Komunikaty PR

Ekspansja Surfshark: Firma otwiera biuro w Warszawie

2022-07-21  |  16:20
Biuro prasowe

Litewska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Surfshark otwiera dziś biuro
w Warszawie. W polskim biurze rozpoczyna pracę siedmiu pracowników, a do końca roku ich liczba powinna wzrosnąć do 30. Firma jest trzecim co do wielkości dostawcą VPN na świecie (i drugim w Polsce), a w kwietniu tego roku połączyła się z Nord Security, liderem w tej dziedzinie. Dzięki temu połączeniu, firmy stały się drugim jednorożcem Litwy.

 

Pracujemy na globalnym rynku i obsługujemy klientów w niemal wszystkich krajach świata, więc otwarcie biura w Polsce jest naturalnym krokiem w dalszym rozwoju firmy. Pomoże nam to przyciągnąć więcej talentów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów. Dzięki polskim biurom gigantów technologicznych takich jak Netflix, Google czy Facebook, przebywa tu wielu specjalistów
z całego regionu
– mówi Vytautas Kaziukonis, założyciel i CEO Surfshark.

 

Nowy oddział firmy został zlokalizowany w kompleksie biurowym Lumen Office w centrum Warszawy. Pracuje w nim obecnie 7 pierwszych specjalistów Surfshark. Większość z nich to inżynierowie systemowi oraz specjaliści od marketingu. Planuje się, że do końca roku liczba pracowników wzrośnie do 30. Biura firmy znajdują się w Wilnie, Kownie i Warszawie, a już zaczyna się rekrutacja pracowników w Berlinie. W sumie Surfshark zatrudnia obecnie blisko 300 osób.

 

Złoty wiek dla Polski

 

Zdaniem szefowej HR Surfshark, w Polsce widać boom na rynku pracy w IT – działy tworzą największe firmy technologiczne, ukraińskie start-upy aktywnie przenoszą tu swoją działalność, a talentów z innych europejskich krajów nie brakuje.

 

Po podjęciu decyzji o otwarciu biura w Warszawie i rozszerzeniu poszukiwań pracowników tutaj, staliśmy się częścią naprawdę silnego i dynamicznego ekosystemu biznesowego – mówi Goda Pakalnė. I dodaje: Polska jest znacznie większym rynkiem niż Litwa, a Warszawa jest miastem szczególnie kosmopolitycznym. Jest tu więc naprawdę wielu specjalistów z innych krajów i szersza gama talentów. Nasz warszawski zespół to ludzie nie tylko z Polski, ale także z Białorusi, Włoch
i Ukrainy
.

 

Sukces Litwy

 

W światowym rankingu ekosystemów startupowych, opracowanym przez Startup Blink, Litwa zajęła
w tym roku 17. miejsce. Litwa i Wilno wyprzedzają w tym rankingu Polskę (33. miejsce) i Warszawę oraz mogą się już pochwalić dwoma jednorożcami.

 

Surfshark zwraca szczególną uwagę na niewielkie różnice kulturowe między Litwinami i Polakami, mając nadzieję nie tylko na udaną rekrutację, ale także na długotrwałą i owocną współpracę.

 

Jesteśmy spokrewnionymi narodami, więc tak naprawdę nie ma dużych różnic kulturowych. W Polsce  informatycy częściej pracują jako freelancerzy, podczas gdy na Litwie powszechna jest praca w pełnym wymiarze godzin. Dlatego też, oprócz aktywnego zatrudniania, przywiązujemy obecnie dużą wagę do warunków zatrudnienia, tak aby były one jak najbardziej zbliżone na wszystkich rynkach, na których operujemy - mówi G. Pakalnė.

 

Rekrutacja do polskiego biura Surfshark wciąż trwa. Aktualnie poszukiwani są: PHP Developer, Senior Linux SysAdmin, Partnerships Manager, Senior Front-end Developer oraz Customer Retention Lead.

 

O Surfshark

 

Surfshark to globalna firma zajmująca się rozwiązaniami w zakresie ochrony prywatności założona na Litwie. Surfshark jest jednym z trzech najlepszych na świecie dostawców VPN i jednym z niewielu uznanych przez niezależnych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. W 2021 w konkursie Cybersecurity Excellence Awards Surfshark zdobył złoty medal i tytuł najbardziej innowacyjnej usługi cyberbezpieczeństwa roku. W 2022 Surfshark po połączeniu się z Nord Security, został  drugim oficjalnym jednorożcem na Litwie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack Biuro prasowe
2024-05-08 | 12:00

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym
IT i technologie Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
2024-05-08 | 10:10

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie
IT i technologie Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center
2024-05-08 | 09:50

Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center

Boty oparte o sztuczną inteligencję to już codzienność w contact center, a nasz stosunek do nich szybko się zmienia. Wraz z coraz większą biegłością botów w swobodnej komunikacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.

Infrastruktura

Za dwa lata w gdańskim porcie ma powstać baza instalacyjna morskich farm wiatrowych. Będzie ponad pięć razy większa od krakowskiego Rynku Głównego

21-hektarowy Terminal 5, który powstanie na wodach zewnętrznej części gdańskiego portu Baltic Hub, ma być bazą instalacyjną dla morskich elektrowni wiatrowych. To duży projekt, którego realizacja może się rozpocząć w drugiej połowie tego roku. Tego typu infrastruktura jest konieczna dla przyspieszenia inwestycji offshore w polskiej części Bałtyku. Pierwsze morskie farmy wiatrowe zaczną produkować zieloną energię w 2026 roku.

Prawo

Społeczne agencje najmu w Polsce dopiero raczkują. Część gmin widzi w nich szansę na walkę z wyludnieniem

W Polsce zawiązało się już i rozpoczyna działalność kilkanaście społecznych agencji najmu, kolejnych kilkanaście jest w trakcie powstawania. To niewiele jak na niemal 2,5 tys. gmin w kraju, jednak eksperci widzą w tym rozwiązaniu duży potencjał. Jak podkreślają, może to być szansa zwłaszcza dla miast średniej wielkości, by walczyć ze zjawiskiem wyludniania. Społeczne agencje najmu we współpracy z gminami pośredniczą w wynajmie mieszkań – gminnych bądź należących do prywatnych właścicieli­ – osobom, których zarobki nie pozwalają na rynkowy najem, ale nie kwalifikują ich też do otrzymania mieszkania socjalnego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.