Home office - jak ulepszyć pracę zdalną?
Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Za sprawą technologii, rozwoju Internetu i innych możliwości cyfrowych, na pracę z domu może pozwolić sobie coraz więcej Polaków. To wygodne rozwiązanie dla tych, którzy niefortunnie zachorują, mieszkają w innym miejscu niż pracodawca lub mają małe dzieci. W co zainwestować, aby obowiązki zawodowe w formie zdalnego zatrudnienia były bardziej efektywnie?
Obecnie niemal w każdym domu jest drukarka, z której korzysta więcej niż jedna osoba bądź chcemy, by była przypięta do kilku urządzeń jednocześnie. Jednym z rozwiązań jest serwer do druku, który ma na celu wspomaganie drukowania dla komputerów podłączonych do sieci domowej lub firmowej. W praktyce oznacza to, że urządzenie oferuje korzystanie z drukarki sieciowej bez konieczności podłączania do niej komputera. Poniżej przedstawiamy serwer druku PS-1206MF od Edimax.
Oprócz oczywiście samego druku serwer oferuje ich formatowanie, skanowanie, faksowanie i odczyt kart. Urządzenie obsługuje LPR, IPP oraz RAW, a w zakresie systemów operacyjnych - Windows, Linux, Unix i MAC. Jak wygląda proces instalacji? Należy połączyć wielofunkcyjny serwer drukowania do serwera Edimax i połączyć się z routerem. Następnie wykonać kilka łatwych czynności konfiguracyjnych opartych na przeglądarce i gotowe. PS-1206MF został wyposażony w dwudrogową komunikację, co oznacza, że możesz kontrolować status drukarki, poziom tuszu i zasób papieru.
Samo urządzenie charakteryzuje się niezwykle łatwym instalowaniem, a także dopasowaniem z MFP: HP, EPSON, Lexmark, Canon, Brother, Konica i Minolta oraz zwykłymi drukarkami USB.
Dodatkowo warto wspomnieć, że PS-1206MF obsługuje protokoły sieciowe i drukowanie Peer-to-Peer w zakresie TCP/IP, IPX/SPX, NetBEUI i AppleTalk.
Serwer druku to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie dla małych firm oraz osób, pracujących z domu. Producenci PS-1206MF zadbali o kompatybilność z większością systemów operacyjnych, ale również prostą instalację i konfigurację. Urządzenie zapewnia najlepsze rozwiązanie zakresie udostępniania MFP w wygodny i łatwy sposób, a co najważniejsze - wszyscy użytkownicy mogą korzystać z drukowania poprzez sieć.
Szczegółowe informacje znajdują się poniżej:
https://edimax.pl/edimax/merchandise/merchandise_detail/data/edimax/pl/home_printer_servers_wired/ps-1206mf/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.