Komunikaty PR

HackCrisis: technologia walczy z pandemią

2020-03-20  |  14:02
Biuro prasowe

Do niedzieli 22.03 można składać propozycje rozwiązań przeciwko efektom pandemii i powalczyć o wsparcie we wdrożeniu pomysłów przez GovTech, Amazon, Google, Microsoft i DO OK S.A. w ramach HackCrisis: Tech for Good - pierwszej edycji wirtualnego hackathonu pro publico bono przeciwko Covid-19.

Celem wydarzenia jest realna pomoc ludziom poprzez wykorzystanie rozwiązań technologicznych, które wpisują się w jedną z trzech kategorii: Edukacja, Izolacja oraz Fakty i dane. Obecnie uczestnicy wirtualnego wydarzenia zgłosili ponad 100 propozycji rozwiązań.

 

W niedzielę, 22.03. odbędzie się finał hackathonu, podczas którego Top 30 najlepszych pomysłów powalczy o możliwość dalszego wsparcia we wdrożeniu oraz o nagrody o łącznej puli 100 000zł, ufundowane przez Premiera RP.

Rozwiązania proponowane przez uczestników powinny zapewnić poczucie nadziei i bezpieczeństwa w obliczu rozwijającego się kryzysu oraz dać społeczeństwu dostęp do rzetelnych informacji.

 

Zagrożenia są czasem, w którym potrafimy się jednoczyć ponad podziałami i granicami - państwowymi i pokoleniowymi - by działać na rzecz wspólnego dobra. Zapraszam wszystkich deweloperów, ekspertów i pasjonatów technologii by z wirusem walczyli także w cyberprzestrzeni.

~ Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów RP

 

HackCrisis: Tech for Good hackathon powstał w 72 godziny jako oddolna inicjatywa kilku osób z DO OK S.A. Po kolejnych 72h wydarzenie liczy 1500 zaangażowanych w osób, które pracują nad rozwiązaniami z 11 stref czasowych.

 

Wspólnie z premierem RP i GovTech zdecydowaliśmy się zainicjować ruch HackCrisis: Tech for Good Movement. Jego celem jest pomoc ludziom w przetrwaniu czasu pandemii koronawirusa na świecie i sprawienie, by nasze otoczenie z powrotem stało się dla nas bezpieczne. Naszą rolą jest stworzenie przestrzeni, pokierowanie nią i dostarczenie narzędzi dla tych, którzy chcą zhakować ten kryzys z uczciwością w swoich głowach i sercach.

~ Dmitrij Żatuchin, organizator wydarzenia, współzałożyciel SoDA Polska, CEO DO OK S.A.

 

Do wsparcia uczestników zgłosili się mentorzy m.in. z Finlandii, Estonii, Stanów Zjednoczonych, Łotwy, Szwajcarii czy Niemiec. W sumie dołączyło blisko 100 ekspertów domenowych: od programowania przez kwestie prawne, psychologiczne, po osoby związane z projektowaniem interakcji czy nauką. Wśród mentorów znaleźli się także konsultanci medyczni, edukatorzy i analitycy.

W tych wyjątkowych okolicznościach te, na co dzień niedostępne osoby, znalazły czas, by pomóc zrealizować wyższy cel, jakim jest wypracowanie sensownych rozwiązań do walki ze skutkami rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

 

Do grona partnerów dołączyły największe spółki technologiczne takie jak Amazon, Google, Microsoft, czy EY by pod wspólnym szyldem działać na rzecz walki ze skutkami pandemii koronawirusa.

 

Osobną grupę stanowią osoby i organizacje, które wspierają organizatorów, by całe wydarzenie przebiegło bez komplikacji, zapewniając zaplecze technologiczne i  narzędzia w ramach działalności pro bono.

Organizacji HackCrisis: Tech for Good podjął się zespół z DO OK S.A., polskiej spółki technologicznej z Wrocławia, wspierany ekipami tworzącymi  HackYeah i TurboHack. Partnerem strategicznym jest GovTech i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

 

Uczestnicy mogą zgłaszać pomysły lub dołączyć do istniejących zespołów na platformie Slack pod adresem: http://bit.ly/hackcrisiscom.

 

Aktualnie zaproponowane projekty można znaleźć pod adresem: https://bit.ly/hackcrisisprojects

 

Termin nadsyłania projektów mija 22.03. o godzinie 9:59.

 

Oficjalna strona wydarzenia: http://www.hackcrisis.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.