Komunikaty PR

Fundacja Fiware i Red Hat - razem dla ekologicznych, inteligentnych miast

2022-11-02  |  13:55
Biuro prasowe

Red Hat, Inc., czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformował o nawiązaniu współpracy z Fundacją FIWARE - organizacją non-profit, która promuje wdrażanie otwartych standardów w tworzeniu inteligentnych rozwiązań, w celu opracowania zintegrowanej platformy inteligentnego miasta. Platforma ta umożliwi miastom na całym świecie zwiększenie elastyczności oraz poprawę dobrostanu obywateli dzięki danym. Przez sześć tygodni  Red Hat Open Innovation Labs współpracował z Fundacją FIWARE i Human Oriented Products (HOPU), dostawcą rozwiązań należącym do społeczności FIWARE, w celu stworzenia łatwego we wdrożeniu, w pełni skalowalnego i zaawansowanego rozwiązania open source dla inteligentnych miast, obsługiwanego przez FIWARE i działającego na platformie Red Hat OpenShift.

 

W skali globalnej miasta stoją w obliczu rosnących i złożonych wyzwań środowiskowych, gospodarczych i społecznych, które wpływają na codzienne życie ich mieszkańców. Aby sprostać tym wyzwaniom, urzędnicy miejscy i decydenci z sektora publicznego potrzebują ekologicznych i inteligentnych rozwiązań technologicznych, które uwalniają potencjał danych, aby pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji zarówno dla dobra obywateli, jak i środowiska. Fundacja FIWARE, HOPU i Red Hat wspólnie opracowały bardziej skalowalne, inteligentne rozwiązanie, które każde miasto na świecie może wykorzystać, aby stać się bardziej inteligentnym i zrównoważonym. Na podstawie danych zebranych przez czujniki jakości powietrza HOPU platforma inteligentnego miasta obsługiwana przez FIWARE wyciąga cenne wnioski, które pomagają w podejmowaniu mądrzejszych decyzji dla dobra obywateli. W dwóch miastach w Hiszpanii – Las Rozas i Kartagenie – pilotażowo wdrożono platformę inteligentnego miasta oraz aplikację bazową do monitorowania jakości powietrza. Red Hat OpenShift zapewnia elastyczność niezbędną do wdrożenia platformy inteligentnego miasta i aplikacji bazowej w dowolnej chmurze prywatnej lub publicznej, tym samym zwiększając jej skalowalność i funkcjonalność.

 

Konsultanci Red Hat Open Innovation Lab pomogli inżynierom Fundacji FIWARE i HOPU zdobyć umiejętności oraz pokazali jak wykorzystać narzędzia i otwarte praktyki potrzebne do standaryzacji procesu kompleksowego wdrożenia niezależnego od hostingu oraz do skonfigurowania środowiska demonstracyjnego dla rozwiązania. Mając na celu poprawę produktywności inżynierów, pobyt w ośrodku Open Innovation Lab miał również za zadanie pomóc zespołowi w stworzeniu lepszych podstaw współpracy oraz uwzględnieniu zmian technologicznych i kulturowych w celu zapewnienia zgodności z misją organizacji.

 

Po pobycie w ośrodku Red Hat Open Innovation Lab społeczność FIWARE może teraz rozszerzyć platformę inteligentnego miasta na inne zastosowania w każdym mieście na świecie, takie jak ruch uliczny, pobieranie próbek wody, mierzenie poziomu hałasu czy zanieczyszczenia. Dzięki ułatwieniu wdrożenia i zwiększeniu skalowalności platformy FIWARE miasta mogą szybciej wprowadzać innowacje i zmieniać swoje społeczności. Platforma FIWARE, wdrożona w ponad 350 miastach na całym świecie, będzie mogła zostać rozszerzona na nowe rynki, a tym samym promować standardy open source.

 

Cytaty

Mike Walker, globalny szef ośrodków Open Innovation Labs oraz działu usług transformacji cyfrowej, Red Hat

„Miasta potrzebują odpowiedniej technologii przetwarzania danych, aby móc podejmować świadome decyzje przy tworzeniu zrównoważonych, wydajnych i przyjaznych środowisk dla swoich obywateli. Pobyt w ośrodku Red Hat Open Innovation Lab sprawił, że platformy inteligentnego miasta FIWARE stały się łatwiejsze we wdrożeniu i bardziej użyteczne dla każdego miasta, co pozwala poprawić jakość życia obywateli”.

 

Juanjo Hierro, dyrektor ds. technicznych, Fundacja FIWARE

 „Platforma FIWARE demokratyzuje możliwości. Dzięki niej miasta mogą stać się inteligentniejsze, niezależnie od ich wielkości, a dostawcy mogą tworzyć rozwiązania, które są w stanie trafić na większy i globalny rynek. Dzięki Red Hat idziemy o krok dalej w tej demokratyzacji, ponieważ wdrażanie i korzystanie z platform i rozwiązań w zakresie inteligentnych miast obsługiwanych przez FIWARE są łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. To, co kiedyś zajmowało dni, teraz można zrobić w ciągu kilku minut”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.