FoldingAtHomePoland - moc komputerów bada algorytm koronawirusa
WE!RE Fantasy
Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com
Switchit wraz z Fantasyexpo oraz WeWork włączają się do walki z koronawirusem. Wykorzystując powierzchnię biurową WeWork oraz ponad 120 najmocniejszych komputerów Switchit dołączają do projektu Folding@home.
Inicjatywa Folding@home powstała na Uniwersytecie Stanforda w Kaliforni. Jej ideą jest zachęcenie właścicieli komputerów do użyczenia ich mocy obliczeniowej w celach badawczych. Projekt wspomagał już między innymi prace nad lekami na choroby Alzheimera, Huntingtona, białkiem wirusa Ebola, czy nowotworami. Dane uzyskiwane w ramach projektu są udostępniane laboratoriom na całym świecie. Dzisiaj, w dobie koronawirusa, Folding@home staje przed możliwie najtrudniejszym zadaniem w swojej historii - chce wykryć algorytm, który pozwoli zrozumieć w jaki sposób działają białka wirusowe SARS-Cov-2, co z kolei pomoże w stworzeniu skutecznej szczepionki na tę chorobę. Inicjatywę Folding@Home postanowiły wspólnie wesprzeć trzy podmioty - switchit, agencja gamingowa Fantasyexpo oraz WeWork tworząc team FoldingAtHome Poland.
Fantasyexpo oraz switchit od lat aktywnie działają w obszarze esportu, gamingu oraz eventów, posiadają zaplecze wydajnych komputerów gamingowych oraz doświadczenie w angażowaniu graczy i fanów esportu.
Do akcji chcemy zaangażować drużyny esportowe, graczy oraz influencerów gamingowych,. Każdy może pomóc udostępniając wolne zasoby swoich komputerów. Mamy nadzieję, że na nasz apel odpowie wiele osób z naszego środowiska i wspólnie przyczynimy się do jak najszybszego powstania skutecznej szczepionki przeciw Covid-19 - mówi Justyna Oracz, Head of Communications Fantasyexpo
W realizację projektu zaangażował się event manager Krzysztof Bujoczek z Fantasyexpo. Na co dzień współpracuje ze switchit, który obsługuje klientów biznesowych i indywidualnych w zakresie sprzętu IT, realizując również projekty edukacyjne.
Od jakiegoś czasu oprócz obsługi biznesowej firm, aktywnie wspieramy esport. Posiadamy flotę 150 niezwykle mocnych komputerów, z procesorami Intel Core i9-9900KF i kartami graficznymi GeForce RTX 2070 Super, 2080 oraz 2080Ti. Wspierając inicjatywę FoldingAtHome na początku uruchomimy 120 naszych najmocniejszych jednostek, które wygenerują moc ponad tysiąca dwustu teraflopsów. Komputery, które dotychczas służyły profesjonalnym graczom na turniejach, będą mogły pracować 24h na dobę w imię nauki! Mamy nadzieję, że ich moc oraz moc komputerów wszystkich, którzy się przyłączą do wspólnej akcji, zdziała wiele dobrego - mówi Mateusz Dykier, Business Development Manager z firmy Switchit.
Niezbędną infrastrukturę do sprawnego działania sprzętu i przesyłu danych oferuje WeWork - międzynarodowa firma oferująca elastyczne przestrzenie do pracy, która udostępnia powierzchnię biurową warszawskiego Hotelu Europejskiego dedykowaną do wydajnej pracy wielu maszyn oraz transmisji danych. Ponadto liczymy na dołączenie się społeczności skupionej wokół weWork.
Jak dołączyć do akcji FoldingAtHome? Wystarczy zainstalować na komputerze program, który można pobrać ze strony https://foldingathome.org/start-folding/. Następnie z listy rozwijalnej “I support research fighting” należy wybrać opcję “Any disease” w której choroba Covid-19 ma aktualnie najwyższy priorytet. Aplikacja wykorzystuje wolne zasoby procesora oraz karty graficznej, może pracować w tle non stop. Aby dołączyć do polskiego teamu należy wybrać nazwę FoldingAtHome Poland (team numer 250728). Swój udział w akcji warto nagłośnić w social mediach, które aktualnie mają ogromna moc sprawczą. Używając #FoldingAtHomePoland poinformuj swoją społeczność o tej inicjatywie i zachęć swoich znajomych do dołączenia.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.