Firma Rockwell Automation została uznana za wizjonera w branży
Rockwell Automation, największa na świecie firma specjalizująca się w automatyzacji przemysłu i transformacji cyfrowej w badaniu Gartner Magic Quadrant dotyczącym systemów realizacji produkcji (MES) otrzymała tytuł Wizjonera za system FactoryTalk® Production Centre, z kolei przejęta przez nią Plex Systems, tytuł Lidera za platformę Smart Manufacturing Platform.
Wyróżnienie przez Gartner Magic Quadrant 2022 świadczy o szybko rosnącym zasięgu rynkowym i uznaniu branży dla całej oferty systemów realizacji produkcji firmy. Klienci firmy Rockwell mogą teraz korzystać z rozwijającej się perspektywy, obejmującej szeroki zakres branż.
„Cieszymy się z wyróżnienia naszej oferty systemów realizacji produkcji w Gartner Magic Quadrant 2022” – powiedział Brian Shepherd, wiceprezes Rockwell Automation ds. oprogramowania i sterowania, który zauważył, że interpretacja funkcjonalności tych systemów przez firmę Gartner wykracza poza tradycyjną definicję, obejmując wszystkie funkcje na poziomie przedsiębiorstwa, związane z operacjami biznesowymi, systemami inżynieryjnymi i automatyzacją fabryki.
„Jesteśmy dumni, że Rockwell FactoryTalk otrzymało tytuł Wizjonera za przełomowe rozwiązanie w zakresie orkiestracji funkcji systemu realizacji produkcji” – dodał Shepherd. „Uważamy, że uznanie firmy Plex za Lidera pokazuje również wpływ i wartość, jaką Smart Manufacturing Platform zapewnia klientom. Naszym zdaniem docenienie kompleksowej oferty firmy Rockwell przez Gartner jeszcze bardziej podkreśla synergię między tymi ofertami”.
Pełna oferta firmy Rockwell w zakresie zarządzania działalnością operacyjną obejmuje rozwiązania Plex Systems i FactoryTalk ProductionCentre z funkcjami takimi jak:
- systemy realizacji produkcji,
- QMS,
- planowanie łańcucha dostaw,
- monitorowanie produkcji oraz
- zarządzanie wydajnością aktywów.
FactoryTalk ProductionCentre oferuje szeroki zakres funkcji i możliwości wymaganych w branżach podlegających ścisłym regulacjom prawnym. Firma Plex oferuje jedyną jednoinstancyjną platformę produkcyjną SaaS (oprogramowanie jako usługa) dla wielu dzierżawców, która działa na dużą skalę, obsługuje ponad 700 klientów i zarządza ponad ośmioma miliardami transakcji dziennie. Łącznie oferta firmy Rockwell w zakresie zarządzania działalnością operacyjną zapewnia najlepsze rozwiązania dla najszerszego grona klientów, umożliwiając dokonanie cyfrowej transformacji prowadzonej działalności operacyjnej.
Dowiedz się więcej o pozycji firmy Rockwell jako Wizjonera tutaj i firmy Plex jako Lidera tutaj w badaniu Magic Quadrant 2022 dotyczącym systemów realizacji produkcji.
O firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.