Komunikaty PR

Fellowmind włącza do swojej oferty rozwiązanie wspierające zrównoważony rozwój

2022-07-06  |  21:30
Biuro prasowe

Chcąc odpowiednio zadbać o realizację firmowej polityki ESG, a także dostosować się do coraz bardziej restrykcyjnych norm europejskich, przedsiębiorstwa potrzebują szczegółowych informacji na temat wytwarzanego śladu węglowego. W odpowiedzi na potrzeby biznesu Fellowmind jako pierwszy dostawca na świecie włącza do swojej oferty rozwiązanie Cloud for Sustainability firmy Microsoft.

Celem Unii Europejskiej jest znaczne ograniczenie emisji CO2 do 2030 roku oraz osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 roku. Firmy chcąc dostosować się do rygorystycznych wymogów, muszą nieustannie kontrolować swój wpływ na ekosystem. Dotychczas dla większości z nich pomiar i raportowanie poziomów emisji było zadaniem żmudnym i skomplikowanym. Narzędzie Cloud for Sustainability dzięki zautomatyzowanym połączeniom danych i ich analizie pomaga w rejestrowaniu, raportowaniu i ograniczaniu negatywnego oddziaływania na środowisko.

Technologia dla dobra natury

Rozwiązanie pozwala gromadzić, analizować, wizualizować i raportować zużycie zasobów przez organizację oraz jej wpływ na środowisko na podstawie danych wewnętrznych, jak i tych otrzymanych od partnerów biznesowych. Dzięki temu firma może wyznaczać kolejne cele w zakresie własnej polityki ESG, monitorować ich realizację w całym łańcuchu dostaw oraz identyfikować obszary wymagające poprawy.

Regularnie wspieramy naszych klientów w implementacji rozwiązań, które pozwalają na usprawnienie ich biznesu oraz budowaniu relacji między człowiekiem a technologią. Tym bardziej cieszymy się, że jako pierwszy partner Microsoft na świecie wdrożymy rozwiązanie, które nie tylko ułatwi pracę, ale również pozwoli budować politykę odpowiedzialności wobec środowiska – mówi Daniel Olejniczak, Fellowmind Poland.

Dodatkowo Fellowmind chcąc wesprzeć swoich klientów w budowaniu zrównoważonych procesów opartych na danych, tworzy Centrum Doskonałości – grupę specjalistów ze wszystkich sześciu krajów, w których działa firma, którzy będą pełnić funkcję doradczą w obszarach rozwiązań technicznych, legislacji oraz pomiarów emisji gazów cieplarnianych. Członkowie Centrum doskonałości będą ściśle współpracować z ekspertami Microsoft, aby jeszcze skuteczniej wspierać klientów w realizacji założeń ESG.

Grupa Fellowmind ma niezbędne doświadczenie, które pozwala na skuteczną implementację narzędzi wspierających zrównoważony rozwój w firmach. W ostatnim konkursie Microsoft  „Partner of the Year Awards” grupa została laureatem kategorii „Sustainability Changemaker” za wdrożenie autorskiej aplikacji FarmViewer pozwalającej rolnikom monitorować m.in. jakość powietrza, parametry gruntu i stan upraw.

Dbałość o środowisko Fellowmind zaczyna od siebie

Grupa Fellowmind w czerwcu br. opublikowała pierwszy Raport ESG, w którym dostępna jest pełna analiza działań i wpływu firmy na gospodarkę oraz środowisko naturalne, a także inicjatyw będących priorytetem z zakresu ładu korporacyjnego.

Wierzymy, że technologia i zrównoważony rozwój idą ze sobą w parze. Przy odpowiednim zaangażowaniu i determinacji takie połączenie jest w stanie odpowiedzieć na stojące przed nami wyzwania środowiskowe i społeczne. Chcąc rozwijać się w sposób odpowiedzialny, jako grupa stawiamy przed sobą jasno sprecyzowany cel – dążymy do zerowej emisji gazów cieplarnianych, którą chcemy osiągnąć do końca 2030 roku – komentuje Daniel Olejniczak, Fellowmind Poland.

Strategia ESG grupy obejmuje pięć obszarów głównych oraz kilka celów długoterminowych na rok 2022. Ze szczegółowym raportem można zapoznać się na stronie: https://www.fellowmindcompany.com/globalassets/general-assets/about-us/esg-report/fellowmindsustainability_report-2021_highres.pdf

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PowerWalker zaprasza na Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX Biuro prasowe
2024-04-22 | 15:45

PowerWalker zaprasza na Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX

PowerWalker, renomowana marka w dziedzinie zasilania awaryjnego i rozwiązań IT, ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń SECUREX. Międzynarodowe
IT i technologie Energooszczędność i zrównoważony rozwój – rola technologii w redukcji emisji
2024-04-22 | 13:10

Energooszczędność i zrównoważony rozwój – rola technologii w redukcji emisji

Ekologia stała się w ostatnich latach bardzo popularnym zagadnieniem. Jednak nie zawsze za deklarowaną ochroną środowiska idą prawdziwe, skuteczne działania. Z badania EKObarometr[1]
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-04-22 | 12:00

SAP Story: Poznaj podróż Nestlé z SAP

Branża FMCG stoi przed szeregiem wyzwań związanych z transformacją cyfrową. Te wyzwania wymagają nie tylko zrozumienia i akceptacji nowych technologii, ale także zdolności do ich efektywnego wdrażania i integracji z istniejącymi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek makaronów w Polsce wart jest około 800 mln zł. Producenci pracują nad nowymi funkcjami tych produktów w diecie

Makarony stają się coraz nowocześniejszą kategorią na rynku spożywczym. Konsumenci mają do wyboru m.in. szereg makaronów warzywnych, bezglutenowych, a także funkcjonalnych, których regularne spożywanie ma pomagać w walce z chorobami cywilizacyjnymi, jak cukrzyca, otyłość czy miażdżyca. To m.in. w ten segment rynku chce w najbliższych latach inwestować notowany na warszawskiej giełdzie producent Makarony Polskie. Spółka podkreśla, że wyzwaniem dla dalszego rozwoju firm z branży spożywczej pozostają rosnące koszty działalności, braki kadrowe, a także niestabilność cenowa.

Edukacja

Do Polski z Ukrainy uciekło nawet 70 tys. Romów. Ich sytuacja po ponad dwóch latach nadal pozostaje trudna

Mniejszość romska w Polsce liczy ok. 30 tys. osób, po wybuchu wojny za wschodnią granicą mogła się zwiększyć do nawet 100 tys. na skutek napływu uchodźców z Ukrainy. Jak wskazuje Fundacja w Stronę Dialogu, uchodźcy romskiego pochodzenia nie byli chętnie przyjmowani w punktach recepcyjnych, a na traumę spowodowaną agresją Rosji nałożyły się bieda, wykluczenie społeczne i traktowanie jak uchodźców drugiej kategorii. Przez dwa lata w tym zakresie niewiele się zmieniło, dlatego fundacja zaapelowała do rządu i Rzecznika Praw Obywatelskich o zajęcie się problemami Romów z Ukrainy, w szczególności w zakresie zakwaterowania, edukacji i miejsc pracy.

Transport

Bezpieczeństwo paliwowe w Polsce wymaga inwestycji w nowe moce magazynowe. Branża przyspiesza też zieloną transformację

Branża paliwowa dobrze poradziła sobie z zawirowaniami, które przez ostatnie dwa lata wpływały na polski rynek. Wciąż jednak kwestia bezpieczeństwa paliwowego wymaga dużego wysiłku. Wśród priorytetowych zadań stojących przed sektorem i rządem jest rozbudowa infrastruktury paliwowej, szczególnie nowych mocy magazynowych, ale też kolei i morskich terminali – wskazują eksperci POPiHN. Wyzwaniem w kolejnych latach będzie także zielona transformacja oparta m.in. na elektryfikacji transportu i paliwach alternatywnych, która – w opinii ekspertów – wymaga w Polsce znacznego przyspieszenia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.