DXC Technology startuje z programem wspierającym neuroróżnorodność
dfusion
Aleja Zjednoczenia 36
01-838 Warszawa
katarzyna.kuczynska|dfusion.pl| |katarzyna.kuczynska|dfusion.pl
503987119
www.dfusion.pl
DXC Technology, globalny lider w dziedzinie usług IT, rusza z nowym projektem wspierającym neuroróżnorodność w Polsce. Dandelion to międzynarodowa inicjatywa stworzona przez DXC, umożliwiająca osobom z diagnozą autyzmu, ADHD czy dysleksji zdobycie doświadczenia w obszarze IT. Do projektu, do tej pory z powodzeniem realizowanego w Australii i Nowej Zelandii, dołączyły właśnie Polska, Bułgaria i Wielka Brytania.
O programie DXC Dandelion
Program DXC Dandelion wystartował w 2014 roku w Australii i skupia się na tworzeniu miejsc pracy i ścieżek kariery w branży IT dla osób z diagnozą autyzmu, ADHD czy dysleksji. Celem jest stworzenie odpowiedniego środowiska i wsparcie uczestników programu w drodze do ich rozwoju zawodowego. By wziąć udział w projekcie kandydaci nie muszą mieć doświadczenia – głównym kryterium są predyspozycje i motywacja do pracy w obszarze nowych technologii. Oprócz stanowisk pracy, DXC Technology zapewnia uczestnikom szkolenia techniczne i zawodowe oraz profesjonalne wsparcie doświadczonych konsultantów.
Jak podkreśla Michael Fieldhouse, Social Impact Practice Leader w DXC Technology i koordynator Programu DXC Dandelion, osoby neuroróżnorodne mają często niezwykłą zdolność do myślenia wizualnego i dbałości o szczegóły, a to z kolei cenne umiejętności, szczególnie w takich obszarach IT jak cyberbezpieczeństwo czy analityka danych.
Do tej pory, dzięki inicjatywie zatrudnienie znalazło ponad 200 uczestników, z czego 75 proc. potwierdza satysfakcję z wykonywanej pracy. Wskaźnik retencji utrzymuje się na poziomie 92 proc., a produktywność zespołów, w których pracują uczestnicy projektu rośnie nawet o 30-40 proc.
„Wysoki poziom retencji to dla nas najlepszy dowód na to, że inicjatywy takie jak DXC Dandelion mają realny wpływ na kształtowanie zrównoważonych środowisk pracy w świecie IT. Włączając w projekt nowe rynki, robimy kolejny krok w stronę równego dostępu do kariery w technologiach” – komentuje Fieldhouse.
DXC Dandelion w Polsce – edycja pilotażowa
Obok Wielkiej Brytanii i Bułgarii, Polska to jeden z pierwszych krajów w Europie, który dołącza do programu. W ramach projektu zatrudnienie otrzyma 12 wybranych uczestników w obszarze analizy danych i automatyzacji oprogramowania.
„Jak dotąd program pilotażowy w Polsce cieszy się dużym zainteresowaniem – właśnie zamknęliśmy jego pierwszą fazę, w której otrzymaliśmy prawie 40 zgłoszeń. Wierzymy, że projekt Dandelion zachęci osoby neuroróżnorodne do spróbowania swoich sił w świecie technologii, gdzie ich unikalne umiejętności zostaną docenione przez zespół DXC i naszych klientów” – dodaje Michał Burda, CEO & Managing Director DXC Technology w Polsce.
W ramach rozwoju projektu, DXC Technology współpracuje z organizacjami pozarządowymi, fundacjami oraz instytucjami edukacyjnymi, które pomagają w szerokim dotarciu do kandydatów oraz zapewniają wsparcie merytoryczne w zakresie testów kwalifikujących. Wśród partnerów programu DXC Dandelion w Polsce jest m.in. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Fundacja Alpha.
„Inicjatywy takie jak Dandelion są niezmiernie ważne i potrzebne. Cieszę się, że rynek dostrzega wyjątkowy potencjał drzemiący w osobach z diagnozą autyzmu, ADHD czy dysleksji i tworzy dla nich przyjazne miejsca pracy. Mam nadzieję, że taki rodzaj wsparcia zawodowego osób z neuroróżnorodnością będzie swego rodzaju inspiracją dla całego biznesu – podsumowuje dr hab. Anna Prokopiak z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prezes zarządu Fundacji Alpha.
Program DXC Dandelion został doceniony przez organizacje branżowe na całym świecie, zdobywając 17 międzynarodowych nagród za wkład w rozwój inicjatyw korzystnych społecznie.
Więcej informacji na temat Programu Dandelion, w tym film z uczestnikami poprzednich edycji projektu tutaj.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.