Komunikaty PR

Ekspansja Surfshark: Firma otwiera biuro w Warszawie

2022-07-21  |  16:20
Biuro prasowe

Litewska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Surfshark otwiera dziś biuro
w Warszawie. W polskim biurze rozpoczyna pracę siedmiu pracowników, a do końca roku ich liczba powinna wzrosnąć do 30. Firma jest trzecim co do wielkości dostawcą VPN na świecie (i drugim w Polsce), a w kwietniu tego roku połączyła się z Nord Security, liderem w tej dziedzinie. Dzięki temu połączeniu, firmy stały się drugim jednorożcem Litwy.

 

Pracujemy na globalnym rynku i obsługujemy klientów w niemal wszystkich krajach świata, więc otwarcie biura w Polsce jest naturalnym krokiem w dalszym rozwoju firmy. Pomoże nam to przyciągnąć więcej talentów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów. Dzięki polskim biurom gigantów technologicznych takich jak Netflix, Google czy Facebook, przebywa tu wielu specjalistów
z całego regionu
– mówi Vytautas Kaziukonis, założyciel i CEO Surfshark.

 

Nowy oddział firmy został zlokalizowany w kompleksie biurowym Lumen Office w centrum Warszawy. Pracuje w nim obecnie 7 pierwszych specjalistów Surfshark. Większość z nich to inżynierowie systemowi oraz specjaliści od marketingu. Planuje się, że do końca roku liczba pracowników wzrośnie do 30. Biura firmy znajdują się w Wilnie, Kownie i Warszawie, a już zaczyna się rekrutacja pracowników w Berlinie. W sumie Surfshark zatrudnia obecnie blisko 300 osób.

 

Złoty wiek dla Polski

 

Zdaniem szefowej HR Surfshark, w Polsce widać boom na rynku pracy w IT – działy tworzą największe firmy technologiczne, ukraińskie start-upy aktywnie przenoszą tu swoją działalność, a talentów z innych europejskich krajów nie brakuje.

 

Po podjęciu decyzji o otwarciu biura w Warszawie i rozszerzeniu poszukiwań pracowników tutaj, staliśmy się częścią naprawdę silnego i dynamicznego ekosystemu biznesowego – mówi Goda Pakalnė. I dodaje: Polska jest znacznie większym rynkiem niż Litwa, a Warszawa jest miastem szczególnie kosmopolitycznym. Jest tu więc naprawdę wielu specjalistów z innych krajów i szersza gama talentów. Nasz warszawski zespół to ludzie nie tylko z Polski, ale także z Białorusi, Włoch
i Ukrainy
.

 

Sukces Litwy

 

W światowym rankingu ekosystemów startupowych, opracowanym przez Startup Blink, Litwa zajęła
w tym roku 17. miejsce. Litwa i Wilno wyprzedzają w tym rankingu Polskę (33. miejsce) i Warszawę oraz mogą się już pochwalić dwoma jednorożcami.

 

Surfshark zwraca szczególną uwagę na niewielkie różnice kulturowe między Litwinami i Polakami, mając nadzieję nie tylko na udaną rekrutację, ale także na długotrwałą i owocną współpracę.

 

Jesteśmy spokrewnionymi narodami, więc tak naprawdę nie ma dużych różnic kulturowych. W Polsce  informatycy częściej pracują jako freelancerzy, podczas gdy na Litwie powszechna jest praca w pełnym wymiarze godzin. Dlatego też, oprócz aktywnego zatrudniania, przywiązujemy obecnie dużą wagę do warunków zatrudnienia, tak aby były one jak najbardziej zbliżone na wszystkich rynkach, na których operujemy - mówi G. Pakalnė.

 

Rekrutacja do polskiego biura Surfshark wciąż trwa. Aktualnie poszukiwani są: PHP Developer, Senior Linux SysAdmin, Partnerships Manager, Senior Front-end Developer oraz Customer Retention Lead.

 

O Surfshark

 

Surfshark to globalna firma zajmująca się rozwiązaniami w zakresie ochrony prywatności założona na Litwie. Surfshark jest jednym z trzech najlepszych na świecie dostawców VPN i jednym z niewielu uznanych przez niezależnych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. W 2021 w konkursie Cybersecurity Excellence Awards Surfshark zdobył złoty medal i tytuł najbardziej innowacyjnej usługi cyberbezpieczeństwa roku. W 2022 Surfshark po połączeniu się z Nord Security, został  drugim oficjalnym jednorożcem na Litwie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-09-19 | 16:00

Polskie firmy poważnie zaniedbują kwestie cyberbezpieczeństwa?

Nawet 41% polskich firm nie stosuje oprogramowania antywirusowego, a ponad połowa pracowników od pięciu lat nie przeszła żadnego szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa – wynika z najnowszego raportu „Cyberportret
IT i technologie Nowe możliwości Slack – agenci AI, lepsze wyszukiwanie czy szablony
2024-09-18 | 09:58

Nowe możliwości Slack – agenci AI, lepsze wyszukiwanie czy szablony

Salesforce, podczas swojego dorocznego wydarzenia Dreamforce, pokazał serię innowacji w Slacku, które umożliwiają organizacjom połączenie zasobów firmy, jej danych, aplikacji i
IT i technologie Najlepsze narzędzie dla ery komputerów AI. Jak wybrać laptopa AI?
2024-09-17 | 09:00

Najlepsze narzędzie dla ery komputerów AI. Jak wybrać laptopa AI?

Ten rok upływa nam pod znakiem sztucznej inteligencji (AI), która staje się integralną częścią naszego codziennego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego, gdzie jej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Stypendia socjalne i zapomogi dla studentów dotkniętych powodzią. MNiSW apeluje do uczelni o priorytetowe rozpatrywanie wniosków

Uczelnie w całym kraju deklarują pomoc dla studentów dotkniętych skutkami powodzi, jaka ma miejsce w południowo-zachodniej części Polski. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek zaapelował o udzielanie wsparcia finansowego dla potrzebujących – w postaci stypendiów socjalnych czy zapomóg, ale też o udostępnienie miejsc na uczelniach i w akademikach. Społeczność akademicka w całym kraju organizuje także zbiórki pomocowe, solidaryzując się z osobami poszkodowanymi w trakcie powodzi.

Przemysł

J. Lewandowski: Polityka UE potrzebuje deregulacji. Bez tego tracimy w wyścigu z USA i Chinami

Unia Europejska potrzebuje o wiele bardziej skoordynowanej polityki przemysłowej, szybszych decyzji i ogromnych inwestycji, jeśli chce dotrzymać kroku gospodarczo Stanom Zjednoczonym i Chinom – wynika z raportu Mario Draghiego zaprezentowanego na początku września. Zdaniem europosła Janusza Lewandowskiego bez uproszczeń przeregulowanych przepisów Unia będzie tracić na konkurencyjności względem rywali, a firmy będą do nich przenosić swoje siedziby. Dużą rolę w deregulacji może odegrać Polska podczas swojej prezydencji we Wspólnocie.

DlaWas.info

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Zdrowiu reprodukcyjnemu wciąż poświęca się za mało uwagi w debacie o dzietności i polityce rodzinnej

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci, czyli najmniej od II wojny światowej. Tegoroczne dane są jeszcze gorsze. W pierwszej połowie 2024 roku zarejestrowano ok. 126,5 tys. urodzeń, czyli o blisko 12,5 tys. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. W kwestii zastępowalności pokoleń na znaczeniu zyskuje problematyka zdrowia reprodukcyjnego. WHO uważa problemy z płodnością kobiet i mężczyzn za istotny problem zdrowotny. – To temat, który w ogóle nie jest podejmowany – ocenia prof. dr hab. Elżbieta Gołata, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN. – Nie tylko zdrowie reprodukcyjne, ale w ogóle stan zdrowia ludności to jedno z najważniejszych wyzwań demograficznych i społecznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.