzeń robocza, na której równocześnie możemy otworzyć okna kilku programów. Taka praca jest z pewnością wygodniejsza i bardziej efektywna. Duża przestrzeń robocza jest doceniana przez każdego, kto spróbował tego rozwiązania.
Z Newline FLEX dostajemy dużą przestrzeń roboczą, dotykowy panel, zestaw mikrofonów i głośników oraz kamerę 4K. Dla kogo ten monitor?
Mamy do czynienia z 27-calowym monitorem LCD z dotykowym ekranem o rozdzielczości 4K. W zestawie jest rysik i kamera 4K. Do dyspozycji mamy m.in. złącze USB Type-C o mocy wyjściowej 60W – oznacza to, że do monitora możemy przesyłać obraz 4K 60Hz i w tym samym czasie, tym samym kablem - ładować komputer. To istotne z jeszcze jednego powodu - połączenie przez USB-C pozwala na korzystanie z ekranu dotykowego, alternatywą jest podłączenie komputera przez HDMI i dodatkowo jeszcze przez USB-B / USB-A.
Konstrukcja monitora pozwala na jego pochylenie w zakresie od 10° do 45° co sprawdza się przy korzystaniu z funkcji dotykowej. Możemy używać dobrze znanych, intuicyjnych gestów jak na smartfonie czy na tablecie. W ten sam sposób przesuniemy otwarte okno czy powiększymy obraz.
Wszyscy, którzy pracują z dokumentami, a także projektanci ucieszą się z wysoce precyzyjnego rysika oraz technologii Palm Rejection – to dzięki niej można oprzeć dłoń na monitorze bez wpływu na obraz. Możliwość dodawania notatek wynika ze zgodności z Windows Ink
Dla projektantów, ludzi pracujących z obrazem ważna jest jakość i wierność odwzorowania barw. Newline FLEX wspiera technologię Wide Color Gamut. Nie bez znaczenia jest również to, że zastosowano w nim technologię Optical Bonding. Panel LCD z szybą stanowia tu jeden moduł, ponieważ są sklejone na całej powierzchni.
Znakomitą jakość wideokonferencji docenią pracownicy biurowi, lekarze podczas teleporad czy nauczyciele. Newline FLEX ma 2.1 High Quality System z dwoma głośnikami 5W i wbudowanym subwooferem 10W, zestaw 8 mikrofonów z redukcją szumów i echa oraz wysokiej klasy kamerę 4K z kątem widzenia 120° i zakresem pochylenia od -20° do 80°. W obudowie umieszczono fizyczne przyciski, które pozwalają na błyskawiczną regulację głośności dźwięku, wyciszenie mikrofonu i wyłączenie/włączenie kamery. Wciśnięty przycisk świeci na czerwono – sygnalizując, że dane akcesorium nie działa. Daje to pewność i kontrolę i jest pożądaną opcją dla prowadzących kursy online i prelegentów. W czasie rzeczywistym, podczas e-spotkania można wygodnie i precyzyjnie edytować dokumenty, poprawić rysunki czy wskazywać konieczność zmian w projektach. Dzięki rysikowi te czynności wykonuje się wygodnie i precyzyjnie.
Po pracy Newline FLEX można wykorzystać do rozrywki dla dzieci lub dorosłych. Obejrzeć film w znakomitej jakości czy skorzystać z aplikacji do zabawy. Nie jest to może typowy monitor dla graczy, ale jego parametry także w tym zastosowaniu się sprawdzą. Czas reakcji matrycy to 10,4ms.
Producent proponuje kilka profili pozwalających optymalizować parametry w odniesieniu do oczekiwań. Do dyspozycji mamy tryb standardowy, nocny, ochrony oczu, do czytania, a także filmowy i graficzny.
Newline FLEX to sprzęt uniwersalny – do pracy i do rozrywki. Do biura i home office. Do pisania, projektowania, nauczania i pobierania nauki. Dla ludzi, którzy cenią jakość i wygodę.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.