Evernex umacnia pozycję na rynku brytyjskim dzięki przejęciu Ultra Support
- Evernex, lider na globalnym rynku dostawców usług TPM dla IT i centrów danych, ogłosił przejęcie brytyjskiej firmy Ultra Support.
- Ultra Support specjalizuje się w świadczeniu usług TPM i oferuje swoje usługi wyłącznie poprzez partnerów.
Ultra Support to uznany dostawca usług serwisowych zasobów sprzętowych IT dla przedsiębiorstw i cieszy się w Wielkiej Brytanii renomą solidnego i zaufanego partnera. Dzięki rozbudowanej sieci magazynów operacyjnych (FSL) rozmieszczonych w całej Wielkiej Brytanii jest w stanie zapewnić realizację dostaw i napraw w rekordowo krótkim czasie, co pozwala klientom minimalizować przestoje i zwiększać efektywność operacyjną.
Firma może poszczycić się certyfikatami ISO27001, ISO9001 i ISO14001, które są potwierdzeniem jej zaangażowania w najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa danych oraz odpowiedzialności środowiskowej.
Pod skrzydłami Evernex, Ultra Support będzie miał możliwość poszerzyć ofertę swoich usług a partnerzy firmy mogą oczekiwać jeszcze bardziej kompleksowych rozwiązań, dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb.
Stanislas Pilot, prezes i dyrektor generalny Evernex, podkreśla, że przejęcie brytyjskiego lidera w zakresie utrzymania infrastruktury IT to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju i ekspansji Evernex na międzynarodowych rynkach – Cieszymy się, że Ultra Support dołącza do rodziny Evernex. Ich doświadczenie w dziedzinie utrzymania sprzętu IT dla przedsiębiorstw oraz silne relacje z partnerami kanałowymi idealnie wpisują się w naszą strategię dostarczania niezawodnych, elastycznych i skalowalnych rozwiązań IT na całym świecie. Kluczowym elementem tej integracji jest zachowanie zespołu zarządzającego Ultra Support, którego wiedza i doświadczenie będą podstawą dalszego rozwoju i sukcesu firmy.
Dotychczasowy zespół zarządzający Ultra Support – Peter Hodgson (CEO), Ben Gregory (Head of Sales) oraz Cris Mitchell (Operations Director) – pozostanie na swoich stanowiskach, kontynuując realizację dotychczasowych zobowiązań wobec klientów.
Peter Hodgson, CEO i współzałożyciel Ultra Support, stwierdził – Dołączenie do Evernex to ogromna szansa zarówno dla naszej firmy, całego zespołu oraz naszych partnerów. Globalny zasięg Evernex oraz kompleksowa oferta usług pozwolą nam lepiej spełniać potrzeby naszych partnerów – zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Jednocześnie jako firma operujemy za pośrednictwem naszych partnerów – i tutaj nic się nie zmienia. Będziemy dalej rozwijać usługi i dostarczać jeszcze lepsze rozwiązania w zakresie konserwacji sprzętu IT.
Z kolei Mohamed Bella, wiceprezes Evernex dodał, że transakcja podkreśla zaangażowanie Evernex w rozwijanie usług na strategicznych rynkach oraz wzmacnia zdolność do wspierania globalnych klientów z Wielkiej Brytanii – Cieszymy się na możliwość wykorzystania pozycji Ultra Support w kanale partnerskim oraz ich doświadczenia w zakresie utrzymania infrastruktury IT, aby napędzać wzrost i dostarczać jeszcze większą wartość naszym klientom.
Przejęcie zbiegło się także z odejściem Iana Turnbulla, który ustępuje ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej Ultra Support. Ian był jednym z założycieli firmy w 2018 roku i odegrał kluczową rolę w jej rozwoju, zapewniając finansowanie oraz strategiczne wsparcie. Firma wyraziła głęboką wdzięczność za jego nieoceniony wkład i życzy mu powodzenia w dalszych działaniach.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.