Komunikaty PR

HackCrisis: technologia walczy z pandemią

2020-03-20  |  14:02
Biuro prasowe

Do niedzieli 22.03 można składać propozycje rozwiązań przeciwko efektom pandemii i powalczyć o wsparcie we wdrożeniu pomysłów przez GovTech, Amazon, Google, Microsoft i DO OK S.A. w ramach HackCrisis: Tech for Good - pierwszej edycji wirtualnego hackathonu pro publico bono przeciwko Covid-19.

Celem wydarzenia jest realna pomoc ludziom poprzez wykorzystanie rozwiązań technologicznych, które wpisują się w jedną z trzech kategorii: Edukacja, Izolacja oraz Fakty i dane. Obecnie uczestnicy wirtualnego wydarzenia zgłosili ponad 100 propozycji rozwiązań.

 

W niedzielę, 22.03. odbędzie się finał hackathonu, podczas którego Top 30 najlepszych pomysłów powalczy o możliwość dalszego wsparcia we wdrożeniu oraz o nagrody o łącznej puli 100 000zł, ufundowane przez Premiera RP.

Rozwiązania proponowane przez uczestników powinny zapewnić poczucie nadziei i bezpieczeństwa w obliczu rozwijającego się kryzysu oraz dać społeczeństwu dostęp do rzetelnych informacji.

 

Zagrożenia są czasem, w którym potrafimy się jednoczyć ponad podziałami i granicami - państwowymi i pokoleniowymi - by działać na rzecz wspólnego dobra. Zapraszam wszystkich deweloperów, ekspertów i pasjonatów technologii by z wirusem walczyli także w cyberprzestrzeni.

~ Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów RP

 

HackCrisis: Tech for Good hackathon powstał w 72 godziny jako oddolna inicjatywa kilku osób z DO OK S.A. Po kolejnych 72h wydarzenie liczy 1500 zaangażowanych w osób, które pracują nad rozwiązaniami z 11 stref czasowych.

 

Wspólnie z premierem RP i GovTech zdecydowaliśmy się zainicjować ruch HackCrisis: Tech for Good Movement. Jego celem jest pomoc ludziom w przetrwaniu czasu pandemii koronawirusa na świecie i sprawienie, by nasze otoczenie z powrotem stało się dla nas bezpieczne. Naszą rolą jest stworzenie przestrzeni, pokierowanie nią i dostarczenie narzędzi dla tych, którzy chcą zhakować ten kryzys z uczciwością w swoich głowach i sercach.

~ Dmitrij Żatuchin, organizator wydarzenia, współzałożyciel SoDA Polska, CEO DO OK S.A.

 

Do wsparcia uczestników zgłosili się mentorzy m.in. z Finlandii, Estonii, Stanów Zjednoczonych, Łotwy, Szwajcarii czy Niemiec. W sumie dołączyło blisko 100 ekspertów domenowych: od programowania przez kwestie prawne, psychologiczne, po osoby związane z projektowaniem interakcji czy nauką. Wśród mentorów znaleźli się także konsultanci medyczni, edukatorzy i analitycy.

W tych wyjątkowych okolicznościach te, na co dzień niedostępne osoby, znalazły czas, by pomóc zrealizować wyższy cel, jakim jest wypracowanie sensownych rozwiązań do walki ze skutkami rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

 

Do grona partnerów dołączyły największe spółki technologiczne takie jak Amazon, Google, Microsoft, czy EY by pod wspólnym szyldem działać na rzecz walki ze skutkami pandemii koronawirusa.

 

Osobną grupę stanowią osoby i organizacje, które wspierają organizatorów, by całe wydarzenie przebiegło bez komplikacji, zapewniając zaplecze technologiczne i  narzędzia w ramach działalności pro bono.

Organizacji HackCrisis: Tech for Good podjął się zespół z DO OK S.A., polskiej spółki technologicznej z Wrocławia, wspierany ekipami tworzącymi  HackYeah i TurboHack. Partnerem strategicznym jest GovTech i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

 

Uczestnicy mogą zgłaszać pomysły lub dołączyć do istniejących zespołów na platformie Slack pod adresem: http://bit.ly/hackcrisiscom.

 

Aktualnie zaproponowane projekty można znaleźć pod adresem: https://bit.ly/hackcrisisprojects

 

Termin nadsyłania projektów mija 22.03. o godzinie 9:59.

 

Oficjalna strona wydarzenia: http://www.hackcrisis.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie Biuro prasowe
2024-12-04 | 16:00

Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie

Sony na targach ISE w 2025 r. podkreśli jak ważny dla firmy jest zrównoważony rozwój i zaprezentuje rozwiązania dla branży retail, sektora korporacyjnego, edukacyjnego, oraz
IT i technologie Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
2024-12-04 | 15:50

Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA

Pierwszy w Niemczech ekran Crystal LED VERONA do wirtualnych produkcji jest już w Monachium. CreatiF Center, centrum innowacji i transferu Wyższej Szkoły Telewizji i Filmu w Monachium (HFF),
IT i technologie Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
2024-12-04 | 11:10

Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix

Equinix, globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, mianowała Bruce'a Owena, eksperta z ponad czternastoletnim stażem w firmie, na stanowisko prezesa regionu EMEA obejmującego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.