Firma Etisoft dostarczy etykiety do nowego modelu Hyundai Tucson
Polski producent etykiet samoprzylepnych Etisoft podpisał właśnie 5-letni kontrakt z koncernem Hyundai w Czechach. Umowa dotyczy dostaw etykiet dla nowego modelu Hyundai Tucson, który będzie także produkowany w wersji hybrydowej z napędem elektrycznym. Premiera nowego modelu zapowiadana jest na jesień tego roku.
Czeska fabryka działa niedaleko Frydka-Mistka, a więc niedaleko polskiej granicy. Jest jedynym zakładem koncernu w Unii Europejskiej. W zeszłym roku Hyundai Motor Manufacturing Czech świętował wyprodukowanie 3-milionowego auta. Rocznie powstaje tu około 260 tys. egzemplarzy samochodów.
– Wierzymy, że dobrze rozpoczęta współpraca zaowocuje kolejnymi projektami i otworzy nam możliwości kooperacji także na potrzeby innych modeli koncernu – mówi Tomasz Brzeżański z Etisoft Czechy, który odpowiada za realizację kontraktu od strony handlowej.
Certyfikat IATF, własne laboratorium – Etisoft ma to, co ważne dla branży automotive
Czeski zakład stawia na jakość. Jest to jedyna fabryka samochodów z prestiżową „Narodową nagrodą za jakość” (Národní cena kvality ČR). Firma otrzymała ją za efektywną współpracę z dostawcami i najwyższe standardy jakości. Bardzo duże znaczenie przy wyborze Etisoftu jako dostawcy etykiet miały również posiadane przez firmę certyfikaty (IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001) oraz dysponowanie własnym laboratorium.
Atutem Etisoftu jest także niewielka odległość od Frydka-Mistka. Koncern stawia bowiem na dostawców zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych
Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.
Transport
Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów
Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.