Komunikaty PR

FANUC zaprasza na cykl webinarów

2020-04-28  |  09:00
Biuro prasowe

Niespodziewany wybuch pandemii COVID-19 przyniósł szereg trudności ograniczających możliwości wykonywania pracy oraz prowadzenia biznesu. Wielu przedsiębiorców i menadżerów staje przed koniecznością wdrożenia rozwiązań, które pozwolą przetrwać trudny czas i zapewnić przyszłość produkcji. Rośnie zainteresowanie automatyzacją i robotyzacją produkcji. Wychodząc naprzeciw potrzebom, FANUC uruchamia bezpłatny cykl webinarów, które wesprą polskie firmy w dostępie do informacji na temat praktycznych i technicznych aspektów zastosowania robotów oraz robomaszyn w przemyśle.

Otwarty dostęp do wiedzy ekspertów

W ramach cyklu webinarów, skierowanego zarówno do obecnych, jak i nowych klientów, specjaliści firmy FANUC Polska będą niezobowiązująco i bezpłatnie dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem z zakresu zastosowania robotów przemysłowych i robomaszyn CNC w wybranych procesach produkcji przemysłowej.

Dwa nurty tematyczne – roboty i robomaszyny

Program cyklu został zaplanowany z myślą o dostarczeniu szerokiego wachlarza użytecznych informacji odbiorcom o zróżnicowanym stopniu wiedzy w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej. W webinarach nie zabraknie ogólnych prezentacji wprowadzających w wybrane zagadnienia takie jak np. systemy wizyjne (iRVision), systemy bezpieczeństwa (DCS), lasery w robotyce, czy też nowe generacje kontrolerów FANUC, jak również spotkań nastawionych na pogłębienie wybranych tematów. 

Z myślą o uczestnikach bardziej zaawansowanych przygotowane zostały materiały dotyczące m.in. projektowania stanowisk zrobotyzowanych przy użyciu języka KAREL lub oprogramowania symulacyjnego FANUC ROBOGUIDE; tworzenia zaawansowanych stanowisk zrobotyzowanych np. do realizacji wymagających procesów spawania; wyposażania robotów w wybrane funkcje ułatwiające realizację zadań procesowych jak np. FANUC iRPickTool, która sprawia, że roboty potrafią identyfikować i pobierać obiekty z poruszającej się taśmy produkcyjnej.

Osoby zainteresowane poszerzaniem wiedzy w zakresie obrabiarek CNC będą mogły wziąć udział w webinarach dotyczących najnowszej linii obrabiarek ROBODRILL. W ich programie zaplanowano m.in. przegląd opcji softwarowych zwiększających produktywność oraz prezentację oprogramowania FANUC MTLinki, które umożliwia zdalny nadzór nad maszynami w czasie rzeczywistym i optymalizowanie parametrów procesów obróbczych, w celu efektywnej realizacji zamierzonych celów produkcyjnych.

Innowacje i rozwiązania dla Przemysłu 4.0

Istotną częścią rozwoju nowoczesnych rozwiązań firmy FANUC są potrzeby i wymagania Przemysłu 4.0, dlatego część webinarów zostanie poświęcona nowym generacjom robotów współpracujących (CR/CRX) oraz narzędziom umożliwiającym efektywne zarządzanie złożonymi łańcuchami produkcyjnymi. W ramach tych prezentacji będzie można poznać szczegóły dotyczące możliwości zdalnego zarządzania i nadzorowania produkcji oraz prowadzenia diagnostyki prewencyjnej (FIELD/ZDT), wydłużającej żywotność parków maszynowych przy znaczącym ograniczeniu kosztów serwisu.

Niewielkie wymagania sprzętowe i czasowe

Webinary FANUC będą miały formę wirtualnych spotkań na żywo, realizowanych w oparciu o platformę Cisco WebEx. Do aktywnego uczestnictwa w webinarze oprócz komputera, smartfona lub tableta połączonego z internetem potrzebny jest tylko czas, który należy zarezerwować na spotkanie, a także otwartość na interakcję z ekspertami. Na realizację każdego z webinarów organizator przewiduje ok. 1,5 godziny.

Wszyscy uczestnicy, którzy zgłoszą chęć udziału w wybranym spotkaniu (zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do dnia poprzedzającego termin spotkania poprzez formularz www.fanucpolska.pl/webinary lub pisząc na adres webinar@fanuc.pl) otrzymają link umożliwiający dostęp do wirtualnej sali szkoleniowej FANUC, a po zakończeniu webinara link do nagrania ze spotkania.

Zakres tematyczny poszczególnych webinarów oraz proponowane terminy ich przeprowadzenia można znaleźć na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym FANUC Polska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.