Komunikaty PR

Helping Hand zakończyła z sukcesem kolejną rundę finansowania

2022-07-06  |  11:20

HH24, spółka będąca właścicielem platformy wsparcia psychologicznego Helping Hand, pozyskała w kolejnej rundzie inwestycyjnej ponad 3,9 mln złotych. Środki zostaną przeznaczone na wprowadzenie nowej wersji technologicznej platformy i jej nowych funkcjonalności, a także na dalszy rozwój narzędzi terapeutycznych i rozbudowę treści. Firma planuje również powiększenie zespołu zarządzającego.

W zakończonej właśnie rundzie finansowania Helping Hand pozyskała ponad 3,9 mln złotych m.in. na rozwój produktu  w sferze technologicznej  oraz rozbudowę treści w języku polskim i angielskim, jak i powiększenie zespołu. Wśród nowych udziałowców HH24, spółki zarządzającej platformą, są krajowi przedsiębiorcy, finansiści i inwestorzy prywatni, wspierający innowacyjne spółki.

Pozyskanie nowych funduszy na rozwój Helping Hand to dowód zaufania inwestorów i ich wiary w perspektywy rozwoju naszej spółki. Równocześnie mamy poczucie, że Helping Hand to nie tylko przedsięwzięcie biznesowe, ale także ważna misja społeczna - aby dbałość o dobrostan stała się nieodłącznym elementem stylu życia każdego człowieka. Nie ma wątpliwości, że pogarszający się stan zdrowia psychicznego społeczeństwa wymaga łatwo dostępnych oraz przystępnych cenowo narzędzi psychoedukacyjnych i programów terapeutycznych. Dlatego też w Helping Hand, dzięki wykorzystaniu nowych technologii, osoby potrzebujące wsparcia mogą je uzyskać drogą online, w pełni anonimowo i całodobowo – czyli w dowolnym miejscu i o dowolnej porze powiedział Mariusz Kozłowski, współzałożyciel,  Helping  Hand oraz główny udziałowiec i Prezes Zarządu w HH24, spółce zarządzającej platformą.

W Helping Hand koncentrujemy się przede wszystkim na psychoedukacji i profilaktyce zdrowia psychicznego. Pracujemy z ponad 100 najwyżej klasy ekspertami krajowymi i zagranicznymi - psychologami, psychoterapeutami i trenerami. Zapewniamy firmom kompleksowy program, którego celem jest polepszenie komfortu życia ich pracowników m.in. poprzez poprawę relacji społecznych i funkcjonowanie w rodzinie czy związkach, jak również pomagamy w walce z depresją, uzależnieniami czy wypaleniem zawodowym. Dostęp do naszych programów  profilaktycznych, o bardzo szerokim zakresie, daje więc możliwość dostarczenia wsparcia odpowiadającego na indywidualne potrzeby każdego człowieka – dodała Aleksandra Tokarewicz, Członkini Zarządu i Dyrektorka ds. Produktu i Sprzedaży w spółce zarządzającej platformą Helping Hand.

Tylko w minionym półroczu na współpracę z Helping Hand, a tym samym na zapewnienie swojemu zespołowi pełnego wsparcia psychologicznego, zdecydowały się m.in.: międzynarodowa firma doradcza w sektorze nieruchomości Cushman & Wakefield, światowy lider z branży farmaceutycznej – Angelini Pharma, globalny lider w branży usług contact center – Teleperformance, międzynarodowa firma handlowa Cash&Carry – MAKRO, światowy lider w branży logistyki – DHL Global Forwarding, czy polska firma farmaceutyczna Verco.

Pierwsze sześć miesięcy 2022 roku to dla Helping Hand także czas intensywnego rozwoju produktowego. Na platformie, która działa już w językach polskim, angielskim i ukraińskim, uruchomiono strefę Mindfulness, gdzie dostępny jest szeroki wybór narzędzi do medytacji i relaksacji. Firma stworzyła także autorski program psychoedukacyjny dla managerów, którego celem jest podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki związanej z ochroną zdrowia psychicznego pracowników.

W lutym, z uwagi na wojnę w Ukrainie, Helping Hand uruchomiła również bezpłatną pomoc psychologiczną dla wszystkich dotkniętych tym kryzysem. Firma zorganizowała m.in. szereg webinariów, otwartych spotkań online, czaty z psychologiem, a także uruchomiła dyżury telefoniczne. Inicjatywy stanowiły odpowiedź zarówno na potrzeby osób prywatnych, jak i firm, które wraz z wybuchem wojny, odnotowały jeszcze wyższe zapotrzebowanie w kontekście wsparcia psychologicznego swoich pracowników i ich bliskich.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie PowerWalker VFI 1000 LICR IoT — zaawansowany zasilacz UPS o niewielkich gabaryta
2024-07-22 | 11:00

PowerWalker VFI 1000 LICR IoT — zaawansowany zasilacz UPS o niewielkich gabaryta

Marka PowerWalker ma w swojej ofercie wiele sprawdzonych zasilaczy awaryjnych. Najnowszy jej produkt skierowany jest dla tych, którzy wymagają nie tylko niezawodności, ale również
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.