DWIE NOWE SERIE PROJEKTORÓW LCD SOLID SHINE FIRMY PANASONIC DLA SZKÓŁ I BIZNESU
Podczas ISE 2022 w Barcelonie firma Panasonic ogłosiła wprowadzenie dwóch nowych serii projektorów LCD wykorzystujących jej własne laserowe źródło światła SOLID SHINE, zaprojektowanych z myślą o błyskawicznej i wciągającej komunikacji w jasnych salach lekcyjnych i biznesowych salach konferencyjnych. Seria PT-LMZ460 wyposażona jest w funkcję szybkiego startu, dzięki której rozpoczęcie prezentacji z trybu gotowości trwa zaledwie jedną sekundę. Oprócz elastyczności użytkowania i rozdzielczości wyższej niż Full HD, która zapewnia ostry obraz, modele te mają także obiektyw z 1,2-krotnym zoomem i w natywnym trybie WUXGA zapewniają jasność do 4600 lm. Umożliwia to reprodukcję obrazów z zachowaniem ich oryginalnych proporcji, zapewniając jednocześnie dodatkowy obszar ekranu, na którym zmieszczą się strony internetowe i arkusze kalkulacyjne. Krótkoogniskowa seria Panasonic PT-TMZ400 o jasności do 4000 lm w trybie WUXGA sprawdzi się również w roli ekonomicznego rozwiązania klasy podstawowej dla mniejszych muzeów i do wyświetlania oznakowania cyfrowego.
Dopracowana konstrukcja optyczna i wydajne, laserowe źródło światła SOLID SHINE w obu seriach projektorów zmniejszają zużycie energii, ilość odpadów i koszty konserwacji, dzięki czemu ich zakup stanowi inwestycję przyjazną dla środowiska. W nowych projektorach żywotność źródła światła wzrosła do 20 000 godzin, co zmniejsza ryzyko nagłego przerwania prezentacji i pozwala przez długi czas zachować stały poziom jasności. Połączenie lasera SOLID SHINE z filtrem ekologicznym, który może działać bez obsługi nawet 15 000 godzin* sprawia, że zarządzanie projektorami staje się naprawdę łatwe. Ponadto dzięki efektywnej konstrukcji optycznej zużycie energii obniżono do zaledwie 280 W*.
Projektory zostały zaprojektowane z myślą o łatwej współpracy, np. z użyciem systemu prezentacji PressIT firmy Panasonic, oraz udostępnianiu treści za pomocą bezpłatnych aplikacji lub przesyłaniu strumieniowym do odtwarzacza multimedialnego. Dzięki obsłudze sygnałów wejściowych 4K integracja systemu nie stanowi najmniejszego problemu.
Projektory, których waga to w przypadku najlżejszego modelu tylko 4,5 kg*, dostępne są w zapewniającej wyjątkową elastyczność wersji z obiektywem z 1,2-krotnym zoomem (seria PT-LMZ460) oraz w wersji z obiektywem krótkoogniskowym (seria PT-TMZ400), która pozwala wyświetlać 80-calowy obraz z odległości zaledwie 83 cm i dzięki temu idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Funkcja zoomu z telekonwerterem cyfrowym umożliwia wykorzystanie istniejących uchwytów sufitowych, nawet jeśli znajdują się one poza zasięgiem optycznym obiektywu. Wszystkie modele można montować pod dowolnym kątem w zakresie 360°.
Premiera projektorów LCD serii PT-LMZ460 i PT-TMZ400 jest planowana na wrzesień 2022 r. Więcej informacji można znaleźć również na stronie internetowej Panasonic Connect Europe.
* Specyfikacja zostanie potwierdzona.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.