DWIE NOWE SERIE PROJEKTORÓW LCD SOLID SHINE FIRMY PANASONIC DLA SZKÓŁ I BIZNESU
Podczas ISE 2022 w Barcelonie firma Panasonic ogłosiła wprowadzenie dwóch nowych serii projektorów LCD wykorzystujących jej własne laserowe źródło światła SOLID SHINE, zaprojektowanych z myślą o błyskawicznej i wciągającej komunikacji w jasnych salach lekcyjnych i biznesowych salach konferencyjnych. Seria PT-LMZ460 wyposażona jest w funkcję szybkiego startu, dzięki której rozpoczęcie prezentacji z trybu gotowości trwa zaledwie jedną sekundę. Oprócz elastyczności użytkowania i rozdzielczości wyższej niż Full HD, która zapewnia ostry obraz, modele te mają także obiektyw z 1,2-krotnym zoomem i w natywnym trybie WUXGA zapewniają jasność do 4600 lm. Umożliwia to reprodukcję obrazów z zachowaniem ich oryginalnych proporcji, zapewniając jednocześnie dodatkowy obszar ekranu, na którym zmieszczą się strony internetowe i arkusze kalkulacyjne. Krótkoogniskowa seria Panasonic PT-TMZ400 o jasności do 4000 lm w trybie WUXGA sprawdzi się również w roli ekonomicznego rozwiązania klasy podstawowej dla mniejszych muzeów i do wyświetlania oznakowania cyfrowego.
Dopracowana konstrukcja optyczna i wydajne, laserowe źródło światła SOLID SHINE w obu seriach projektorów zmniejszają zużycie energii, ilość odpadów i koszty konserwacji, dzięki czemu ich zakup stanowi inwestycję przyjazną dla środowiska. W nowych projektorach żywotność źródła światła wzrosła do 20 000 godzin, co zmniejsza ryzyko nagłego przerwania prezentacji i pozwala przez długi czas zachować stały poziom jasności. Połączenie lasera SOLID SHINE z filtrem ekologicznym, który może działać bez obsługi nawet 15 000 godzin* sprawia, że zarządzanie projektorami staje się naprawdę łatwe. Ponadto dzięki efektywnej konstrukcji optycznej zużycie energii obniżono do zaledwie 280 W*.
Projektory zostały zaprojektowane z myślą o łatwej współpracy, np. z użyciem systemu prezentacji PressIT firmy Panasonic, oraz udostępnianiu treści za pomocą bezpłatnych aplikacji lub przesyłaniu strumieniowym do odtwarzacza multimedialnego. Dzięki obsłudze sygnałów wejściowych 4K integracja systemu nie stanowi najmniejszego problemu.
Projektory, których waga to w przypadku najlżejszego modelu tylko 4,5 kg*, dostępne są w zapewniającej wyjątkową elastyczność wersji z obiektywem z 1,2-krotnym zoomem (seria PT-LMZ460) oraz w wersji z obiektywem krótkoogniskowym (seria PT-TMZ400), która pozwala wyświetlać 80-calowy obraz z odległości zaledwie 83 cm i dzięki temu idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Funkcja zoomu z telekonwerterem cyfrowym umożliwia wykorzystanie istniejących uchwytów sufitowych, nawet jeśli znajdują się one poza zasięgiem optycznym obiektywu. Wszystkie modele można montować pod dowolnym kątem w zakresie 360°.
Premiera projektorów LCD serii PT-LMZ460 i PT-TMZ400 jest planowana na wrzesień 2022 r. Więcej informacji można znaleźć również na stronie internetowej Panasonic Connect Europe.
* Specyfikacja zostanie potwierdzona.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.